Працюємо since 2007.

На цьому каналі не було і не буде реклами.
Автор каналу: @vprmk
📊Час Начо

Останнім часом Начо грає більше, ніж будь-коли раніше? З цього питання і народився цей графік. Цікаво було проаналізувати кар’єру капітана з огляду на не просто зіграні хвилини за сезон, але на щомісячні навантаження.

На графіку в кожному квадраті сумма хвилин на місяць, які грав Начо протягом своєї кар’єри в першій команді “Мадрида” та збірної Іспанії (бо слід врахувати і час за збірну, це також створює навантаження).

Коли сідаєш рахувати та візуалізовувати, не завжди знаєш куди це тебе приведе, але сподіваєшся знайти певні закономірності. І вони знайшлись. А також, можна зрозуміти в які періоди сезону тренери звертались найчастіше до послуг Начо:

🔴 З 6 січня по 4 лютого цього року Начо відіграв аж 722 хвилини. Це 8 повних матчів +2 хвилини. Для порівняння, в ритмі 8 матчів на місяць, він би мав загалом 80+ матчів на сезон. Це було шалене, хоч і короткочасне навантаження.

❗️Найкращий сезон Начо за зігранними хвилинами - 2017/18 (3849 хвилини). Тоді ж він грав і на ЧМ. Найгірший - 19/20 (684 хвилини). За останній місяць він вже зіграв більше.

😮 Найбільше за один календарний місяць Начо зіграв в квітні 2017 року - 774 хвилини. Ще більше, ніж зараз.

🧐Найбільше до послуг Начо тренери прибігають у січні - 3782 хвилини (з відривом), найменше у грудні - 2194 (не рахуємо перші і останні місяці сезону, де буває мало матчів).

🩸До сезону 17/18 Начо не отримував травм. Також в нього не було важких травм. Найдовше через травми він пропустив 2 місяці поспіль та 3 суммарно в сезоні 19/20.

🛋15 місяців своєї кар’єри Начо просидів у запасі без жодної ігрової хвилини (і не маючи при цьому ніяких травм в цей період).

Пригоди Пітера

В ефірі El Dia Despues показали перший день вихованця “Мадриду” Пітера в “Валенсії”, куди він перейшов перед закриттям трансферного вікна з “Кастилії”. Пітер просидів матч з “Альмерією” в запасі, але навіть так для нього цей день був сповнений невеличних смішних подій, які як завжди зорко вхопила камера цієї передачі.

Наприклад, є момент коли двоє малят вимагають футболку Пітера, коли той розминається, і батько підсказує їм як привернути увагу гравця і домогтися свого: “Крикни: “Пітер, ти великий (гравець)”!

Найкумедніша частина, коли наприкінці матчу трибуни заводять “Пітер, та йди вже звідси!”, партнери підсказують: “Спокійно, хлопче, це вони іншому Пітерові співають”.

Пітер цікавий гравець, трохи нетиповий для сучасності, сподіваюсь, в нього все вийде.

@realmadridone
Cьогодні день екзаменів на “Бернабеу”:

- “Жирона” пройде іспит на чемпіонські амбіції і зможе частково відповісти на питання чи здатна вона стати головним дивом футболу після “Лестера” 15/16 (а може й більше за “Лестер”).
- Коуту та Мігель Гутьєррес складуть тест на зрілість та здібності (правий та лівий фланги сьогодні on fire, але й в центрі багато цікавинок);
- Захист “Мадриду” - на витримку та непохитність за повної відсутності профільних ЦЗ (omg, omg, it’s happening);
- У Довбика теж сьогодні хрещення боем на “Бернабеу”. Наскільки він сейозний претендент на Пічічі (на разі він лідер по голам+ассистам в цьому сезоні)? Його важко втримати, він дуже розумно рухається між лініями, а з захистом простору між лініями по центру у “Мадрида” якраз найбільше було проблем цього сезону і за здорових ЦЗ.

