Dövlətə xəyanətdə təqsirləndirilən şəxsin məhkəməsi başladı
İmişlidə qəzada zərərçəkmiş şəxslər DİN-nin rəhbərliyi tərəfindən qəbul edilib
Lənkəranda təmir işləri ilə əlaqədar bir sıra ərazilərdə elektrik enerjisinin verilişi müvəqqəti dayandırılacaq.
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə "Azərişıq" ASC-dən bildirilib.
Qeyd olunub ki, Lənkəran Elektrik Şəbəkəsinin (EŞ) ərazisində yerləşən 110/35/10 kV-luq "Lənkəran-1" yarımstansiyasından qidalanan 35 kV-luq "Xanbulan" və 110/35/10 kV-luq "Lənkəran-2" yarımstansiyasından qidalanan 10 kV-luq 5 saylı Digah-Şiləvar hava xəttində aparılan təmir işləri ilə əlaqədar yanvarın 22-də elektrik xətləri sifarişə əsasən açılacaq.
Bununla əlaqədar olaraq, saat 10:00-dan saat 13:00-dək rayonun Digah, Şiləvar, Kərgəlan, Şağlaküçə, Qurumba, Rvo, Şovu, Daştatük, Daşdalıqjar, Narbağı, Lüvəsər, Xanbulan, Parakənd, Bürcəli kəndləri və Kürə adlanan ərazidə elektrik enerjisinin verilişində məhdudiyyət yaranacaq. Təmir işləri başa çatdıqdan sonra sözügedən ərazilər daha keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin olunacaq.
⚽️ Bu gün UEFA Avropa Liqasında daha bir görüş keçiriləcək.
Liqa mərhələsinin VII turunda "Beşiktaş" doğma meydanda "Atletik Bilbao"nu qəbul edəcək.
🎫 Qarşılaşmanı Yulian Ueynberqin başçılıq etdiyi avstriyalı hakimlər briqadası idarə edəcək.
⏱️ Qeyd edək ki, görüş Bakı vaxtı ilə saat 19:30-da start götürəcək.
Ağdaşda yeddi yaşlı uşaq bədbəxt hadisə nəticəsində ölüb.
Axar.az xəbər verir ki, 2018-ci il təvəllüdlü İbrahim Gəraylı həmyaşıdları ilə oynayarkən taxtadan düzəldilmiş nərdivan üstünə aşıb və azyaşlı aldığı müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətlərindən xəstəxanada ölüb.
Araşdırma aparılır.