Якщо ж автоматизація і JS/TS потрібні вже зараз — 9 лютого стартує наступна група.
Деталі — за посиланням.
Або можете написати в телеграм @artem_yajsc
Обійняв💙
Деталі — за посиланням.
Або можете написати в телеграм @artem_yajsc
Обійняв
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Yet-Another-Js-Course
Yet Another JS Course for QA
AQA курс, що розроблений на основі досліджень, процесу навчання та засвоєння. Ніякого RocketScience тут немає!
❤8
Ви просили – я зробив.
Пілотний запуск маленького (всього 3 тижні) курсу, де ви зможете чітко зрозуміти, чи автоматизація – це ваше. Бо цей курс саме для тих, хто код і автотести в очі не бачив. Або, вірніше, бачив – і вони вас манили, але сильно лякали. 🙂
А ще ви зможете:
- зробити гарну справу – задонатити на потреби підрозділу, щоб НРК-напрямок розвивався ще швидше та приносив більше користі;
- розібратися не в теорії, а на практиці, що таке Git, commit, push, pull request та PR review;
- дізнатися, що таке IDE, які вони бувають, і попрацювати з VS Code як справжній автоматизатор;
- зрозуміти, що за звір – JS, і написати свій перший “Hello, World!”;
- розібратися, як працює автоматизація вебзастосунків і що для цього використовують;
- іііііі! Найголовніше – пописати автотести, причому не на базовому рівні, коли все в одному файлі;
- у процесі дізнаєтеся про типи даних у JS, логічні оператори та навіщо потрібні “функції”;
- а ще – цикли, масиви, класи та, звісно, Page Object.
Інформації багато, практики – помірно-багато, але точно буде цікаво. Плюс: 3 Q&A-сесії, перевірка домашніх завдань і підтримка в чаті.
Коротше – все, що потрібно, щоб спробувати, зрозуміти своє місце в світі в автоматизації та навчитися робити купу нового.
Стартуємо – 9 лютого.
Долучитися можна буде аж до завершення курсу (пропущені Q&A будуть у записі, а домашні завдання перевірятимемо до кінця навчання).
Для участі потрібно:
- мати хоча б мінімальний продакшн-досвід у тестуванні;
- зробити донат 3000 грн на банку ( https://send.monobank.ua/jar/7JTa9djvUW ).
NB: не забудьте після донату натиснути “Отримати винагороду” або додати свій контакт у коментар.
p.s. Репост дуже вітається 🙂
Якщо залишилися питання – пишіть у коментарі або в приват.
Обійняв і припідняв
Пілотний запуск маленького (всього 3 тижні) курсу, де ви зможете чітко зрозуміти, чи автоматизація – це ваше. Бо цей курс саме для тих, хто код і автотести в очі не бачив. Або, вірніше, бачив – і вони вас манили, але сильно лякали. 🙂
А ще ви зможете:
- зробити гарну справу – задонатити на потреби підрозділу, щоб НРК-напрямок розвивався ще швидше та приносив більше користі;
- розібратися не в теорії, а на практиці, що таке Git, commit, push, pull request та PR review;
- дізнатися, що таке IDE, які вони бувають, і попрацювати з VS Code як справжній автоматизатор;
- зрозуміти, що за звір – JS, і написати свій перший “Hello, World!”;
- розібратися, як працює автоматизація вебзастосунків і що для цього використовують;
- іііііі! Найголовніше – пописати автотести, причому не на базовому рівні, коли все в одному файлі;
- у процесі дізнаєтеся про типи даних у JS, логічні оператори та навіщо потрібні “функції”;
- а ще – цикли, масиви, класи та, звісно, Page Object.
Інформації багато, практики – помірно-багато, але точно буде цікаво. Плюс: 3 Q&A-сесії, перевірка домашніх завдань і підтримка в чаті.
Коротше – все, що потрібно, щоб спробувати, зрозуміти своє місце в світі в автоматизації та навчитися робити купу нового.
Стартуємо – 9 лютого.
Долучитися можна буде аж до завершення курсу (пропущені Q&A будуть у записі, а домашні завдання перевірятимемо до кінця навчання).
Для участі потрібно:
- мати хоча б мінімальний продакшн-досвід у тестуванні;
- зробити донат 3000 грн на банку ( https://send.monobank.ua/jar/7JTa9djvUW ).
NB: не забудьте після донату натиснути “Отримати винагороду” або додати свій контакт у коментар.
p.s. Репост дуже вітається 🙂
Якщо залишилися питання – пишіть у коментарі або в приват.
Обійняв і припідняв
❤21👍3🤩3🤮1
Сьогодні пʼятниця — і я щиро сподіваюсь, що у вас немає запланованих релізів 😅
Але навіть якщо є — між деплоєм, тестуванням і гарячими фіксами можна знайти час на Friday Night Testing.
У новому випуску обговорюємо з Slava Liholetov, Denis Belozerskiy та Volodymyr Kapustin провокативне питання:
Чи потрібен Quality Architect, якщо на проєкті вже є Test Manager?
Проговорили про ролі, відповідальність, де ці позиції перетинаються, а де — насправді закривають зовсім різні задачі. Якщо працюєте з тестувальником, тест менеджером або будуєте QA-процеси — велкам в коментарі.