“Бернабеу” та журналісти ж мають всі шанси отримати видовище, та купу матеріалу для роздумів/друку. Сподіваюсь, щось цікавеньке перепаде і мені. Бо сказати щось нове про Жирону, чого ще ніхто не зробив, доволі складно.

Не зрозумілий стан в “Жироні” Довбика (через травму), в “Мадриді” ані Вінісіуса, ані Родріго (з різних причин). Але обом бразильцям (що теж такий собі тест) саме сьогодні варто показувати свою найкращу гру, або хоча б результативну. Бо саме в такі важливі моменти, як цей матч, найкращі гравці світу і карбують свою кар’єру.

Красиве від Вальдано про Тоні Крооса в сьогоднішній колонці маєстро:

Лють? Лише час від часу

Зазвичай зоряний час люті приходиться на останні хвилини матчу, коли відчай забуває про тактику і йде напролом. Але це винятковий стан душі. Неможливо зіграти весь матч, лютуючи. Історія футболу показала нам, що терпіння, яке має гіршу репутацію, набагато ефективніше, ніж лють, впливає на розвиток матчу. Коли іспанський футбол приймали за “фурію”, він не досяг нічого значного, не кажучи вже про міжнародну повагу. А от коли стиль виражався в спокійному пасі, Іспанія домінувалау грі, а потім виграла її за допомогою розумного прискорення, Іспанія стала світовим еталоном. У “Мадрида” є багато ресурсів для прискорення. У них є швидкі ноги Вінісіуса, граційне катання на скейтборді Родріго, вишуканий звір, яким є ефектний Беллінгем, і, як останній внесок, розумова та фізична спритність Браїма.

Терпіння як цінність

У півзахисті команда має багато енергії. Там є домінуюча присутність Чуамені, яку команда вміло експлуатує; енергійний Вальверде; ультрадинамічний Камавінга; захоплюючий Модріч... Але коли справа доходить до терпіння, його виробляє Тоні Кроос. Роберто Перфумо, відомий аргентинський центральний захисник 1970-х років, казав, що «футбол — це тілесна думка». Якщо це правда, то Кроос має незрівнянну нейронну мережу, яка спускається від мозку до ніг, щоб прочитати лекцію. Як німець, він має впевненість і елегантну гордовитість, яка нікого не ображає. Він пересувається полем так, ніби воно належить йому, ніби він живе на ньому з незапам'ятних часів. Він знає, чого вимагає кожна зона, де є місце, вільне від сторонніх, отвори, в які може поміститися м'яч. Він мало втрачає м'ячів і завжди добре обирає час, швидкість, намір. Його вишуканий футбол ніби випливає з елегантної та точної техніки.

Невидимий для всіх, окрім м'яча

Гадаю, ви вже зрозуміли, що я люблю Крооса. Це око, яке охоплює все поле, іноді для того, щоб грати коротко, іноді для того, щоб змінювати фронт гри розміреними сорокаметровими передачами, це робить його нервовим центром команди. Де б він не був. Його вплив настільки великий, що він здатен переломити хід гри, навіть з позиції лівого захисника. Його футбол безшумний, до такої міри, що є люди, які його не бачать, навіть суперники, які, здається, ігнорують його вагу в грі. Наприкінці гри він завжди має найбільшу кількість втручань, і ми дивуємося: як так може бути, що вони його не бачать, що вони не цінують його важливість, його вплив на гру? Цього тижня саме Іско зробив це видимим, попросивши його не залишати футбол, щоб принаймні він продовжував грати ще два-три роки, щоб ми могли насолоджуватися ним.

Задоволення і необхідність

Але це не просто задоволення, його присутність - це нагальна потреба. Тому що “Мадрид” сповнений якісних гравців і, безсумнівно, в кінці сезону з'являться ще більш спокусливі зірки, які притягуватимуть погляд своєю ефектністю. Але будьте обережні, тому що в цьому зоряному складі є лише один стратег, і його ім'я Тоні Кроос. Він домінує, гармонізує і розподіляє гру, роблячи команду схожою на команду, а не на окремих гравців. У цьому все більш фізичному футболі, яке ж задоволення бачити, як інтелект бере гру на себе, не показуючи м'язів і не поспішаючи. Це стиль найпродуктивнішого гравця-невидимки у світовому футболі. Не пропустіть це, залишилося небагато таких прикладів, і їх обов'язково потрібно побачити.

