📍 Manzil: Universitet ko‘chasi 7-uy
☎️ Qo‘shimcha maʼlumot uchun: (55) 520-08-08 (110)
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida psixologik salomatlikni mustahkamlashga qaratilgan seminar-treninglar davom etmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalarning psixologik salomatligini mustahkamlash, stress va psixologik zo‘riqishlarning oldini olish maqsadida muntazam ravishda seminar-treninglar tashkil etib kelinmoqda.
Shu doirada O‘zDJTU xotin-qizlar psixologi Sh.X. Bo‘stonova tomonidan koreys tili yo‘nalishi magistrant talabalari ishtirokida “Ish, o‘qish va shaxsiy hayot muvozanatini saqlash” mavzusida seminar-trening o‘tkazildi.
Mazkur tadbirning asosiy maqsadi talabalar o‘rtasida sog‘lom psixologik muloqotni shakllantirish, stress holatlarini kamaytirish, shaxsiy rivojlanishni qo‘llab-quvvatlash hamda yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan nizolarning psixologik ildizlarini aniqlash va ularni keltirib chiqaruvchi omillarni tahlil qilishdan iborat bo‘ldi.
Trening jarayonida nazariy bilimlar, art-terapiya hamda ro‘lli o‘yinlar kabi samarali metodlardan foydalanildi. Amaliy mashg‘ulotlar orqali ishtirokchilarga kasbiy faoliyat, ta’lim jarayoni va shaxsiy hayot o‘rtasidagi muvozanatni saqlash bo‘yicha foydali tavsiyalar berildi.
Mazkur seminar-trening talabalar uchun psixologik barqarorlikni mustahkamlash, o‘zini anglash va hayotiy vaziyatlarga ongli yondashish ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qildi.
❤4👍2🔥1
17-dekabr kuni 283-umumta’lim maktabida ingliz tili to‘garagi doirasida navbatdagi qiziqarli va mazmunli mashg‘ulot tashkil etildi. Mashg‘ulot kafedra o‘qituvchisi S. Mannonova rahbarligida 4-bosqich talabalari N. Rustamova va S. Boynazarova tomonidan olib borildi.
Mazkur dars “Music and Emotions” mavzusiga bag‘ishlanib, o‘quvchilarning musiqa orqali his-tuyg‘ularni anglash, ingliz tilida tinglab tushunish, to‘g‘ri talaffuz va erkin fikr bildirish ko‘nikmalarini rivojlantirishga yo‘naltirildi.
Mashg‘ulot davomida o‘quvchilar musiqa va his-tuyg‘ularga oid yangi inglizcha so‘z va iboralarni o‘rgandilar, turli musiqa ohanglari orqali hissiy holatlarni aniqlashga harakat qildilar hamda qisqa gaplar va oddiy dialoglar tuzdilar.
Dars jarayonida interaktiv o‘yinlar, guruhli ishlanmalar va musiqiy topshiriqlardan keng foydalanildi. Mashg‘ulot ijodiy, jonli va samarali muhitda o‘tib, o‘quvchilarning ingliz tiliga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishga xizmat qildi.