❗️Bakı-Şamaxı yolunda qəza – Sürücü idarəetməni itirərək avtomobili aşırdı
🚌Fevralın 23-dən Sumqayıt-Laçın reysi fəaliyyətə başlayır
Avtobuslar hər gün Sumqayıt Avtovağzalından saat 07:00-da, əks istiqamətdə isə 17:30-da yola düşəcək. Sumqayıt-Laçın reysi üzrə gedişhaqqı 16,60 AZN müəyyən edilib.
Xocalı, Xankəndi və Şuşa şəhərləri marşrut üzrə aralıq məntəqələri təyin edilib. Sumqayıt-Xocalı üzrə gedişhaqqı 14,30 AZN, Sumqayıt-Xankəndi üzrə 14,80 AZN, Sumqayıt-Şuşa üzrə isə 15,20 AZN müəyyən edilib.
21 fevral 2026-cı il tarixində saat 06:00 radələrində Bakı-Astara magistral yolunda avtomobildə baş vermiş yanğının söndürülməsi əməliyyatı zamanı xidməti vəzifələrini yerinə yetirərkən hərəkətdə olan yük avtomobilinin vurması nəticəsində Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Şirvan Şəhər Yanğından Mühafizə Dəstəsinin əməkdaşı 1984-cü il təvəllüdlü Piriyev Hakim Şahlar oğlu həyatını itirib
ABŞ prezidenti Donald Tramp mövcud rüsumlara əlavə olaraq 10 faiz həcmində yeni qlobal gömrük rüsumu tətbiq edəcəyini açıqlayıb.
Tramp çıxışı zamanı bildirib ki, müvafiq sərəncam bu gün imzalanacaq və yeni rüsumlar hazırda qüvvədə olan bütün tariflərdən əlavə tətbiq olunacaq. Onun sözlərinə görə, milli təhlükəsizliklə bağlı mövcud rüsumlar da daxil olmaqla bütün əvvəlki tariflər tam qüvvədə qalır.
Bu arada ABŞ Ali Məhkəməsi Tramp administrasiyası tərəfindən tətbiq edilən rüsumların böyük hissəsini ləğv edib. Prezident isə məhkəmənin bu qərarını sərt şəkildə tənqid edib.
Prezident İlham Əliyev “Naxçıvan Muxtar Respublikasında su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsinə dair 2026−2030-cu illər üçün Tədbirlər Planı”nın təsdiq edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.