Переклад з іспанської, з El Pais
Неймовірний перший тайм від “Мадрида”. Багато аномалій, але хіба ж це не неймовірна праця команди? До прикладу:

Аномалія, що найкраща атака чемпіонату не спромоглась в атаці створити за 45 хвилин ані одного моменту. Але, чи не підкрадаючийся тигр на ім’я Кроос не рятував тоді, коли вони були вже близькі до штрафної? Чи Чуамені не виносив кілька разів м’яч й нагорі, й внизу?

Трішечки і Аномалія, що у Вінісіуса все вдається в цьому матчі. Ну, окрім останнього його удару. Але який гол, який гольовий пас! Хіба це не свідчення його постійної праці над собою?

Аномалія, що Жирона постійно відпускає мяч від себе на кілька метрів, але хіба це не “Мадрид” переслідує їх гравців на усіх ділянках поля наче ніколи нічого не вигравав?

То ж, так, аномалії є, але перший тайм - це просто прекрасна гра “Мадрида”. Цікаво що покаже другий.
Віні сьогодні знищив Яна Коуту. У нього сьогодні виходить геть усе, що він задумує.
Ідеальна заміна: Арда замість Вінісіуса. Одному є що доказувати, інший вже все зробив і може відпочити.

Не применшуючи вклад інших, які зробили все правильно, саме Віні сьогодні зробив усі 4 голи “Мадрида”. Неймовірний матч бразильця. Закарбував.
Сподіваюсь, Ян Коуту оговтається після такого провалу, й покаже, що він здатний стати дуже хорошим гравцем (а він здатен). Не обов’язково на “Бернабеу”, хай там вже як буде.

Важко пригадати сходу схожий такий індивідуальний провал на “Бернабеу” (хоч погано зіграла уся “Жирона”).

Бо якщо Віні зробив всі 4 голи, то всі 4 голи прийшли з-під Коуту, плюс він же заробив в свої ворота пенальті (це п’ять). Хоселу помилував.

- Лідер: 5 очок переваги
Офіційно: У Беллінгема розтягнення звязок лівої щиколотки.

Час відновлення невідомий, але ціль: повернутись до гри перед матчем-відповіддю проти “Лейпцига” (6 березня)
📝 Хавьер Аснар про матч на “Местальї”:

Могло бути й гірше

У шедеврі Мела Брукса "Молодий Франкенштейн" (1974) є сцена, в якій чарівний Марті Фельдман каже Джину Вайлдеру: "Могло бути й гірше, міг піти дощ". І саме в цей момент на них починає лити злива, і вони залишаються стояти, скоса поглядаючи один на одного. На "Местальї" те ж саме відбувалося кілька разів: коли в перерві ми думали, що більше епічності, напруги і драматизму цей матч не витримає, я думав: "Добре, що хоч дощ не йде".

Що ж, другий тайм розпочався з мусонного дощу з поривчастим вітром, такого, про який говорив Форрест Гамп Дженні з В'єтнаму, і який тривав до кінця матчу. І саме тоді, коли ми думали, що кінець матчу не може бути ще гіршим і неприємнішим, сталася жахлива травма бідолашного Діакабі, пенальті, призначений, а потім відмінений на Уго Дуро, а далі незрозуміле рішення Гіля Мансано, вилучення Джуда Беллінгема, бійка і вічна пауза у грі. Життя завжди так прагне імітувати мистецтво.

