Yet Another Useful Channel
1.33K subscribers
79 photos
10 videos
299 links
Говорю про QA та AQA на JS/TS, а також про все що повʼязано з темою ІТ.
DM - @artem_ov
Download Telegram
Якщо ж автоматизація і JS/TS потрібні вже зараз — 9 лютого стартує наступна група.

Деталі — за посиланням.
Або можете написати в телеграм @artem_yajsc

Обійняв 💙
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
8
Ви просили – я зробив.

Пілотний запуск маленького (всього 3 тижні) курсу, де ви зможете чітко зрозуміти, чи автоматизація – це ваше. Бо цей курс саме для тих, хто код і автотести в очі не бачив. Або, вірніше, бачив – і вони вас манили, але сильно лякали. 🙂

А ще ви зможете:
- зробити гарну справу – задонатити на потреби підрозділу, щоб НРК-напрямок розвивався ще швидше та приносив більше користі;
- розібратися не в теорії, а на практиці, що таке Git, commit, push, pull request та PR review;
- дізнатися, що таке IDE, які вони бувають, і попрацювати з VS Code як справжній автоматизатор;
- зрозуміти, що за звір – JS, і написати свій перший “Hello, World!”;
- розібратися, як працює автоматизація вебзастосунків і що для цього використовують;
- іііііі! Найголовніше – пописати автотести, причому не на базовому рівні, коли все в одному файлі;
- у процесі дізнаєтеся про типи даних у JS, логічні оператори та навіщо потрібні “функції”;
- а ще – цикли, масиви, класи та, звісно, Page Object.

Інформації багато, практики – помірно-багато, але точно буде цікаво. Плюс: 3 Q&A-сесії, перевірка домашніх завдань і підтримка в чаті.

Коротше – все, що потрібно, щоб спробувати, зрозуміти своє місце в світі в автоматизації та навчитися робити купу нового.

Стартуємо – 9 лютого.
Долучитися можна буде аж до завершення курсу (пропущені Q&A будуть у записі, а домашні завдання перевірятимемо до кінця навчання).

Для участі потрібно:
- мати хоча б мінімальний продакшн-досвід у тестуванні;
- зробити донат 3000 грн на банку ( https://send.monobank.ua/jar/7JTa9djvUW ).

NB: не забудьте після донату натиснути “Отримати винагороду” або додати свій контакт у коментар.

p.s. Репост дуже вітається 🙂

Якщо залишилися питання – пишіть у коментарі або в приват.

Обійняв і припідняв
21👍3🤩3🤮1
Сьогодні пʼятниця — і я щиро сподіваюсь, що у вас немає запланованих релізів 😅
Але навіть якщо є — між деплоєм, тестуванням і гарячими фіксами можна знайти час на Friday Night Testing.

У новому випуску обговорюємо з Slava Liholetov, Denis Belozerskiy та Volodymyr Kapustin провокативне питання:

Чи потрібен Quality Architect, якщо на проєкті вже є Test Manager?

Проговорили про ролі, відповідальність, де ці позиції перетинаються, а де — насправді закривають зовсім різні задачі. Якщо працюєте з тестувальником, тест менеджером або будуєте QA-процеси — велкам в коментарі.

🎥#FridayNightTesting сьогодні о 16:00 за Києвом - https://www.youtube.com/watch?v=i6-TVtwUmpY

P.S. Напишіть у коментарях, про що хотіли б наступний випуск — найцікавіші теми заберемо в ефір.
👍6🔥1👌1👀1
Зустрійчайте імбу - AI-friendly Page Object

Якшо у вас тільки від самої назви не намокли трусіки, то треба почитать статтю

https://medium.com/@martinmarchetto/evolving-pom-from-page-objects-to-agent-friendly-design-38c074ec8519
👌2
Forwarded from Alina 🌚
😁19🤣10
О-па-па-а-а-а 😑

А ну признавайтеся, які ІТ-контори брали вас на стажування, але офіційно не працевлаштовували, тим самим порушуючи законодавство?
😁
🤔7😁4🌚1👀1
Традиційний марафон по API-тестуванню ЗА ДОНАТ! 

Тема марафону — "API під капотом" де ми подивимось на кейси, які обов'язково треба брати до уваги та поковиряємо детальніше вже знайомі нам інструменти 😊

Марафон має унікальний контент і не повторюється з тими, що ми вже проводили!