🎥#FridayNightTesting сьогодні о 16:00 за Києвом - https://www.youtube.com/watch?v=i6-TVtwUmpY
P.S. Напишіть у коментарях, про що хотіли б наступний випуск — найцікавіші теми заберемо в ефір.
Але навіть якщо є — між деплоєм, тестуванням і гарячими фіксами можна знайти час на Friday Night Testing.
У новому випуску обговорюємо з Slava Liholetov, Denis Belozerskiy та Volodymyr Kapustin провокативне питання:
Чи потрібен Quality Architect, якщо на проєкті вже є Test Manager?
Проговорили про ролі, відповідальність, де ці позиції перетинаються, а де — насправді закривають зовсім різні задачі. Якщо працюєте з тестувальником, тест менеджером або будуєте QA-процеси — велкам в коментарі.
🎥#FridayNightTesting сьогодні о 16:00 за Києвом - https://www.youtube.com/watch?v=i6-TVtwUmpY
P.S. Напишіть у коментарях, про що хотіли б наступний випуск — найцікавіші теми заберемо в ефір.
👍6🔥1👌1👀1
Forwarded from 🇺🇦 automation-remarks.com
Зустрійчайте імбу - AI-friendly Page Object
Якшо у вас тільки від самої назви не намокли трусіки, то треба почитать статтю
https://medium.com/@martinmarchetto/evolving-pom-from-page-objects-to-agent-friendly-design-38c074ec8519
Якшо у вас тільки від самої назви не намокли трусіки, то треба почитать статтю
https://medium.com/@martinmarchetto/evolving-pom-from-page-objects-to-agent-friendly-design-38c074ec8519
Medium
Evolving POM: From Page Objects to Agent-Friendly Design
How to adapt your existing Playwright framework so AI agents can actually use it — without rewriting everything.
👌2
О-па-па-а-а-а 😑
А ну признавайтеся, які ІТ-контори брали вас на стажування, але офіційно не працевлаштовували, тим самим порушуючи законодавство?
😁
А ну признавайтеся, які ІТ-контори брали вас на стажування, але офіційно не працевлаштовували, тим самим порушуючи законодавство?
😁
🤔7😁4🌚1👀1
Forwarded from Inna Osinna | QA Team lead
Традиційний марафон по API-тестуванню ЗА ДОНАТ!
Тема марафону — "API під капотом" де ми подивимось на кейси, які обов'язково треба брати до уваги та поковиряємо детальніше вже знайомі нам інструменти 😊
📅 Коли?: 30 квітня — 6 травня
💸 Участь: донат на ЗСУ від 500 грн
🎁 Бонуси для тих, хто здасть всі домашки до 9 травня включно і опублікує пост з інсайтами в LinkedIn — розіграш безкоштовного місця на курсі CSA&API.
Здав всі домашки без публікації — знижка 1000 грн на курс.
Просто зареєструвався і брав участь — знижка 500 грн.
Щоб прийняти участь — скидай від 500 грн на банку і відправляй скрін в Дірект інсти або сюди в коментарі, а ми додамо тебе в тг канал з марафоном👇
💳Номер картки банки 4874 1000 2721 2383
🔗 Посилання на банку тут
Деталі та програму можна подивитись в інсті
Тема марафону — "API під капотом" де ми подивимось на кейси, які обов'язково треба брати до уваги та поковиряємо детальніше вже знайомі нам інструменти 😊
Марафон має унікальний контент і не повторюється з тими, що ми вже проводили!
📅 Коли?: 30 квітня — 6 травня
💸 Участь: донат на ЗСУ від 500 грн
🎁 Бонуси для тих, хто здасть всі домашки до 9 травня включно і опублікує пост з інсайтами в LinkedIn — розіграш безкоштовного місця на курсі CSA&API.
Здав всі домашки без публікації — знижка 1000 грн на курс.
Просто зареєструвався і брав участь — знижка 500 грн.
Щоб прийняти участь — скидай від 500 грн на банку і відправляй скрін в Дірект інсти або сюди в коментарі, а ми додамо тебе в тг канал з марафоном👇
💳Номер картки банки 4874 1000 2721 2383
🔗 Посилання на банку тут
Деталі та програму можна подивитись в інсті
❤2👍1👏1
Forwarded from qa семпай про тестування
Стається все те про що ми постійно говоримо в секретному чатіку - ШІ буде дорогим!
GitHub оголосив офіційно: 1 червня 2026 Copilot переходить на usage-based billing.
Ніяких преміум-запитів, тільки GitHub AI Credits — і їх їдять input, output та навіть cached токени по тарифах API кожної моделі.Що це означає на пальцях:
Pro $10/міс = $10 кредитів. Все. (На Opus це ~10 запитів)
Pro+ $39/міс = $39 кредитів. (Sonnet — приблизно 30-40 серйозних запитів)
Code completions і Next Edit залишаються безкоштовно (єдина приємна новина).
Fallback на дешеві моделі прибирають. Закінчились кредити — або купуй ще, або до побачення.
Copilot code review тепер їсть ще й GitHub Actions хвилини зверху.