Вінісіус. “Мадрид” врятував від посередності Вінісіус, який вирішив гребти проти течії на "Местальї". Вінісіусу притаманний потрійний первородний гріх: він хороший гравець, він посміхається і він грає за "Реал Мадрид". Ці три речі разом неприйнятні. Ти можеш бути хорошим і грати за “Мадрид”, але тоді тобі доведеться бути мовчазним, схиляти голову, як монах-траппіст, і ніколи не виглядати надто щасливим, щоб тебе не вважали сутенером з провокаційними нахилами. Ти можеш посміхатися і грати за "Реал Мадрид", але при цьому бути не надто хорошим гравцем, бо тоді ти не становитимеш жодної загрози і не дратуватимеш нікого, окрім власних фанатів “Мадриду”. А можна посміхатися і бути дуже хорошим гравцем, хоча, звичайно, тоді ніколи не грати за "Реал Мадрид". Але всі три варіанти одночасно абсолютно неприйнятні.

І так, Вінісіус нерідко забувається, як і багато інших гравців. Він імпульсивний. Він потрапляє в петлю і бачить гігантів, які кидають виклик йому там, де є лише одні вітряки. Анчелотті не раз закликав його до відповідальності. Але італієць знає, що Вінісіус, як і скорпіон, не може боротися зі своєю природою. Не можна просити природженого нападника не бути ним. Ви не можете попросити тасманійського диявола не обтоптати вам на пальці ніг. Настане день, коли він знатиме, як краще вибирати свої битви, так само, як він навчився завершувати атаки. Але це буде не сьогодні. І не завтра. І не післязавтра.

Цей "Реал Мадрид" постраждав від своїх колишніх більше, ніж від своїх Тейлор Свіфт. Не дивно, що їхні шляхи скоро перетнуться. Цієї суботи Уго Дуро знову забив у ворота "Реала". А колишній гравець молодіжної команди Пітер Федеріко, який нещодавно прибув до Валенсії прямо з Вальдебебаса, ледь не приніс перемогу (двічі!) в компенсований час. Випадок, гідний вивчення.

Переклад @realmadridone
📊 Дані Карвахаль покращив свій рекорд забитих голів за сезон - вже 5.

Також, він повторив свій найбільш успішний сезон по голам+ассистам (10).

Це найрезультативніший сезон в кар’єрі живої легенди клубу.

🚨Офіційно: у Куртуа розрив внутрішнього меніску правого коліна

Він пропустить до 2 місяців (як мінімум).

Куртуа був на заключній стадії відновлення від розриву передньої хрестоподібної звязки і обох менісків лівого коліна. Очікувалось, що він навіть зможе бути в заявці на матч 31 березня.

Куртуа травмувався на сьогоднішньому ранковому тренуванні, відчув “тріск” і різкий біль в здоровому до цього коліні.

2️⃣ Дві думки по першому тайму “Мадрида” та “Сіті”:

1. Задумка з позицією Родріго на лівому фланзі разом/лівіше Віні - чудова і напрошувалась. Великий мінус тільки що не напрацьована. Бачу в ній перспективу, бо втрачати 60% від таланту Родріго на незручних для нього позиціях, задорого навіть для “Мадрида”. Можливо не в усіх матчах за замовчуванням, але це може бути робочий варіант.

2. Камавінга в опорній, Чуамені в захисті. Коли Орельєн грає мені майже завжди не вистачає від нього активності. І навпаки з Камавінгою, - іноді він такий активний, аж сумбурний. Для опорного як на мене гіперактивність краща за поміркованість. А для ЦЗ - навпаки. Один голуб, інший яструб. Два гравці під різні сценарії, гадаю частіше “Мадриду” потрібні яструби. Поки не кажу, що бачу майбутнє Чуамені в захисті, але цікаво про це буде подумати.

PS. Про канал. Останнім часом намагаюсь владнати забагато всього одначасно, тому часу на канал немає. Також лишилось небагато часу, щоб знайти нове житло, noventi minuti в пошуках квартири це дуууже довго. Але сподіваюсь таки забити гол в останню мить.
Нічия 3:3 не дає відповідей, та ставить багато запитань.