📅 Коли?: 30 квітня — 6 травня 
💸 Участь: донат на ЗСУ від 500 грн

🎁 Бонуси для тих, хто здасть всі домашки до 9 травня включно і опублікує пост з інсайтами в LinkedIn — розіграш безкоштовного місця на курсі CSA&API.
Здав всі домашки без публікації — знижка 1000 грн на курс.
Просто зареєструвався і брав участь — знижка 500 грн.

Щоб прийняти участь — скидай від 500 грн на банку і відправляй скрін в Дірект інсти або сюди в коментарі, а ми додамо тебе в тг канал з марафоном👇

💳Номер картки банки 4874 1000 2721 2383 
🔗 Посилання на банку тут


Деталі та програму можна подивитись в інсті
2👍1👏1
Стається все те про що ми постійно говоримо в секретному чатіку - ШІ буде дорогим!

GitHub оголосив офіційно: 1 червня 2026 Copilot переходить на usage-based billing.

Ніяких преміум-запитів, тільки GitHub AI Credits — і їх їдять input, output та навіть cached токени по тарифах API кожної моделі.Що це означає на пальцях:
Pro $10/міс = $10 кредитів. Все. (На Opus це ~10 запитів)
Pro+ $39/міс = $39 кредитів. (Sonnet — приблизно 30-40 серйозних запитів)

Code completions і Next Edit залишаються безкоштовно (єдина приємна новина).
Fallback на дешеві моделі прибирають. Закінчились кредити — або купуй ще, або до побачення.
Copilot code review тепер їсть ще й GitHub Actions хвилини зверху.
Річні плани доживуть, але мультиплікатори моделей з 1 червня все одно піднімають (Opus був 3 преміум-запити, тепер 27, дев'ять разів).

Ціни планів НЕ змінились. $10, $39 — все ті самі. Просто за ці гроші ви тепер отримаєте на порядок менше реальної роботи.

➡️ До чого це все, а до того що як ми казали раніше, ми знаходились на стадії "підсажування на голку", тепер компанії вже стараються зменшувати витрати і Copilot прибрав субсидізацію першим...

Хочу нагадати що Claude теж це пробував це робити (і обовʼязково зроблять)

користувачі помітили, що Claude Code було вилучено з тарифного плану Pro за $20 на місяць і перенесено до тарифу за 100$, але вони потім це відкотили


➡️ Що буде далі?

Готуйтесь що ми входимо в новий етап, коли ШІ з дешевого і ефективного інструменту перетворюється на дорогий і ефективний інструмент. А далі скоріше за все топ моделі будуть доступні лише великому бізнесу і державам.

Ми з вами повернемось до історіїї коли ваші кор навички знову стануть актуальними, бо якщо раніше з Opus можна було розлабитись бо він робить все +- достойно то з дешевими моделями ми такого не отримаємо.

Інвестуйте в принципи, а не в інструменти. Системне мислення, вміння читати чужий код, дебажити по логах, проєктувати - це з вами назавжди.

Якщо ви переживали що щі нас всіх замінить, скоріше за все ні )) бо тримати людину буде банально дешевше 😅 Але людину з дешевим ШІ залишать 🦾

Ну і вибір моделей для роботи стане ще більш актуальним, адже це вже будуть реальні гроші, а не підписка за 20$


❗️ Нагадую про воркошоп по тестуванню LLM, де ми також будемо рахувати гроші ;)
Реєстрація: донат від 300 грн на банку https://send.monobank.ua/jar/5xcbtXsAh
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
😁5👌2👀2🤝1
Forwarded from Rina Uzhevko
Набір на курс Core skills у 9 групу:

Це курс в межах якого:
💙ви поглянете на свій продукт і процеси з іншого боку
💛дізнаєтесь про нові підходи та інструменти, або про їх застосування з іншого ракурсу.
💙 зрозумієте, що потрібно саме вашому продукту і як побудувати потрібні процеси або прибрати зайві
💛 живі тренінги дадуть практичні навички та закріплять знання

🎓Група до 10 людей, час буде на кожного. (Наразі вільно 8 місць)

🏖Домашні завдання - гнучкий формат без жорстких дедлайнів, без "обов'язково зробити все"

Старт 11 травня з тижнем "канікул " 🏖

Комбінований формат лекції (запис), тренінг (онлайн)

👩‍💻На курс можно йти і middle + , вам буде важче, але цікаво і корисно,
Курс корисний навіть тим, хто не планує ставати керівником

🤓Програма курса
На курсі буде більше, ніж описано.