Річні плани доживуть, але мультиплікатори моделей з 1 червня все одно піднімають (Opus був 3 преміум-запити, тепер 27, дев'ять разів).
Ціни планів НЕ змінились. $10, $39 — все ті самі. Просто за ці гроші ви тепер отримаєте на порядок менше реальної роботи.
➡️ До чого це все, а до того що як ми казали раніше, ми знаходились на стадії "підсажування на голку", тепер компанії вже стараються зменшувати витрати і Copilot прибрав субсидізацію першим...
Хочу нагадати що Claude теж це пробував це робити (і обовʼязково зроблять)
➡️ Що буде далі?
Готуйтесь що ми входимо в новий етап, коли ШІ з дешевого і ефективного інструменту перетворюється на дорогий і ефективний інструмент. А далі скоріше за все топ моделі будуть доступні лише великому бізнесу і державам.
Ми з вами повернемось до історіїї коли ваші кор навички знову стануть актуальними, бо якщо раніше з Opus можна було розлабитись бо він робить все +- достойно то з дешевими моделями ми такого не отримаємо.
Інвестуйте в принципи, а не в інструменти. Системне мислення, вміння читати чужий код, дебажити по логах, проєктувати - це з вами назавжди.
Якщо ви переживали що щі нас всіх замінить, скоріше за все ні )) бо тримати людину буде банально дешевше 😅 Але людину з дешевим ШІ залишать 🦾
Ну і вибір моделей для роботи стане ще більш актуальним, адже це вже будуть реальні гроші, а не підписка за 20$
❗️ Нагадую про воркошоп по тестуванню LLM, де ми також будемо рахувати гроші ;)
Реєстрація: донат від 300 грн на банку https://send.monobank.ua/jar/5xcbtXsAh
GitHub оголосив офіційно: 1 червня 2026 Copilot переходить на usage-based billing.
Ніяких преміум-запитів, тільки GitHub AI Credits — і їх їдять input, output та навіть cached токени по тарифах API кожної моделі.Що це означає на пальцях:
Pro $10/міс = $10 кредитів. Все. (На Opus це ~10 запитів)
Pro+ $39/міс = $39 кредитів. (Sonnet — приблизно 30-40 серйозних запитів)
Code completions і Next Edit залишаються безкоштовно (єдина приємна новина).
Fallback на дешеві моделі прибирають. Закінчились кредити — або купуй ще, або до побачення.
Copilot code review тепер їсть ще й GitHub Actions хвилини зверху.
Річні плани доживуть, але мультиплікатори моделей з 1 червня все одно піднімають (Opus був 3 преміум-запити, тепер 27, дев'ять разів).
Ціни планів НЕ змінились. $10, $39 — все ті самі. Просто за ці гроші ви тепер отримаєте на порядок менше реальної роботи.
Хочу нагадати що Claude теж це пробував це робити (і обовʼязково зроблять)
користувачі помітили, що Claude Code було вилучено з тарифного плану Pro за $20 на місяць і перенесено до тарифу за 100$, але вони потім це відкотили
Готуйтесь що ми входимо в новий етап, коли ШІ з дешевого і ефективного інструменту перетворюється на дорогий і ефективний інструмент. А далі скоріше за все топ моделі будуть доступні лише великому бізнесу і державам.
Ми з вами повернемось до історіїї коли ваші кор навички знову стануть актуальними, бо якщо раніше з Opus можна було розлабитись бо він робить все +- достойно то з дешевими моделями ми такого не отримаємо.
Інвестуйте в принципи, а не в інструменти. Системне мислення, вміння читати чужий код, дебажити по логах, проєктувати - це з вами назавжди.
Якщо ви переживали що щі нас всіх замінить, скоріше за все ні )) бо тримати людину буде банально дешевше 😅 Але людину з дешевим ШІ залишать 🦾
Ну і вибір моделей для роботи стане ще більш актуальним, адже це вже будуть реальні гроші, а не підписка за 20$
Реєстрація: донат від 300 грн на банку https://send.monobank.ua/jar/5xcbtXsAh
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
The GitHub Blog
GitHub Copilot is moving to usage-based billing
Starting June 1, your Copilot usage will consume GitHub AI Credits.
😁5👌2👀2🤝1
Forwarded from Rina Uzhevko
Набір на курс Core skills у 9 групу:
Це курс в межах якого:
💙ви поглянете на свій продукт і процеси з іншого боку
💛дізнаєтесь про нові підходи та інструменти, або про їх застосування з іншого ракурсу.
💙 зрозумієте, що потрібно саме вашому продукту і як побудувати потрібні процеси або прибрати зайві
💛 живі тренінги дадуть практичні навички та закріплять знання
🎓Група до 10 людей, час буде на кожного. (Наразі вільно 8 місць)
🏖Домашні завдання - гнучкий формат без жорстких дедлайнів, без "обов'язково зробити все"
✍ Старт 11 травня з тижнем "канікул " 🏖
Комбінований формат лекції (запис), тренінг (онлайн)
👩💻На курс можно йти і middle + , вам буде важче, але цікаво і корисно,
Курс корисний навіть тим, хто не планує ставати керівником
🤓Програма курса
На курсі буде більше, ніж описано.
