ШІ історії
10.5K subscribers
1.79K photos
722 videos
3 files
1.47K links
Власні думки та ШІ історії

YouTube канал: https://youtube.com/@imatrof

Стати спонсором: https://base.monobank.ua/7x1BqiY39qLEs9

Співпраця та реклама на каналі: https://t.me/imatrof
Download Telegram
Агенти тепер можуть працювати ще довше. Одні агенти можуть викликати інших по графіку чи в циклі.

Все йде до подовження сесій. Але в той самий час збільшується потреба в більш жорстких механізмах моніторингу та контролю. Ну бо не хочеться чекати добу, поки агенти відпрацюють, а на виході буде зовсім не те, що очікувалося.

Наступний рівень буде воркфлови викликають інші воркфлови.

ші історії | youtube | монобаза
👍31👀87🤩3🤣1
Подобаються мені такі історії.

Чоловік підключив свій Whoop до робочого календаря, щоб зрозуміти, який із колег викликає у нього найбільше стресу.

За допомогою нової моделі Fable 5 (я думаю тут і Sonnet 4.6 би впорався) він зробив реверс-інжиніринг Whoop та витягнув дані про пульс по хвилинно (я перевіряв, їх стандартний API дає лише зрізами, але не похвилинно). А потім зіставив усі стрибки пульсу з подіями календаря та учасниками зустрічей.

У результаті він отримав справжній рейтинг колег за рівнем стресу😅

Я зараз також працюю над чимось схожим — my-health-wiki. Ідея в тому, щоб агрегувати в одному місці записи з Whoop, біомаркери, результати аналізів, консультації лікарів та інші джерела даних.

ші історії | youtube | монобаза
😁7127👍9🔥6🕊1
🤖 НЕДІЛЬНИЙ AI ЧЕКІН #87

А що у вас? Чим AI допоміг цього тижня, що цікавого накреативили та навайбали — діліться в коментарях 👇

#НедільнийAIчекін

ші історії | youtube | монобаза
🔥16
Цього разу хочу подякувати одному з учасників нашої спільноти — Богдану (@bgdn_dev)!

Взагалі наша спільнота це не лише про AI, а й про людей, які готові ділитися своїми ідеями, досвідом і допомагати один одному. І саме Богдан є одним із таких людей.

Він постійно створює різні цікаві рішення та ділиться ними з усіма. Одне з його рішень навіть стало вже частиною нашого чату. Ось уже кілька тижнів його бот стоїть на варті спільноти та допомагає прибирати різний спам.

А ще Богдан організовує зустрічі для учасників спільноти. Саме сьогодні проходить такий мітап, де кожен може поділитися власним досвідом та показати свої проєкти. Без реклами, без спонсорства - просто так.

Нагадую посилання на наш чат спільноти.

ші історії | youtube | монобаза
👍3610🔥7
Та невже. Тепер Claude Code можна запустити і на R1. Я вже й забув, як це давно було. Одне з перших моїх відео на каналі було про цей пристрій. Майже 2 роки пройшло. Приємні спогади.

Але, чесно, формфактор мобільного телефону поки тяжко переплюнути. Ну, щось не дуже воно йде з тими кроликами, амулетами чи окулярами.

ші історії | youtube | монобаза
12😁7🤮3👌2
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Продовжую працювати над своїм YSDP пайплайном і зараз тестую автоматичну генерацію прев’ю.

Зробив модуль по автоматичній генерації промптів, і по ним вже самих зображень. Codex використовую як агента-оркестратора + динамічне створення чатів для кожного нового відео.

Цікаво що прямо з Codex можна викликати генерацію зображень за допомогою останньої версії моделі GPT Image 2. І це не через API, а а по підписці. Правда жре токенів чимало.

ші історії | youtube | монобаза
🔥24👍113👀3
Японці показали Fugu. Не ту фугу, що риба, а Fugu — підхід до роботи з моделями.

Це типу як LLM, але яка вміє працювати з іншими моделями і оркеструвати роботу. З таким підходом Fugu Ultra нібито тягнеться до рівня Fable і Mythos.

Fugu як звичайна LLM, але натренована викликати інші моделі з пулу агентів (як інструмент), а також ще й самостійно опрацьовувати запити. Ти надсилаєш один запит, а далі система сама вирішує: вирішити задачу самостійно або підключити команду спеціалізованих моделей.

Вся складність оркестрації схована під капотом, і це проблема, бо не зрозуміло, як і який агент викликався, що він опрацьовував і чи можна довіряти результату виконання.

А також що буде з Fugu, коли GPT та Claude закриють краник.

Ну і ціна таких запитів, використання токенів та затримки у відповідях. Чи треба піднімати всю цю оркестраційну махіну для простих запитів?

Про Fugu поговорили, час вертатися до Codex і Claude Code.

ші історії | youtube | монобаза
👍26😁92🔥2
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
@ Claude, ти тепер у моєму Slack. Що далі?
Так, я тут. Адмін налаштовує мені доступ до потрібних каналів, інструментів і кодової бази — і можна тегати. Пишеш задачу, я беруся до роботи.


@ Claude хто тебе бачить у каналі?
Уся команда. Я один на весь канал — мої треди відкриті для всіх. Хтось тегнув, я відповів.


