🇮🇷İran: Müharibə başlayarsa regiondakı bütün düşmən hərbi obyektləri İranın qanuni hədəfinə çevriləcək
"Şamaxinka"da ilk dəfə svetoforlar istifadəyə verildi
📍 Yasamal rayonu, Moskva prospektinin “Şamaxinka” adlanan yol sahəsi artıq svetoforla tənzimlənir.
🚦 NİİM tərəfindən ərazidə ümumilikdə 1️⃣3️⃣ svetofor dirəyi üzərində nəqliyyat və piyada bölmələri quraşdırılaraq yol hərəkəti iştirakçılarının istifadəsinə verilib.
➡️ İstifadəyə verilən yeni nəqliyyat və piyada svetoforları Moskva prospektinin 20 Yanvar küçəsi ilə kəsişmələrində, həmçinin bu kəsişmələrin yaxınlığında yerləşən geriyədönmə yerində hərəkət növbəliliyini tənzimləyir.
ℹ️ Görülən işlər Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) layihəsi əsasında həyata keçirilib.
⚡️Parlamentin Xarici müdaxilələrə və hibrid təhdidlərə qarşı komissiyası ölkəmiz əleyhinə aparılan hibrid hücumlara dair açıqlama yayıb:
• Həmin fəaliyyətlər vahid mərkəzdən idarə olunur;
• Bir ildən çox davam edən hibrid hücumlar çoxsəviyyəli təzyiq strategiyasının bir hissəsidir;
• Bu anti-Azərbaycan strategiya ictimai rəyi çaşdırmağa, cəmiyyətdə qütbləşmə yaratmağa, dövlətə və onun institutlarına inamı sarsıtmağa hesablanmış informasiya manipulyasiyalarından ibarətdir.
🤡3
Dəfn mərasimində şəhidin doğmaları, rəsmi şəxslər və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak edirlər.
Onun nəşinin qalıqları torpağa tapşırılmaq üçün Sumqayıt şəhərindəki Şəhidlər xiyabanına gətirilib.
🙏12👍1😁1
Qeyd edək ki, 2026-cı ildə fevralın 17-də Çində Yeni il girib. Məhz bu tarixdə Şərq təqviminə görə At ili başlayıb və bütün Şərqi Asiyada genişmiqyaslı şənliklərə start verilib.
Çində bayram günlərinin fevralın 24-nə qədər davam edəcəyi bildirilir.