➕Відгуки: на сайті , або тут #відгуки, та на сторінці LinkedIn
👉 Відгук не лідера
👉 Відгук ліда автоматизаторів
🤑Доступні різні варіанти оплати, оплата частинами, розтермінування та інші форми.
Співпрацюю з компаніями, надаю документи через Вчасно, виставляю інвойс для зарубіжних компаній.
Чекаю на вас 🤗
Є питання? - пишіть в особисті @Rina_anir
#qanavigator #core_skills
Це курс в межах якого:
💙ви поглянете на свій продукт і процеси з іншого боку
💛дізнаєтесь про нові підходи та інструменти, або про їх застосування з іншого ракурсу.
💙 зрозумієте, що потрібно саме вашому продукту і як побудувати потрібні процеси або прибрати зайві
💛 живі тренінги дадуть практичні навички та закріплять знання
🎓Група до 10 людей, час буде на кожного. (Наразі вільно 8 місць)
🏖Домашні завдання - гнучкий формат без жорстких дедлайнів, без "обов'язково зробити все"
✍ Старт 11 травня з тижнем "канікул " 🏖
Комбінований формат лекції (запис), тренінг (онлайн)
👩💻На курс можно йти і middle + , вам буде важче, але цікаво і корисно,
Курс корисний навіть тим, хто не планує ставати керівником
🤓Програма курса
На курсі буде більше, ніж описано.
➕Відгуки: на сайті , або тут #відгуки, та на сторінці LinkedIn
👉 Відгук не лідера
👉 Відгук ліда автоматизаторів
🤑Доступні різні варіанти оплати, оплата частинами, розтермінування та інші форми.
Співпрацюю з компаніями, надаю документи через Вчасно, виставляю інвойс для зарубіжних компаній.
Чекаю на вас 🤗
Є питання? - пишіть в особисті @Rina_anir
#qanavigator #core_skills
qanavigator.com.ua
Core skills| 2 курс шляху від QA Lead до Head of QA
Курс по аналізу продукту на всіх рівнях та побудові процесів тестування, стратегії. планування та оцінки робіт тестування
❤🔥2👍2✍1🤔1
Forwarded from Нотатки суворого QA 💛💙
🚀 Сувора QA Конференція повертається!
28 вересня – 2 жовтня 2026 року проводимо другу конференцію, і тема — AI в тестуванні 🤖
5 днів, 2 блоки на день (10:00–11:00 і 19:00–20:00), онлайн та БАКЛАЖАНИ! 🍆 — усе як ви любите, тільки ще суворіше 😈
Нові формати: майстер-клас, ДЕБАТИ!
🎟 Ранні пташки
50 квитків доступні за раннею ціною. Не пропусти, бо потім їх не буде 🐦
👉 https://conference.grygorenko.tech/
🎤 Вже підтверджені спікери:
• Костянтин Телтов
• Володимир Момот
• Євген Пасєка
• Оксана Троян
І це ще не все... програма продовжує формуватися 👀
📢 Call for Papers відкрито! 🔥
Маєш класну доповідь про AI в тестуванні? Програмний комітет чекає на твою заявку.
Надсилай, ми розглянемо, оцінимо, і якщо все гуд, то запросимо на сцену.
👉 https://conference.grygorenko.tech/
Зберігай дати, бери квиток і до зустрічі в жовтні! 💜
28 вересня – 2 жовтня 2026 року проводимо другу конференцію, і тема — AI в тестуванні 🤖
5 днів, 2 блоки на день (10:00–11:00 і 19:00–20:00), онлайн та БАКЛАЖАНИ! 🍆 — усе як ви любите, тільки ще суворіше 😈
Нові формати: майстер-клас, ДЕБАТИ!
🎟 Ранні пташки
50 квитків доступні за раннею ціною. Не пропусти, бо потім їх не буде 🐦
👉 https://conference.grygorenko.tech/
🎤 Вже підтверджені спікери:
• Костянтин Телтов
• Володимир Момот
• Євген Пасєка
• Оксана Троян
І це ще не все... програма продовжує формуватися 👀
📢 Call for Papers відкрито! 🔥
Маєш класну доповідь про AI в тестуванні? Програмний комітет чекає на твою заявку.
Надсилай, ми розглянемо, оцінимо, і якщо все гуд, то запросимо на сцену.
👉 https://conference.grygorenko.tech/
Зберігай дати, бери квиток і до зустрічі в жовтні! 💜
👍3🍌1
Forwarded from Inna Osinna | QA Team lead
ЗАПИС НА 11-Й ПОТІК CSA & API ВІДКРИТО
(і вже майже закрито, залишилось 5 місць 😅)
11-й потік курсу. Зібрала все важливе в одному пості.
😋 Для кого
◾️ QA в пошуку: API досі лякає
◾️ QA з досвідом: хочеш кращу позицію, офер, вплив у команді
◾️ QA на плато: треба «підтягнути технічний рівень», але
незрозуміло що саме
👇 Програма — 10 тижнів / 4 модулі
🔴 Що відрізняє
— Не починаємо з Postman. Postman у М4, коли вже розумієш, ЩО тестуєш.
