"Abituriyentlər belə yazaraq tapşırıqdan müsbət bal alacağını düşünür. Amma yoxlama zamanı əlbəttə ki, həmin tapşırıq üçün bal yazılmır”.
📢 Magistr imtahanları üçün ərizəsini təsdiqləyən bakalavr SAYI
🗓Magistraturaya qəbul imtahanının ikinci cəhdində iştirak etmək üçün bakalavrların ərizə qəbulu aprelin 1-dən başlanıb və 14 aprel saat 23:59-dək davam edəcək.
📣Dövlət İmtahan Mərkəzindən (DİM) verilən məlumata görə, 8 aprel saat 11:30-a olan məlumata əsasən, 5001 bakalavr ərizəsini təsdiq edib (Azərbaycan bölməsi - 4582; rus bölməsi - 419).
🍸⚡️ Keçmiş model, sosial şəbəkədə bahalı həyat tərzi ilə məşhurlaşan Diana Əhədpur Dubayda hərraca qatılıb
O, dünyanın ən dəbdəbəli kokteylinə 37 500 avro (təxminən 70 012 manat) ödəyib.
👎9🤮8👍1🤬1
Tanınmış aktyor və "Bu şəhərdə" komandasının üzvü Rafael İsgəndərov məktəb illərinə dair maraqlı paylaşım edib.
Bakıda və Abşeron yarımadasında aprelin 9-da hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Axar.az-a verilən məlumata görə, gecəyə doğru bəzi yerlərdə qısamüddətli yağış yağacağı, şimşək çaxacağı ehtimalı var.
Güclü şimal-qərb küləyi günün ikinci yarısında mülayimləşəcək. Havanın temperaturu gecə 10-14° isti, gündüz 15-18° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 762 mm civə sütunundan 757 mm civə sütununa enəcək. Nisbi rütubət gecə 70-75 %, gündüz 55-60 % olacaq.
Azərbaycanın bəzi şimal və qərb rayonlarından başlayaraq fasilələrlə yağıntılı olacağı, şimşək çaxacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə leysan xarakterli intensiv olacağı, dolu düşəcəyi, yüksək dağlıq ərazilərdə qara keçəcəyi ehtimalı var. Gecə və səhər arabir duman olacaq. Arabir güclənən qərb küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 10-15° isti, gündüz 17-22° isti, dağlarda gecə 2-7° isti, gündüz 7-12° isti olacaq.
⚡️Sosial şəbəkələrdə şəhid ailəsi ilə bağlı yayılan məlumatlar şəhid atası tərəfindən təkzib edilib.
👍12🤡1
Cəbrayıl rayonunda “Araz Vadisi İqtisadi Zonası” Sənaye Parkında smart televizorlar istehsal ediləcək.