Forwarded from Эльмира Бекмуродова
Амалга оширилган барча чора-тадбирлар натижасида мамлакатимиздаги мавжуд иссиқлик ва гидроэлектр станцияларининг фаолияти 80 фоизга тикланди
Ишлаб чиқарилган электр энергияси ҳажми етарли эмаслигига қарамай, мутахассислар ушбу қувватларни бутун мамлакат бўйлаб тақсимлашга ҳаракат қилмоқдалар. Бунда, биринчи навбатда, аҳоли ва ижтимоий аҳамиятга эга объектларни электр энергияси билан таъминлашга ҳаракат қилинмоқда. Шу билан бирга, электр энергиясини етказиб беришда якка тартибдаги узилишлар мавжуд.
Эслатиб ўтамиз, дастлаб гидроэлектр станциялари фаолияти тикланган эди. Айни пайтда уларнинг ишлаб чиқариш қуввати максимал даражада электр энергияси таъминоти тизимига етказиб берилмоқда.
В результате всех принятых мер работа действующих тепловых и гидроэлектростанций страны восстановлена на 80 процентов.
Несмотря на недостаточность производимой электроэнергии, специалисты стараются распределить её по всей стране, стремясь обеспечить этим объемом, прежде всего, население и социально значимые объекты. При этом, понятно, что имеют место отдельные перебои в подаче электроэнергии.
Напомним, что первоначально была восстановлена работа гидроэлектростанций. В настоящее время их производственная мощность выведена на максимальные показатели.
Forwarded from "Hududiy elektr tarmoqlari" AJ bilan muloqot
1. Қоракалпоғистон Республикаси — Барча туман ва шаҳарларида электр таъминоти мавжуд (100%).
9. Сурхондарё вилояти (65%) — Денов, Сариосиё, Узун туманлари ва Денов шаҳри 100 %, Термиз шаҳри 70%, Термиз туман 60 %, Олтинсой тумани 70%, Шўрчи, Бойсун, Қумқўрғон, Ангор, Мизробод, Жарқўрғон, Қизириқ, Бандихон туманлари 10% электр мавжуд;
▶️@uzbyuksalish
Тезкор!
Айни вақтда вилоятимизнинг электр узатиш тармоқлари орқали барча ҳудудларига электр энергияси таъминоти тўлиқ тикланди.
"Фарғона ҲЭТК"
матбуот хизмати
Ҳурматли истеъмолчилар!
Айни пайтда мамлакатимизда Тўрақўрғон иссиқлик электр станциясидан ташқари барча электр станцияларнинг иш фаолияти тикланди.
Бугун, 27 январь куни соат 16:00 дан республикамизнинг барча ҳудудларида электр энергияси таъминоти тўлиқ тикланди.
Шу билан бирга, мамлакатимизда газ таъминоти ҳозирча тўлиқ тикланмаганини инобатга олган ҳолда, сиздан сабр-тоқатли бўлишингизни, электр энергияси узилишларини олдини олиш учун эҳтиёждан ташқари электр жиҳозларини тармоққа уламасликни сўраймиз.
Фарғона водийсига табиий газ узатувчи муҳим объект — “Оҳангарон” компрессор станциясида агрегатлар ишга туширилмоқда.
Айни пайтда Водий вилоятларига газ таъминотини нормаллаштириш бўйича жадал ишлар олиб борилмоқда.
Вводятся в эксплуатацию агрегаты компрессорной станции «Ахангарон», которая является важным объектом газоснабжения Ферганской долины.
В настоящее время ведутся интенсивные работы по нормализации газоснабжения долины.
ELEKTR TA'MINOTI YAXSHILANMOQDA
1959 yilda qurilgan Oltiariqdagi podstansiya yangisiga almashtirildi. Uning quvvati qariyb uch barobarga oshirildi.
Batafsil, "MY5" telekanalining "Hudud" informatsion dasturi orqali efirga uzatilgan lavha orqali tanishishingiz mumkin.
t.me/farhetk_admin
YIRIK ISHLAB CHIQARISH HAMDA TADBIRKORLIK SUB’YEKTLARIGA BOSQICHMA–BOSQICH ELEKTR ENERGIYASINI YETKAZIB BERILISHI BOSHLANDI
Ayni vaqtda viloyatimiz bo‘ylab ijtimoiy soha ob’yektlari hamda aholi iste’molchilariga barqaror elektr energiyasi yetkazib berilmoqda.
Mavjud ishlab chiqarish quvvatlaridan kelib chiqib viloyatimizdagi yirik ishlab chiqarish hamda tadbikorlik sub’yektlariga elektr energiyasi yetkazib berish ishlari bosqichma-bosqich amalga oshirish ishlari boshlandi.
Muntazam mutaxassislarimiz tomonidan iste’molchilarni barqaror elektr energiyasini bilan ta’minlash borasida barcha zaruriy choralar ko‘rilmoqda.
Qisqa vaqt ichida barcha turdagi elektr energiyasidan foydalanuvchi iste’molchilarning elektr ta’minoti to‘liq tiklanadi.