Відгуки: на сайті , або тут #відгуки, та на сторінці LinkedIn
👉 Відгук не лідера
👉 Відгук ліда автоматизаторів

🤑Доступні різні варіанти оплати, оплата частинами, розтермінування та інші форми.

Співпрацюю з компаніями, надаю документи через Вчасно, виставляю інвойс для зарубіжних компаній.

Чекаю на вас 🤗
Є питання? - пишіть в особисті @Rina_anir

#qanavigator #core_skills
❤‍🔥2👍21🤔1
🚀 Сувора QA Конференція повертається!
28 вересня – 2 жовтня 2026 року проводимо другу конференцію, і тема — AI в тестуванні 🤖

5 днів, 2 блоки на день (10:00–11:00 і 19:00–20:00), онлайн та БАКЛАЖАНИ! 🍆 — усе як ви любите, тільки ще суворіше 😈

Нові формати: майстер-клас, ДЕБАТИ!

🎟 Ранні пташки
50 квитків доступні за раннею ціною. Не пропусти, бо потім їх не буде 🐦
👉 https://conference.grygorenko.tech/

🎤 Вже підтверджені спікери:
• Костянтин Телтов
• Володимир Момот
• Євген Пасєка
• Оксана Троян
І це ще не все... програма продовжує формуватися 👀

📢 Call for Papers відкрито! 🔥
Маєш класну доповідь про AI в тестуванні? Програмний комітет чекає на твою заявку.
Надсилай, ми розглянемо, оцінимо, і якщо все гуд, то запросимо на сцену.
👉 https://conference.grygorenko.tech/

Зберігай дати, бери квиток і до зустрічі в жовтні! 💜
👍3🍌1
ЗАПИС НА 11-Й ПОТІК CSA & API ВІДКРИТО

(і вже майже закрито, залишилось 5 місць 😅)

11-й потік курсу. Зібрала все важливе в одному пості.

😋 Для кого

◾️ QA в пошуку: API досі лякає
◾️ QA з досвідом: хочеш кращу позицію, офер, вплив у команді
◾️ QA на плато: треба «підтягнути технічний рівень», але
незрозуміло що саме

👇 Програма — 10 тижнів / 4 модулі

М1 — Архітектура ПЗ: інтернет, IP, DNS, клієнт-серверна,
proxy/gateway/load balancer.
М2 — HTTP: methods, headers, status codes, auth, шифрування.
М3 — API: 6 видів, REST, Swagger/OpenAPI, cURL, DevTools та інші тули.
М4 — Практика: стратегія тестування, Postman, Newman, CI/CD,
Docker, Git.


🔴 Що відрізняє

— Не починаємо з Postman. Postman у М4, коли вже розумієш, ЩО тестуєш.
— Власна тестова API замість pet store.
— Супровід від мене та менторів та гнучкі дедлайни.
— Додаткова практика з Docker & Git.
— 4+ Live Q&A · доступ назавжди · бонус-бібліотека QARMA Talks.

✏️ Дати і тарифи

🗓 Старт 11.05, запис до 17.05. Наступний потік — вересень.
💳 PROGRESS $405 · JOB OFFER $540 (з CV-аналізом і mock-співбесідою).

📍 Розстрочка до 6 міс. Картка ФОП / крипта / PayPal / інвойс юрособі.

🗣 Про курс словами студентів:

«Зрозуміла, як працює інтернет — раніше це здавалось магією
і мішаніною, яку можна було просто проскролити. Цим я здивувала
навіть свого чоловіка-бекендщика з 10+ роками досвіду.»
— Kristina Buzova, потік 6

«На співбесіді розказала, як зробила би мок-сервер — двоє
менеджерів-тестувальників були у приємному шоці. Я це робила
вперше у житті, працюючи до цього 3 роки в QA. Реально
у захваті від курсу.»
— Kateryna Rosliuk, потік 8

«Впевненіше почуваюся з docker, розгорнула локально проєкт
(та я офігенна!), створила сервер у Postman і розібралася
з хедерами — раніше взагалі не знала, що то і навіщо.»
— Iryna Kostiuk, потік 10


👉 https://innaosinna.com.ua



Сумніви — пиши в особисті @innaosinna.

P.S. якщо є знайомий QA, кому це варто побачити —
пересилай. Якщо рефералка від наших студентів, то буде ще -500 грн
❤️‍🩹
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
6🔥2🤝1
Це просто триндець. Я не був тісно знайомий з Геною, ми познайомились на подкасті QA Балачки, і це була одна з найприємніших розмов в ефірі. Ми іноді переписувались, і кожен раз Гена вражав своєю глибиною та розважливістю, а також внутрішним спокоєм, який він випромінював.