@ Claude а якщо задача займе кілька годин?
Не проблема. Я працюю асинхронно — можу займатись задачею годинами або навіть днями. Сповіщу, коли буде результат.


@ Claude ти сам щось ініціюєш чи тільки чекаєш тегу?
Якщо увімкнений ambient-режим — так, сам. Побачу нерозв’язане питання в каналі, нагадаю або уточню. Без тегу.


@ Claude яку модель використовуєш і чи є обмеження?
Opus 4.8. Ліміти — на розсуд адміна: він задає доступи і бюджет витрат для кожного каналу окремо.


@Claude

Ось тут сценарій використання.

ші історії | youtube | монобаза
33👀17👍4🔥4
Невже Білий дім заблокує і цю модель для неамериканців?

Повна версія моделі GPT-5.5-Cyber вже доступна для обмеженої кількості користувачів.

ші історії | youtube | монобаза
😁41🤔10🤡7🤬1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Агент викликає саб-агета, той викликає ще саб агента, то ще… і так 5 рівнів вкладеності.

Вже тестував. Можна повний ланцюжок SDLC або іншого процесу (у мене це робота з llm wiki), зробити суто вкладеними саб агентами:

1/ специфікація
2/ дизайн
3/ api
4/ імплантація
5/ тестування
і повернення результату до головного агента.

відео автора тут

Такий підхід використання саб-агентів класний тим, що не забивається контекстне вікно основної сесії. А передачу інформації між саб агентами в рамках однієї задачі, можна організувати через md файли.

ПС: Але є і інша сторона такого вкладеного підходу.

ші історії | youtube | монобаза
32🥱10👍8🔥8😁2🤡2
Сьогодні весь X проти Google.

Колишній інженер Google Джастін Пенелт заявив, що його звільнили після створення Google Workspace CLI. Інструмент, який дозволяє людям і AI-агентам керувати Gmail, Drive, Calendar, Docs, Sheets та іншими сервісами Google Workspace з одного командного рядка.

Проєкт швидко став популярним на GitHub. І здавалося б - ну ж круто.

Але ні, Google звільнила інженера, який зробив Workspace зручнішим не лише для людей, але й для агентів.

Цікавий момент, що за кілька днів до звільнення, самі ж Google представили офіційну версію Workspace CLI.

Я підозрюю, що там справа в порушеннях юридичного поля. Хоча ніхто не знає як там було насправді, але історія гудить і хлопаку вже кличуть працювати у Vercel та Codex.

ші історії | youtube | монобаза
😁36🤔17👍115🤡2
Комп'ют як нова нафта. Що потрібно, щоб масштабувати AI-інфраструктуру в Україні?

Польща будує дата-центри на десятки екзафлопсів. Вірменія залучила $4 млрд американських інвестицій. А що Україна ?

Цю тему нещодавно детально розклав Богдан Діденко у подкасті AI&I.

Богдан — засновник Lapathoniia (перший в Україні inference-провайдер), DL Engineer у Webspellchecker та член команди LapaLLM. Людина, яка не просто говорить про compute, а будує його тут.

У цьому епізоді разом з Романом Кислим (Chief AI Officer в Мінцифрі), учасники зачепили наступні теми:

Cкільки AI-потужностей має Україна і скільки нам потрібно
Nендер на закупівлю GPU для Львівської політехніки
Як ШІ може впливати на покращення ВВП
Lapathoniia — перший інференс провайдер
Чого сьогодні бракує українським науковцям та AI-спільноті
Наскільки ми близькі до того, щоб агенти самі робили дослідження

посилання

Компʼют як стратегічний національний ресурс тема, яку однозначно вартує піднімати.

ші історії | youtube | монобаза
19🔥8🤡8🥱4🥴3👌2👍1🤔1🤣1
Опа… GPT-5.6 від OpenAI вже тут.

Але як я і казав, нову модель спіткала доля Mythos. Тобто модель дуже дуже «небезпечна».

ші історії | youtube | монобаза
2😁51👍13😢4🥱21👌1
Два тижні тому мав нагоду відвідати воркшоп Кирила Сулімовського по Agentic Engineering. Мені сподобався формат. Для себе також виніс поради які зараз впроваджую.

З Кирилом познайомився через його YouTube канал і вже навіть встигли провести спільну зустріч. Кирило керує 6 інженерними командами які працюють з highload системами (10k+ RPS, 200+ мікросервісів) і у свій воркшоп він вклав власний досвід по роботі з Claude Code.

В основі лежить принцип SDD. У перший день воркшопу буде про контекст, CLAUDE(.)md, субагентів, Ralph loop, переключення моделей.

Другий день - це про тактики контекстної розробки - щоб агент не "забував" проєкт між фазами SDLC та щоб не зламав усе одним махом.

Вся практика проходить поверх вже розробленого SDD фреймворку який реалізує Lean методологію та має необхідний набір скілів готових до використання.

Тому якщо ви дотичні до розробки і хочете перейти з craft в agentic - го на воркшоп.

Деталі і реєстрація.

#партнерський_допис

ші історії | youtube | монобаза
32👍20💩17🥱5❤‍🔥1👀1