🇬🇪🇪🇺⚡️Uşaqların EUROVİSİON-2025 yarışması 13 dekabr tarixində Tbilisidə keçiriləcək.
🤝 Rusiya və ABŞ nümayəndə heyətləri İstanbulda danışıqlar üçün bir araya gəlib
🔒 Müzakirələr qapalı formatda keçiriləcək, yəni görüşün detallarına dair məlumatların yalnız sonradan açıqlanacağı bildirilir.
🌍 Bu görüş iki super güc arasında bir sıra gizli və mühüm məsələlər üzrə danışıqların keçirilməsini nəzərdə tutur.
👍6
📍 Azərbaycan Respublikasının Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayev və İran İslam Respublikasının yol və şəhərsalma naziri Fərzanə Sadiqi Zəngilanda birgə infrastruktur layihələrinə baxış keçiriblər.
❤🔥11👍6🤮4
Jurnalist Anar Həsənova yeni vəzifə verilib.
Axar.az Oxu.az-a istinadla xəbər verir ki, o, Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin böyük məsləhətçisi təyin olunub.
Qeyd edək ki, Anar Həsənov bir sıra telekanallarda (AzTV, ANS, Lider TV və "Real" TV) çalışıb.
👎4❤1😱1
Dövlət Miqrasiya Xidmətinin mətbuat katibi Natəvan Bayramova tutduğu vəzifədən gedib.
Axar.az Bakupost.az-a istinadən xəbər verir ki, o, işdən azad olunması ilə ilə bağlı ərizəsini Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynova təqdim edib.
Qeyd edək ki, Natəvan Bayramova bu vəzifəyə 2023-cü ilin fevralında təyin edilmişdi.
📢 Konstitusiya Məhkəməsinin hakimi Rafael Qvaladze təqaüdə yola salınıb
Təqaüdə yola salınmasına səbəb Rafael Qvaladzenin son yaş həddinə çatması ilə bağlıdır.
Xatırladaq ki, bu gün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Rafael Qvaladzeni “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edib.