Ukrayna hərbçiləri Donetskdə iki çinli hərbçini əsir götürdülər
Görüntünü Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenski teleqram kanalında paylaşıb
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Cümhuriyyət Xalq Partiyasının (CHP) sədri Özgür Özəli məhkəməyə verib.
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə Ərdoğanın vəkili Hüseyn Aydın X sosial şəbəkəsində məlumat verib.
Vəkilin sözlərinə görə, iddiada təhqir və xunta ilə müqayisələrə görə 500 min lirə və ya 13 min dollar məbləğində mənəvi ziyanın ödənilməsi tələbi yer alıb.
👍18🤣7❤🔥1
⚡️RƏSMİ: Azərbaycanda terrorçuluğun maliyyələşdirilməsi ittihamı ilə bağlı üç nəfər - Xəqani Ömərov, Anar Salamzadə və Elçin Əzizov cinayət məsuliyyətinə cəlb olunub.
👍17
MÜTDA: Ağdərə rayonu Suqovuşan və Ağdam rayonu Sarıcalı kənd tam orta məktəblərində tədris prosesinə başlanılıb.
👍18
Sabah ölkə ərazisində yollarda görünüş məsafəsi məhdudlaşacaq.
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, aprelin 9-da ölkə ərazisində yağıntılı və dumanlı hava şəraiti ilə əlaqədar olaraq avtomobil magistral yollarında görünüş məsafəsinin 300-800 metrədək məhdudlaşacağı gözlənilir.
Bakıda və Abşeron yarımadasında eləcə də bəzi bölgələrdə aprelin 9-12-də gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verilib.
Sabah gözlənilən küləkli hava şəraiti meteohəssas insanlarda narahatlıq yaradacaq.
Bu barədə Axar.az-a a Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, aprelin 9-da Abşeron yarımadasında atmosfer təzyiqinin güclənməsi fonunda xəzri küləyinin arabir güclənəcəyi gözlənilir ki, bu da meteohəssas insanlarda narahatlıq hissi yarada bilər.
Şərqi Zəngəzuru İrandan keçməklə Naxçıvanla birləşdirəcək elektrik verilişi xətti tikiləcək.
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə bu gün Baş nazirin müavini, Azərbaycan ilə İran arasında iqtisadi, ticarət və humanitar sahələrdə əməkdaşlıq üzrə Dövlət Komissiyasının Azərbaycan tərəfindən həmsədri Şahin Mustafayev və İran İslam Respublikasının yol və şəhərsalma naziri, Komissiyanın İran tərəfindən həmsədri Fərzanə Sadeq arasında keçirilən geniş tərkibli görüşdə bildirilib.
Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonunu İran ərazisindən keçməklə Naxçıvan Muxtar Respublikası ilə birləşdirəcək elektrik verilişi xəttinin tikintisinin enerji təhlükəsizliyinin təmin olunmasına xidmət etməklə yanaşı, ölkələrimiz arasında elektroenergetika sahəsində əməkdaşlığın möhkəmlənməsinə də böyük töhfələr verəcəyinə əminlik ifadə olunub.