Дуже б хотів бути знайомим з Геною ближче, і це ще раз нагадує про швидкоплинність життя.

Закинув на збір для сімʼї Генадія і вас закликаю віддати шану цьому титану: https://send.monobank.ua/jar/3oE6M4MpH2
💔19
11 травня загинув мій друг Геннадій Міщевський...

Він був людиною, яка надихала мене та інших, завжди був готовим допомогти, завжди діяв і прагнув робити все навколо кращим.

Ми з Геною були знайомі майже 3 роки, познайомилися завдяки каналу і швидко подружилися: переписувалися, зідзвонювалися, і ось вже через декілька місяців вийшов випуск нашого першого спільного подкасту QA Балачки. Я одразу зрозумів, що Гена - розумна і системна людина. Мені здається, що через те, що я не такий, ми одразу й подружилися.

Я дізнався що він автор найпопулярнішого топіка на DOU Тестування. Фундаментальна теорія, який став точкою входу в тестування для тисяч людей.

Десь через 8 місяців у Гени вже не вистачало часу на подкаст, тому що він був активним учасником спільноти Social Drone і сам, за свої гроші, зібрав сотні дронів для Сил безпеки та оборони України. Він був одержимий цим, і от вже через декілька місяців став лідом команди обльотів дронів в SD... але й цього йому було мало.

І вже на початку 2025 року він став до лав Збройних сил України. Як він сказав: "З цього тижня я офіційно миколослужбовець"...

Я його відмовляв від служби, казав, що він корисний в тилу і те що він робить тут дуже цінно, але він вже не міг просто робити дрони, він хотів діяти, захищати нас і свою сімʼю. Він був дуже пасіонарною людиною, яка залишила свій слід у серцях тисяч людей.

Завдяки таким людям, як Гена, Україна досі стоїть!

У мене до вас є два прохання:
Прошу вас під час хвилини мовчання згадувати Геннадія таким, яким він був: хороброю, розумною і пасіонарною особистістю.

У Гени залишилися дружина і двоє дітей. DOU організував збір: https://send.monobank.ua/jar/3oE6M4MpH2. Прошу, за можливості, закинути, скільки можете.
💔21😢91
В стресі люди дуже часто забувають: єдине, через що наша психіка взагалі здатна проходити такий період - це наше тіло.

І проблема в тому, що в кризові моменти ми зазвичай руйнуємо саме його.

Менше спимо.
Гірше їмо.
Перестаємо рухатись.
Занурюємось в роботу.
Закриваємось від людей.
Живемо в постійній напрузі, від будь-чого, що відволікає від основного джерела стресу.

І організм рано чи пізно починає за це виставляти рахунок.

У мене, наприклад, під сильним стресом одразу починає реагувати ШКТ. І я вже знаю цей патерн.

Тому перше чим я починаю займатись - своїм фізичним станом.

Бо в складний період тіло - це наш фундамент.

База, на якій все тримається:

- наша психіка;
- здатність думати;
- здатність працювати;
- здатність витримувати;
- здатність не розвалитися повністю.

І отут дуже важливі максимально банальні речі, які ми чомусь постійно недооцінюємо.
! Сон.
! Нормальне харчування.
! Спорт або хоча б фізична активність.
! Живе спілкування з людьми.
! Медитації.

І це не про просте рішення чи біохакінг, про банальний здоровий глузд.

Спорт допомагає скидати напругу і зменшувати рівень кортизолу.
Сон буквально відновлює психіку.
Нормальна їжа дає організму ресурс.
Медитації - хоч трохи повертають контроль над увагою, коли голова розлітається в хаос.

І окремо - люди.

Є гарвардське дослідження, яке тривало десятки років. Один з його головних висновків:

Якість соціальних зв’язків напряму впливає на здоров’я і рівень щастя людини.

Не кількість знайомих.
Не “100 друзів”.
А саме якість близькості.

Чи є у вас люди, поруч з якими можна:
• не прикидатися;
• не носити маску;
• не бути сильним 24/7.

Це все критично важливо в складні періоди.

Якщо ви зараз проходите через сильний стрес (Ха, ми всі його проходимо😓) — будь ласка, не забувайте про своє тіло.

Не треба героїчно себе знищувати.

Бо саме наш організм допоможе витягнути нас в такий період.

Попіклуйтесь про нього.

Обійняв.