— Власна тестова API замість pet store.
— Супровід від мене та менторів та гнучкі дедлайни.
— Додаткова практика з Docker & Git.
— 4+ Live Q&A · доступ назавжди · бонус-бібліотека QARMA Talks.
✏️ Дати і тарифи
🗓 Старт 11.05, запис до 17.05. Наступний потік — вересень.
💳 PROGRESS $405 · JOB OFFER $540 (з CV-аналізом і mock-співбесідою).
📍 Розстрочка до 6 міс. Картка ФОП / крипта / PayPal / інвойс юрособі.
👉 https://innaosinna.com.ua
—
Сумніви — пиши в особисті @innaosinna.
P.S. якщо є знайомий QA, кому це варто побачити —
пересилай. Якщо рефералка від наших студентів, то буде ще -500 грн❤️🩹
(і вже майже закрито, залишилось 5 місць 😅)
11-й потік курсу. Зібрала все важливе в одному пості.
незрозуміло що саме
М1 — Архітектура ПЗ: інтернет, IP, DNS, клієнт-серверна,
proxy/gateway/load balancer.
М2 — HTTP: methods, headers, status codes, auth, шифрування.
М3 — API: 6 видів, REST, Swagger/OpenAPI, cURL, DevTools та інші тули.
М4 — Практика: стратегія тестування, Postman, Newman, CI/CD,
Docker, Git.
— Не починаємо з Postman. Postman у М4, коли вже розумієш, ЩО тестуєш.
— Власна тестова API замість pet store.
— Супровід від мене та менторів та гнучкі дедлайни.
— Додаткова практика з Docker & Git.
— 4+ Live Q&A · доступ назавжди · бонус-бібліотека QARMA Talks.
🗓 Старт 11.05, запис до 17.05. Наступний потік — вересень.
💳 PROGRESS $405 · JOB OFFER $540 (з CV-аналізом і mock-співбесідою).
📍 Розстрочка до 6 міс. Картка ФОП / крипта / PayPal / інвойс юрособі.
🗣 Про курс словами студентів:
«Зрозуміла, як працює інтернет — раніше це здавалось магією
і мішаніною, яку можна було просто проскролити. Цим я здивувала
навіть свого чоловіка-бекендщика з 10+ роками досвіду.»
— Kristina Buzova, потік 6
«На співбесіді розказала, як зробила би мок-сервер — двоє
менеджерів-тестувальників були у приємному шоці. Я це робила
вперше у житті, працюючи до цього 3 роки в QA. Реально
у захваті від курсу.»
— Kateryna Rosliuk, потік 8
«Впевненіше почуваюся з docker, розгорнула локально проєкт
(та я офігенна!), створила сервер у Postman і розібралася
з хедерами — раніше взагалі не знала, що то і навіщо.»
— Iryna Kostiuk, потік 10
👉 https://innaosinna.com.ua
—
Сумніви — пиши в особисті @innaosinna.
P.S. якщо є знайомий QA, кому це варто побачити —
пересилай. Якщо рефералка від наших студентів, то буде ще -500 грн
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❤6🔥2🤝1
Це просто триндець. Я не був тісно знайомий з Геною, ми познайомились на подкасті QA Балачки, і це була одна з найприємніших розмов в ефірі. Ми іноді переписувались, і кожен раз Гена вражав своєю глибиною та розважливістю, а також внутрішним спокоєм, який він випромінював.
Дуже б хотів бути знайомим з Геною ближче, і це ще раз нагадує про швидкоплинність життя.
Закинув на збір для сімʼї Генадія і вас закликаю віддати шану цьому титану: https://send.monobank.ua/jar/3oE6M4MpH2
Дуже б хотів бути знайомим з Геною ближче, і це ще раз нагадує про швидкоплинність життя.
Закинув на збір для сімʼї Генадія і вас закликаю віддати шану цьому титану: https://send.monobank.ua/jar/3oE6M4MpH2
YouTube
Test Automation Lead про некомпетентних інженерів та управління змінами
Артем Овчаренко, автор каналу Yet Another Usefull Channel, майстер автоматизації тестування та загалом цікава людина :) Говорили про роботу з некомпетентними колегами, як це переживати і як змінювати їх. Ділились своїм досвідом та стражданнями від цього,…
💔19
Forwarded from qa семпай про тестування
11 травня загинув мій друг Геннадій Міщевський...
Він був людиною, яка надихала мене та інших, завжди був готовим допомогти, завжди діяв і прагнув робити все навколо кращим.
Ми з Геною були знайомі майже 3 роки, познайомилися завдяки каналу і швидко подружилися: переписувалися, зідзвонювалися, і ось вже через декілька місяців вийшов випуск нашого першого спільного подкасту QA Балачки. Я одразу зрозумів, що Гена - розумна і системна людина. Мені здається, що через те, що я не такий, ми одразу й подружилися.
Я дізнався що він автор найпопулярнішого топіка на DOU Тестування. Фундаментальна теорія, який став точкою входу в тестування для тисяч людей.
Десь через 8 місяців у Гени вже не вистачало часу на подкаст, тому що він був активним учасником спільноти Social Drone і сам, за свої гроші, зібрав сотні дронів для Сил безпеки та оборони України. Він був одержимий цим, і от вже через декілька місяців став лідом команди обльотів дронів в SD... але й цього йому було мало.
