ABŞ Avropaya "Patriot" üçün niyə lisenziya vermir? - Kuzan
ƏTRAFLI : https://axar.az/news/planet/1063442.html
ABŞ Avropaya “Patriot” sistemləri üçün raket istehsalına lisenziya vermir, çünki bu məsələdə özü üçün uyğun maraq və fayda görmür.
❗️KİV: ABŞ 2003-cü ildən sonra Yaxın Şərqdə ən böyük aviasiya qrupu cəmləşdirir
"The Wall Street Journal"da qeyd olunur ki, ABŞ Yaxın Şərqdə hərbi gücünü artırmağa davam edir və ora F-22 və F-35 qırıcı təyyarələri göndərir. Bundan əlavə, regiona ikinci təyyarədaşıyan gəmi və komanda məntəqəsi kimi xidmət edən təyyarələr də gedir. Nəşrin ABŞ rəsmilərinə istinadən verdiyi məlumata görə, qüvvələrin bu cəmləşməsi Vaşinqtona bir neçə həftə ərzində İrana qarşı döyüş əməliyyatları aparmaq imkanı verəcək.
❤2👍1👎1
Şoyqudan Ermənistana xəbərdarlıq: Bir gecədə çökə bilər!
ƏTRAFLI : https://axar.az/news/planet/1063443.html
Ermənistan hakimiyyətinin respublikanın dəmir yollarının idarə olunmasında Rusiyanı əvəz etmək istəyi düşünülməmiş qərardır.
👎4
Bakı metropoliteninin "Azadlıq prospekti" stansiyasında qatarda texniki nasazlıq baş verdiyi üçün sərnişinlər düşürülərək qatar baxış üçün "Dərnəgül" stansiyasının sərnişindaşıma həyata keçirilməyən birinci yoluna keçirilib.
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə "Bakı Metropoliteni" QSC-dən məlumat verilib.
Belə ki, dərhal "Nərimanov" elektrik deposundan əvəzləyici qatar xəttə buraxılıb.
Məhz buna görə də "Dərnəgül-Nərimanov" sahəsində interval fərqi yaranıb.
❤6👍1👎1
✔️Səudiyyə Ərəbistanı, Oman Sultanlığı, Küveyt Dövləti və Bəhreyn Krallığı vətəndaşları Azərbaycana vizasız gələ biləcəklər