#yetanother_thoughts #yetanother_life
29❤‍🔥2
Ще цього тижня відкритий передзапис на нову групу Yet Another JS/TS Test Automation Course.

Старт навчання - 6 червня.

Якщо коротко: курс не про “подивитись лекції і колись потім щось спробувати”.
Курс про практику. Про те, щоб не просто знати, що таке JavaScript, Type Script, Git, API чи автоматизація Web, а реально вміти з цим працювати.

На курсі будемо:

🔹 розбирати JavaScript і TypeScript
🔹 працювати з Git так, як з ним працюють на проєктах
🔹 писати автотести
🔹 працювати з API та авторизацією
🔹 розбирати структуру тестових проєктів
🔹 вчитися писати код та звертати увагу на деталі
🔹 використовувати AI як інструмент, а не як магічну кнопку “зроби красиво”

Плюс буде те, без чого навчання дуже швидко перетворюється на самотню боротьбу з документацією:

🔹 деталізована перевірка та фідбек по домашках
🔹 live-дзвінки з розбором тем
🔹 практика, наближена до реальної роботи
🔹 ком’юніті людей, які теж вчаться, туплять, розбираються і рухаються далі

Адже насправді в навчанні важливо не те, щоб усе одразу виходило. Важливо не злитись на першому ж моменті, де код не працює, помилка незрозуміла, а Git виглядає як окрема форма психологічного насильства 😄.

Саме для цього і потрібна структура, практика, фідбек і нормальне середовище.

І важливий момент 👇

Ті, хто заходять у передзапис зараз, отримують найкращу ціну - нижчу, ніж та, що вже вказана на сайті.

🏁 Старт - 6 червня.
Передзапис і найкраща ціна доступні ще цього тижня.

Ще є час подумати.
Але вже не дуже багато 😃.
👍106🔥2
Нагадую, що вже за 10 днів стартує нова група Yet Another JS Course.

І зараз ще є 10 місць.

Для кого цей курс?

Для мануальних тестувальників, які відчувають, що просто “тестити руками” вже недостатньо.

Не тому, що мануальне тестування раптом стало непотрібним. Ні. А тому що ринок змінюється.

Компанії все частіше хочуть людей, які можуть не тільки пройти чекліст, знайти багу і написати нормальний репорт.

А ще й розуміти код.
Працювати з Git.
Розбиратись в API.
Писати автотести.
Думати ширше, ніж “відкрити сторінку, поклікати, зарепортати багу чи що воно працює”.

Важлива ремарка! автоматизація - це не магічна кнопка “стати senior-ом за два місяці”, а спосіб вийти з рутини.
З того стану, коли роками робиш плюс-мінус одне й те саме, але постійно відчуваєш, що треба рухатись далі.

На курсі ми будемо вчити JavaScript, TypeScript, Git, API, Playwright, автоматизацію, роботу з тестовим проєктом і використання AI в роботі автоматизатора.

Але головне - будемо вчитись не просто “писати код”. А розуміти, що ми пишемо та навіщо.
Які тести мають сенс, а які тільки створюють ілюзію покриття і потім роками лежать мертвим вантажем у репозиторії.

Отже, якщо ти давно думав про автоматизацію, але все відкладав на “потім”, то, скоріше за все, це воно.

Бо “потім” перетворюється в ще один рік тупцювання на місці.

Стартуємо за 10 днів (6 червня).

Залишилось лише 10 місць.

Доєднатись, подивитись деталі та як відбуватиметься навчання на YetAnotherJSCourse.com
9🔥7
Forwarded from DOU | QA
Нещодавно користувачі помітили дуже жорстоку підставу від jqwik, Java-бібліотеки для тестування.

Один із розробників рушія так втомився від вайбкодерів, що просто мовчки додав наказ для всіх AI-агентів видалити тести та код. Ще й приховав цю інструкцію від людей.

Потім він визнав помилку та написав про оновлення публічно, але осад у всіх залишився.

👉 https://dou.ua/goto/M8a7
😁10
Кого цікавить автоматизація в еру АІ, вам точно треба послухати цих хлопів сьогодні 👇
Forwarded from Hot testing Channel (Alex Hot 🔥)
🔥 Сьогодні ввечері будемо копатись в Playwright 1.61 разом з Пашею Семпаєм

традиційно:
— трохи QA-бурчання
— трохи automation-манії
— трохи читання документації щоб вам не довелось 😅

📅 Сьогодні 🎥 Стрім тут: https://www.youtube.com/live/7-32SwVv9Gk?si=tO3cjrqWN0SOrGr0
9