❗️ Dardanel boğazında gəmilərin hərəkəti dayandırılıb
Bu barədə Dardanel boğazında Naviqasiyaya Nəzarət Xidməti məlumat yayıb.
“Duman səbəbindən məhdud görüntü şəraiti yarandığına görə saat 06:17-dən Dardanel boğazında gəmilərin hərəkəti dayandırılıb. Duman çəkildikdən sonra gəmilərin hərəkəti bərpa olunacaq", - məlumatda bildirilib.
❗️❗️❗️DİN çatdırılma şirkətləri adından göndərilən saxta mesajlarla bağlı əhaliyə müraciət edib
Müraciətdə vətəndaşlara çatdırılma şirkətləri adından göndərilən saxta mesajlara qarşı diqqətli olmaq tövsiyə olunub.
"İtmiş məlumatlara görə çatdırıla bilməyən yük və ya bağlama olduğunu bildirən yanlış mesajlara etibar etməyin. Mesajda yönləndirilən saxta linklərə keçid etməyin. Yeniləmə adı altında yaradılmış saxta formaları doldurmayın, şəxsi və kart məlumatlarınızı paylaşmayın".
Sosial mediada, Yutub kanalarında barələrində ifşaedici məlumatlar yayacağı hədəsi ilə ayrı-ayrı şəxslərdən bloger-jurnalist adı altında pul tələb daha bir nəfər müəyyən edilib.
Axar.az xəbər verir ki, hüquqazidd hərəkətlərə məruz qalan şəxslərin müraciəti əsasında Cəlilabad rayon sakini – “Baş Kanal Media Group” adlı Yutub kanalının təsisçisi Rəşad Şahbazov DİN-in Baş Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mübarizə İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Fakta görə cinayət işi başlanılıb, istintaq hərəkətləri aparılır.
Məlumatı DİN-in Mətbuat Xidmətindən təsdiqləyiblər.
❗️❗️❗️AMB: İllik inflyasiyanın 2025-ci ildə 5,5 %, 2026-cı ildə isə 3,8 % ətrafında olacağı gözlənilir.
❗️❗️❗️Faiz dəhlizinin aşağı həddi 6.25%, faiz dəhlizinin yuxarı həddi isə 8.25% səviyyəsində dəyişməz saxlanılıb.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Romada Azərbaycan səfirliyində olub.
İmişlidə qəzada zərərçəkmiş şəxslər DİN-nin rəhbərliyi tərəfindən qəbul edilib
❗️Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) rəhbərliyi yanvarın 18-də İmişli rayonu ərazisində ölümlə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsində zərərçəkənləri qəbul edib
▪️DİN-in Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, qəbulda ailə üzvlərinə hadisənin təfərrüatları, maddi sübutlar – görüntülər göstərilib, aidiyyəti üzrə istintaqın gedişi ilə bağlı məlumat verilib.
▪️Vurğulanıb ki, DİN tərəfindən hadisə üzrə istintaqın obyektiv aparılması, zərərçəkənlərin hüquqlarının təmin olunması üçün bütün zəruri tədbirlər diqqət mərkəzində saxlanılır.
▪️Görüşdə zərərçəkənləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
👍3🤡1
Göyçay rayonunda 5 tələbə qız zəhərlənib.
Axar.az Report-a istinadən xəbər verir ki, onların mağazadan aldıqları tort və evdə hazırladıqları salatdan zəhərləndiyi ehtimal olunur.
Belə ki, müxtəlif rayonların sakinləri olan və bir evdə qalan tələbə qızlar zəhərlənmə diaqnozu ilə Göyçay Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına müraciət ediblər.
❗️ Bülletenlərin dairə seçki komissiyalarına paylanması prosesinə başlanılıb
Proses yanvarın 23-də yekunlaşacaq.
Daha sonra bülletenlər məntəqə seçki komissiyalarına paylanılacaq.
🤣4👍2
🇹🇷Xəbər verdiyimiz kimi, Türkiyənin Bolu vilayətinin Kartalkaya dağ-xizək mərkəzinin hotelində baş vermiş yanğınla bağlı qardaş ölkədə matəm elan olunub
Bununla əlaqədar ölkə ərazisində dövlət bayrağı yarıya qədər endirilib.