І вже на початку 2025 року він став до лав Збройних сил України. Як він сказав: "З цього тижня я офіційно миколослужбовець"...
Я його відмовляв від служби, казав, що він корисний в тилу і те що він робить тут дуже цінно, але він вже не міг просто робити дрони, він хотів діяти, захищати нас і свою сімʼю. Він був дуже пасіонарною людиною, яка залишила свій слід у серцях тисяч людей.
Завдяки таким людям, як Гена, Україна досі стоїть!
У мене до вас є два прохання:
Прошу вас під час хвилини мовчання згадувати Геннадія таким, яким він був: хороброю, розумною і пасіонарною особистістю.
У Гени залишилися дружина і двоє дітей. DOU організував збір: https://send.monobank.ua/jar/3oE6M4MpH2. Прошу, за можливості, закинути, скільки можете.
Він був людиною, яка надихала мене та інших, завжди був готовим допомогти, завжди діяв і прагнув робити все навколо кращим.
Ми з Геною були знайомі майже 3 роки, познайомилися завдяки каналу і швидко подружилися: переписувалися, зідзвонювалися, і ось вже через декілька місяців вийшов випуск нашого першого спільного подкасту QA Балачки. Я одразу зрозумів, що Гена - розумна і системна людина. Мені здається, що через те, що я не такий, ми одразу й подружилися.
Я дізнався що він автор найпопулярнішого топіка на DOU Тестування. Фундаментальна теорія, який став точкою входу в тестування для тисяч людей.
Десь через 8 місяців у Гени вже не вистачало часу на подкаст, тому що він був активним учасником спільноти Social Drone і сам, за свої гроші, зібрав сотні дронів для Сил безпеки та оборони України. Він був одержимий цим, і от вже через декілька місяців став лідом команди обльотів дронів в SD... але й цього йому було мало.
І вже на початку 2025 року він став до лав Збройних сил України. Як він сказав: "З цього тижня я офіційно миколослужбовець"...
Я його відмовляв від служби, казав, що він корисний в тилу і те що він робить тут дуже цінно, але він вже не міг просто робити дрони, він хотів діяти, захищати нас і свою сімʼю. Він був дуже пасіонарною людиною, яка залишила свій слід у серцях тисяч людей.
Завдяки таким людям, як Гена, Україна досі стоїть!
У мене до вас є два прохання:
Прошу вас під час хвилини мовчання згадувати Геннадія таким, яким він був: хороброю, розумною і пасіонарною особистістю.
У Гени залишилися дружина і двоє дітей. DOU організував збір: https://send.monobank.ua/jar/3oE6M4MpH2. Прошу, за можливості, закинути, скільки можете.
💔21😢9❤1
В стресі люди дуже часто забувають: єдине, через що наша психіка взагалі здатна проходити такий період - це наше тіло.
І проблема в тому, що в кризові моменти ми зазвичай руйнуємо саме його.
Менше спимо.
Гірше їмо.
Перестаємо рухатись.
Занурюємось в роботу.
Закриваємось від людей.
Живемо в постійній напрузі, від будь-чого, що відволікає від основного джерела стресу.
І організм рано чи пізно починає за це виставляти рахунок.
У мене, наприклад, під сильним стресом одразу починає реагувати ШКТ. І я вже знаю цей патерн.
Тому перше чим я починаю займатись - своїм фізичним станом.
Бо в складний період тіло - це наш фундамент.
База, на якій все тримається:
- наша психіка;
- здатність думати;
- здатність працювати;
- здатність витримувати;
- здатність не розвалитися повністю.
І отут дуже важливі максимально банальні речі, які ми чомусь постійно недооцінюємо.
! Сон.
! Нормальне харчування.
! Спорт або хоча б фізична активність.
! Живе спілкування з людьми.
! Медитації.
І це не про просте рішення чи біохакінг, про банальний здоровий глузд.
Спорт допомагає скидати напругу і зменшувати рівень кортизолу.
Сон буквально відновлює психіку.
Нормальна їжа дає організму ресурс.
Медитації - хоч трохи повертають контроль над увагою, коли голова розлітається в хаос.
І окремо - люди.
Є гарвардське дослідження, яке тривало десятки років. Один з його головних висновків:
Якість соціальних зв’язків напряму впливає на здоров’я і рівень щастя людини.
Не кількість знайомих.
Не “100 друзів”.
А саме якість близькості.
Чи є у вас люди, поруч з якими можна:
• не прикидатися;
• не носити маску;
• не бути сильним 24/7.
Це все критично важливо в складні періоди.
Якщо ви зараз проходите через сильний стрес (Ха, ми всі його проходимо😓) — будь ласка, не забувайте про своє тіло.
Не треба героїчно себе знищувати.
Бо саме наш організм допоможе витягнути нас в такий період.
Попіклуйтесь про нього.
Обійняв.
#yetanother_thoughts #yetanother_life
І проблема в тому, що в кризові моменти ми зазвичай руйнуємо саме його.
Менше спимо.
Гірше їмо.
