O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti delegatsiyasining SMKL 1 Bali maktabiga tashrifi
15-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti delegatsiyasi Indoneziyaning Bali shahrida joylashgan SMKL 1 Bali maktabiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida delegatsiya a’zolari maktabdagi ta’lim jarayoni, darslarni tashkil etish tizimi hamda o‘quvchilarning bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan zamonaviy pedagogik yondashuvlar bilan yaqindan tanishdi. Shuningdek, tomonlar o‘rtasida ta’lim sohasidagi ilg‘or tajribalar yuzasidan samarali fikr almashildi.
Tashrif doirasida professor-o‘qituvchilar tomonidan microteaching mashg‘ulotlari tashkil etilib, dars jarayonida interaktiv metodlar, kommunikativ yondashuv hamda zamonaviy ta’lim texnologiyalaridan keng foydalanildi. Ushbu mashg‘ulotlar o‘quvchilarning faolligi va fanga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirdi.
❤5👍5
Qisqa muddatli kurs xalqaro standartlarga asoslangan bo‘lib, raqamli texnologiyalar integratsiyasi, madaniyatlararo muloqot va zamonaviy metodik yondashuvlar asosida olib boriladi.
Kurs quyidagi modullarni o‘z ichiga oladi:
– Fransuz tilini o‘qitishda zamonaviy metodik yondashuvlar va dars dizayni (Approches méthodologiques modernes et conception du cours en FLE).
– Innovatsion pedagogik texnologiyalar va kasbiy-amaliy kompetensiyalar (Technologies pédagogiques innovantes et compétences professionnelles en FLE).
Kursning afzalliklari:
📜Kurs yakunida sertifikat beriladi;
❤4👍4🎉2
Forwarded from Tarjimonlik fakulteti_O‘zDJTU (official)
❤11🎉3👍1
18-dekabr sanasida universitet mas’ul xodimlari — universitet profilaktika inspektori M. Nurmuhamedova, universitet xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi F. Ashurova hamda universitet psixologi Z. Xayrullayeva tomonidan “Mahalla – oilaviy poliklinika – ta’lim muassasasi” shiori ostida Jurjoniy mahallasi fuqarolari va 23-oilaviy poliklinikasi tibbiyot xodimlari bilan hamkorlikda keng qamrovli profilaktik tadbir tashkil etildi.
Tadbir davomida aholining sog‘lig‘ini mustahkamlash, yoshlar va xotin-qizlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, giyohvandlik va narkojinoyatlarning oldini olish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Mutaxassislar tomonidan giyohvandlikning inson salomatligi, oilaviy muhit va jamiyat barqarorligiga ko‘rsatadigan salbiy ta’siri atroflicha yoritilib, ushbu illatning ijtimoiy-psixologik oqibatlari yuzasidan muhim tavsiyalar berildi.
Shuningdek, aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik hamda narkojinoyatlardan himoya qilish har bir fuqaroning ijtimoiy va ma’naviy mas’uliyati ekani ta’kidlandi. Ushbu xavfli illat jamiyat hayotiga yashirin tahdid solib, oilalar barqarorligi va kelajak avlod taqdiriga jiddiy salbiy ta’sir ko‘rsatishi qayd etildi.
Tadbir yakunida giyohvandlikka qarshi kurashda mahalla, tibbiyot va ta’lim muassasalari o‘rtasidagi uzviy hamkorlikni kuchaytirish, yoshlar ongida sog‘lom hayotga nisbatan mas’uliyatli munosabatni shakllantirish hamda profilaktik va tushuntirish ishlarini izchil davom ettirish ustuvor vazifa sifatida belgilandi.
❤5👍4
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti- Ingliz tili darsi!
O‘zDJTU Ingliz filologiyasi fakulteti, Ingliz tili amaliy aspektlari kafedrasi o‘qituvchilari — Voxidova Maxliyo va Xushboqova Sevinch Toshkent shahri Chilonzor tumanidagi 280-maktab 8-sinf o‘quvchilari uchun “Feelings and Emotions” mavzusida navbatdagi ingliz tili darsi tashkil etildi.
⚡️ Mazkur dars zamonaviy pedagogik yondashuvlar, interfaol metodlar va ijobiy psixologik muhit asosida tashkil etilib, o‘quvchilar hamda o‘qituvchilar uchun emotsional barqarorlikni ta’minlash, stressdan chiqishga yordam ko‘rsatish va o‘qishga bo‘lgan qiziqishni oshirishga xizmat qildi.
✅Bizning rasmiy sahifalarimiz: