Sərhəddə delimitasiya prosesi başladı: Bu işlər görülür
ƏTRAFLI : https://axar.az/news/gundem/938775.html
Azərbaycan və Ermənistanın sərhəd komissiyalarının 16 yanvar tarixli razılaşmasından sonra şimal istiqamətində delimitasiya işlərinə start verilib.
👍13❤1
Dövlət sərhədinin etibarlı mühafizəsinin təmin edilməsi, qaçaqmalçılıq, narkotik vasitələr, psixotrop maddələr və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə qarşı keçirilmiş əməliyyat-qoşun tədbirləri nəticəsində yanvar ayının 20-də saat 20:01-də Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sərhəd Qoşunları Komandanlığının “Lənkəran” sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində ümumi çəkisi 80 kiloqram 685 qram narkotik vasitə (77 kq 645 qram marixuana, 3 kq 35 qram heroin, 5 qram tiryək),1000 ədəd narkotik tərkibli metadon M-40 və 245 ədəd müxtəlif tərkibli dərman həbinin qaçaqmalçılıq yolu ilə İran İslam Respublikası ərazisindən Azərbaycan Respublikasına keçirilməsinin qarşısı alınmışdır.
Ekstrasensdən qorxunc proqnoz: Sabah dəhşətli olacaq!
ƏTRAFLI: https://axar.az/news/gundem/938787.html
Kliniki psixoloq, ekstrasens Zirəddin Rzayev yaxın günlərdə dəhşətli zəlzələ olacağı proqnozunu verib.