13. Хоразм вилояти — 100%
14. Тошкент шаҳри — 100% табиий газ таъминоти тикланган.
Маълумот учун: бугун, соат 11:00 дан 16:00 га қадар таъмирлаш ишлари олиб борилиши туфайли Юнусобод ва Олмазор туманларининг 2 маҳалласида табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилади.
Uchko’prik tuman elektr ta’minoti korxonasi tomonidan tumanning “Oqsuv” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida joylashgan 214–sonli transformator punkti orqali elektr energiyasi bilan ta’minlanadigan iste’molchilarning elektr ta’minoti yaxshilanmoqda.
Ayni vaqtda mazkur hududga loyiha asosida yangi 0,4–10 kVli elektr uzatish tarmog’I uchun temir–beton tayanchlarini o’rnatilib, kabel tarmog’ini tortish ishlari boshlandi.
BO’STONGA YANGI TAYANCHLAR O’RNATILMOQDA
Quvasoy shahar elektr ta’minoti korxonasi tomonidan shaharning “Bo’ston” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida iste’molchilarning elektr ta’minotini yaxshilash maqsadida hududga olib kelingan yangi temir–beton tayanchlarini o‘rnatish ishlari olib borilmoqda.
Hududda amalga oshirilayotgan barcha sa'y–harakatlar, barcha turdagi iste’molchilarni barqaror elektr energiyasi bilan ta’minlashga qaratilgan.