🕌 Suqovuşan kəndində yeni məscidin layihəsi
2025-ci ildə dünyada vəziyyət sakit olmayacaq.
Axar.az xəbər verir ki, bunu Rusiya Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin direktoru Sergey Narışkin deyib.
“Artıq bu gün aydındır ki, 2025-ci il sakit il olmayacaq. Regional və qlobal oyunçuların nə qədər sağlam düşüncə və təmkinli olmasından çox şey asılıdır. İndi birqütblü, ölümcül dünya düzənindən yeni, ədalətli dünya nizamına keçid prosesinin şahidiyik. Bu prosesin təbii ki, öz təhlükələri var, çox çətindir”, - Narışkin bildirib.
Bu gün Bakının Xətai rayonu və Ağdaş rayonunun bir hissəsinin qaz təchizatında fasilə yaranacaq.
Mustafa Vəli oğlu Mustafayev Naxçıvan Sukanalizasiya İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib.
Axar.az xəbər verir ki, bununla bağlı müvafiq əmr imzalanıb.
Digər əmrlə həmin vəzifəyə Samir Baxşəliyev təyin olunub.
❗️İrandan Azərbaycana 80 kq narkotikin keçirilməsinin qarşısı alınıb.
Dövlət sərhədinin etibarlı mühafizəsinin təmin edilməsi, qaçaqmalçılıq, narkotik vasitələr, psixotrop maddələr və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə qarşı keçirilmiş əməliyyat-qoşun tədbirləri nəticəsində yanvar ayının 20-də saat 20:01-də Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sərhəd Qoşunları Komandanlığının “Lənkəran” sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində ümumi çəkisi 80 kiloqram 685 qram narkotik vasitə (77 kq 645 qram marixuana, 3 kq 35 qram heroin, 5 qram tiryək),1000 ədəd narkotik tərkibli metadon M-40 və 245 ədəd müxtəlif tərkibli dərman həbinin qaçaqmalçılıq yolu ilə İran İslam Respublikası ərazisindən Azərbaycan Respublikasına keçirilməsinin qarşısı alınmışdır.
Fakt üzrə əməliyyat-istintaq tədbirləri davam etdirilir.
👍10🤬1
“Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi (1875-2025)” yubiley medalı təsis ediləcək.
Jurnalist İlham Alışanov vəfat edib.
Axar.az APA-ya istinadla xəbər verir ki, ötən gün vəfat edib.
İlham Alışanov şəkər xəstəliyindən əziyyət çəkirdi.
Qeyd edək ki, İlham Alışanov uzun illər Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri QSC-də çalışıb.