Перестаємо рухатись.
Занурюємось в роботу.
Закриваємось від людей.
Живемо в постійній напрузі, від будь-чого, що відволікає від основного джерела стресу.
І організм рано чи пізно починає за це виставляти рахунок.
У мене, наприклад, під сильним стресом одразу починає реагувати ШКТ. І я вже знаю цей патерн.
Тому перше чим я починаю займатись - своїм фізичним станом.
Бо в складний період тіло - це наш фундамент.
База, на якій все тримається:
- наша психіка;
- здатність думати;
- здатність працювати;
- здатність витримувати;
- здатність не розвалитися повністю.
І отут дуже важливі максимально банальні речі, які ми чомусь постійно недооцінюємо.
! Сон.
! Нормальне харчування.
! Спорт або хоча б фізична активність.
! Живе спілкування з людьми.
! Медитації.
І це не про просте рішення чи біохакінг, про банальний здоровий глузд.
Спорт допомагає скидати напругу і зменшувати рівень кортизолу.
Сон буквально відновлює психіку.
Нормальна їжа дає організму ресурс.
Медитації - хоч трохи повертають контроль над увагою, коли голова розлітається в хаос.
І окремо - люди.
Є гарвардське дослідження, яке тривало десятки років. Один з його головних висновків:
Якість соціальних зв’язків напряму впливає на здоров’я і рівень щастя людини.
Не кількість знайомих.
Не “100 друзів”.
А саме якість близькості.
Чи є у вас люди, поруч з якими можна:
• не прикидатися;
• не носити маску;
• не бути сильним 24/7.
Це все критично важливо в складні періоди.
Якщо ви зараз проходите через сильний стрес (Ха, ми всі його проходимо😓) — будь ласка, не забувайте про своє тіло.
Не треба героїчно себе знищувати.
Бо саме наш організм допоможе витягнути нас в такий період.
Попіклуйтесь про нього.
Обійняв.
#yetanother_thoughts #yetanother_life
❤29❤🔥2
Ще цього тижня відкритий передзапис на нову групу Yet Another JS/TS Test Automation Course.
Старт навчання - 6 червня.
Якщо коротко: курс не про “подивитись лекції і колись потім щось спробувати”.
Курс про практику. Про те, щоб не просто знати, що таке JavaScript, Type Script, Git, API чи автоматизація Web, а реально вміти з цим працювати.
На курсі будемо:
🔹 розбирати JavaScript і TypeScript
🔹 працювати з Git так, як з ним працюють на проєктах
🔹 писати автотести
🔹 працювати з API та авторизацією
🔹 розбирати структуру тестових проєктів
🔹 вчитися писати код та звертати увагу на деталі
🔹 використовувати AI як інструмент, а не як магічну кнопку “зроби красиво”
Плюс буде те, без чого навчання дуже швидко перетворюється на самотню боротьбу з документацією:
🔹 деталізована перевірка та фідбек по домашках
🔹 live-дзвінки з розбором тем
🔹 практика, наближена до реальної роботи
🔹 ком’юніті людей, які теж вчаться, туплять, розбираються і рухаються далі
Адже насправді в навчанні важливо не те, щоб усе одразу виходило. Важливо не злитись на першому ж моменті, де код не працює, помилка незрозуміла, а Git виглядає як окрема форма психологічного насильства 😄.
Саме для цього і потрібна структура, практика, фідбек і нормальне середовище.
І важливий момент 👇
Ті, хто заходять у передзапис зараз, отримують найкращу ціну - нижчу, ніж та, що вже вказана на сайті.
🏁 Старт - 6 червня.
Передзапис і найкраща ціна доступні ще цього тижня.
Ще є час подумати.
Але вже не дуже багато 😃.
Старт навчання - 6 червня.
Якщо коротко: курс не про “подивитись лекції і колись потім щось спробувати”.
Курс про практику. Про те, щоб не просто знати, що таке JavaScript, Type Script, Git, API чи автоматизація Web, а реально вміти з цим працювати.
На курсі будемо:
🔹 розбирати JavaScript і TypeScript
🔹 працювати з Git так, як з ним працюють на проєктах
🔹 писати автотести
🔹 працювати з API та авторизацією
🔹 розбирати структуру тестових проєктів
🔹 вчитися писати код та звертати увагу на деталі
🔹 використовувати AI як інструмент, а не як магічну кнопку “зроби красиво”
Плюс буде те, без чого навчання дуже швидко перетворюється на самотню боротьбу з документацією:
🔹 деталізована перевірка та фідбек по домашках
🔹 live-дзвінки з розбором тем
🔹 практика, наближена до реальної роботи
🔹 ком’юніті людей, які теж вчаться, туплять, розбираються і рухаються далі
Адже насправді в навчанні важливо не те, щоб усе одразу виходило. Важливо не злитись на першому ж моменті, де код не працює, помилка незрозуміла, а Git виглядає як окрема форма психологічного насильства 😄.
Саме для цього і потрібна структура, практика, фідбек і нормальне середовище.
І важливий момент 👇
Ті, хто заходять у передзапис зараз, отримують найкращу ціну - нижчу, ніж та, що вже вказана на сайті.
🏁 Старт - 6 червня.