Аналіз пропущених м’ячів:

1. Лунін поставив в стінку одного лише Вінісіуса і це було помилкою. Віні не був зосереджений, не чекав удару (звісно його мало хто чекав) і в останню мить перед ударом просто відійшов в сторону, відкривши ворота повністю і відвернувшись від м’яча. Удар був низом, сильний та з відскоком від газону, майже без шансів такий дістати.

2. Кілька хвилин поспіль перед голом “Сіті”, “Мадрид” втрачав мяч занадто швидко (через 3-6 секунд після повернення). Це вилилось в відчутну втому чи не всіх гравців - навіть Вінісіус ледь волочив ноги, двічі не зміг обіграти Холанда, якого наглухо закрив знову Рюдігер. Не дати Віні двічі обіграти себе - найкраще, що Холанд зробив за весь матч. Фоден отримав пас перед штрафною, коли Камавінга на мить випустив його з поля зору, зустрічаючи Стоунза. Камавінга ж не зміг накрити феноменальний удар Фодена. В цей же момент, в інші також, Рюдігер і Чуамені, занадто зосереджені на нейтралізації Холанда, забувають витискувати Сіті зі штрафної, і залишають занадто багато простору перед собою. Це проблема незіграності обох, плюс ненаграності одного - Чуамені.

3. Гол Гвардіоля - третій дальній удар, який “Мадрид” пропустив цього вечора. Цього разу позиційна атака справа, Гріліш довго витанцьовує перед Карвахалем, віддає єдиному відкритому Гвардіолю, позаду себе, той поганенько приймає м’яч, але він якось зручно відскокує від газону, і нікого поруч не виявлось, м’яч ніби просить його вдарити. Удар знову з серії не витащити. Цього разу Камавінга занадто пасивний (отакої), Кроос грав по Фодену, Гвардіол теоретично був гравцем Вальверде, але той виключився, а німець не встиг кинути свого гравця і накрити удар Гвардіоля.

Разом до сплати: можна навіть сказати, що непоганий матч в захисті, попри 3 пропущені м’ячі. Виключили Холанда, не дали заходити з мячем в штрафну (якщо не рахувати холостих проходів Гріліша), часто швидко і розумно відбирали м’ячі в опорній (Кроос, Камавінга, Вальверде), проте занадто мало змогли притримати мяч в атаці у другому таймі, що завжди виливається в подвійне ситуативне навантаження на захист та опорну, яке призводить до розривів.

Цього сезону попри майже бездоганну гру в захисті в чемпіонаті, майже в усіх матчах проти серйозних суперників “Мадрид” пропускає і пропускає не мало:

- 11 голів в 4 матчах проти “Атлетіко”
- 4 в 2 матчах проти “Наполі”
- 3 проти “Сіті” вдома

Фото дня
Класичне*

Не знаю чи був тут гол, але тут був (не пасивний) офсайд.

Чи ні? Як вважаєте?

* - останнім часом майже не буває Класико без сперечань щодо судівських рішень. Теж класика.
🏆 36!

Чемпіони достроково попри всі перепони. Не завадили “Мадриду” а ні 3 травми хрестів у основних гравців. Ні те що довгий час були відсутні й інші зірки команди: Вiнісіус (2 місяці), Беллінгем (1,5 місяці), Чуамені (3 місяці), Камавінга (2 місяці). Без центрального нападника, основного воротаря і двох основних центральних захисників, “Мадрид” провів один зі своїх найкращих сезонів, поступившись лише один раз.

Більше того, “Реал Мадрид” - команда, яка (на поточний момент) найбільше за всіх забила та найменше пропустила. Востаннє це “Мадриду” вдавалось в сезоні 2007/08.

Чемпіонами Іспанії в “Реал Мадридом” вперше стало чимало гравців: Рюдігер, Гюлер, Кепа, Фран Гарсія, Хоселу, Чуамені та Беллінгем.

Вийняткова робота Карло Анчелотті та всієї його команди.