Pensiya alanların nəzərinə: bu tarixdə ödənəcək - Rəsmi
ƏTRAFLI : https://axar.az/news/toplum/963135.html
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) aprelin 10-da Bakı və Sumqayıt şəhərləri, eləcə də Abşeron rayonu üzrə bu ayın pensiyalarının ödənilməsi nəzərdə tutub.
İran XİN: İran nüvə proqramı ilə bağlı aylardır artan gərginlikdən sonra ABŞ ilə bu həftəsonu danışıqlar aparacaq.
🤡14👍7✍1
⚡️Bakıda kişi qohumunu öldürməkdə şübhəli bilinir.
Hadisə ötən gün Qaradağ rayonu, Sahil qəsəbəsində qeydə alınıb.
1986-cı il təvəllüdlü Hüseyn Şirinov qohumu olan 1998-ci il təvəllüdlü Nail Həsənovu öldürüb. Hazırda Hüseyn Şirinovun saxlanması istiqamətində polis əməkdaşları tərəfindən əməliyyat-axtarış tədbirləri həyata keçirilir.
Faktla bağlı Qaradağ rayon prokurorluğunda cinayət işi başlanılıb.
Məşhur pop ulduz Cennifer Lopez dünya turu çərçivəsində İrəvanda konsert proqramı ilə çıxış edəcək.
Axar.az xəbər verir ki, Lopez bu barədə özünün İnstaqram səhifəsində məlumat yayıb.
Lopezin konserti 3 avqust tarixində Vazgen Sərkisyan adına Respublika Stadionunda baş tutacaq.
Tur çərçivəsində müğənni Türkiyə, İspaniya, Misir, Macarıstan, Polşa, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri və Qazaxıstanda da konsertlər verəcək.
🤡14👍4👎4🤬1
Kanadanın Vankuver adasındakı Viktoriya şəhərində 1904-cü ildə salınmış “Butçartov” botanik bağı.
Bağın ümumi sahəsi 22 hektardır.
❗️❗️Türkiyədə azarkeş meydana girib futbolçunu bıçaqladı
Türkiyənin Siirt şəhərində həvəskarlar arasında keçirilən “Kurtalanspor” - “Hakkari Zap Spor” region oyunundan sonra futbolçular arasında dava düşüb.
Əlbəyaxa mübahisəyə azarkeşlər də qarışıb.
Hadisədə “Hakkari Zap Spor”un futbolçusu azarkeşlərdən biri tərəfindən bıçaqlanıb.
Yaralı futbolçu dərhal xəstəxanaya çatdırılıb və ona tibbi yardım göstərilib. Onun həyatı üçün təhlükə olmadığı bildirilib.
🤮7👎2🤡2👍1
Həftədə iki dəfə xəstəxanaya gedir - Paşinyan nə olub?
ƏTRAFLI : https://axar.az/news/planet/963161.html
Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan həftədə iki dəfə İrəvandakı “Nairi” Tibb Mərkəzində olur.