Передзапис і найкраща ціна доступні ще цього тижня.
Ще є час подумати.
Але вже не дуже багато 😃.
👍10✍6🔥2
Нагадую, що вже за 10 днів стартує нова група Yet Another JS Course.
І зараз ще є 10 місць.
Для кого цей курс?
Для мануальних тестувальників, які відчувають, що просто “тестити руками” вже недостатньо.
Не тому, що мануальне тестування раптом стало непотрібним. Ні. А тому що ринок змінюється.
Компанії все частіше хочуть людей, які можуть не тільки пройти чекліст, знайти багу і написати нормальний репорт.
А ще й розуміти код.
Працювати з Git.
Розбиратись в API.
Писати автотести.
Думати ширше, ніж “відкрити сторінку, поклікати, зарепортати багу чи що воно працює”.
Важлива ремарка! автоматизація - це не магічна кнопка “стати senior-ом за два місяці”, а спосіб вийти з рутини.
З того стану, коли роками робиш плюс-мінус одне й те саме, але постійно відчуваєш, що треба рухатись далі.
На курсі ми будемо вчити JavaScript, TypeScript, Git, API, Playwright, автоматизацію, роботу з тестовим проєктом і використання AI в роботі автоматизатора.
Але головне - будемо вчитись не просто “писати код”. А розуміти, що ми пишемо та навіщо.
Які тести мають сенс, а які тільки створюють ілюзію покриття і потім роками лежать мертвим вантажем у репозиторії.
Отже, якщо ти давно думав про автоматизацію, але все відкладав на “потім”, то, скоріше за все, це воно.
Бо “потім” перетворюється в ще один рік тупцювання на місці.
Стартуємо за 10 днів (6 червня).
Залишилось лише 10 місць.
Доєднатись, подивитись деталі та як відбуватиметься навчання на YetAnotherJSCourse.com
І зараз ще є 10 місць.
Для кого цей курс?
Для мануальних тестувальників, які відчувають, що просто “тестити руками” вже недостатньо.
Не тому, що мануальне тестування раптом стало непотрібним. Ні. А тому що ринок змінюється.
Компанії все частіше хочуть людей, які можуть не тільки пройти чекліст, знайти багу і написати нормальний репорт.
А ще й розуміти код.
Працювати з Git.
Розбиратись в API.
Писати автотести.
Думати ширше, ніж “відкрити сторінку, поклікати, зарепортати багу чи що воно працює”.
Важлива ремарка! автоматизація - це не магічна кнопка “стати senior-ом за два місяці”, а спосіб вийти з рутини.
З того стану, коли роками робиш плюс-мінус одне й те саме, але постійно відчуваєш, що треба рухатись далі.
На курсі ми будемо вчити JavaScript, TypeScript, Git, API, Playwright, автоматизацію, роботу з тестовим проєктом і використання AI в роботі автоматизатора.
Але головне - будемо вчитись не просто “писати код”. А розуміти, що ми пишемо та навіщо.
Які тести мають сенс, а які тільки створюють ілюзію покриття і потім роками лежать мертвим вантажем у репозиторії.
Отже, якщо ти давно думав про автоматизацію, але все відкладав на “потім”, то, скоріше за все, це воно.
Бо “потім” перетворюється в ще один рік тупцювання на місці.
Стартуємо за 10 днів (6 червня).
Залишилось лише 10 місць.
Доєднатись, подивитись деталі та як відбуватиметься навчання на YetAnotherJSCourse.com
❤9🔥7
Forwarded from DOU | QA
Нещодавно користувачі помітили дуже жорстоку підставу від jqwik, Java-бібліотеки для тестування.
Один із розробників рушія так втомився від вайбкодерів, що просто мовчки додав наказ для всіх AI-агентів видалити тести та код. Ще й приховав цю інструкцію від людей.
Потім він визнав помилку та написав про оновлення публічно, але осад у всіх залишився.
👉 https://dou.ua/goto/M8a7
Один із розробників рушія так втомився від вайбкодерів, що просто мовчки додав наказ для всіх AI-агентів видалити тести та код. Ще й приховав цю інструкцію від людей.
Потім він визнав помилку та написав про оновлення публічно, але осад у всіх залишився.
👉 https://dou.ua/goto/M8a7
😁10
Кого цікавить автоматизація в еру АІ, вам точно треба послухати цих хлопів сьогодні 👇
Forwarded from Hot testing Channel (Alex Hot 🔥)
🔥 Сьогодні ввечері будемо копатись в Playwright 1.61 разом з Пашею Семпаєм
традиційно:
— трохи QA-бурчання
— трохи automation-манії
— трохи читання документації щоб вам не довелось 😅
📅 Сьогодні 🎥 Стрім тут: https://www.youtube.com/live/7-32SwVv9Gk?si=tO3cjrqWN0SOrGr0
традиційно:
— трохи QA-бурчання
— трохи automation-манії
— трохи читання документації щоб вам не довелось 😅
📅 Сьогодні 🎥 Стрім тут: https://www.youtube.com/live/7-32SwVv9Gk?si=tO3cjrqWN0SOrGr0
YouTube
Огляд playwright 1.61!
Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
❤9