Yol hərəkəti iştirakçılarının diqqətinə!
📍 Aeroport şosesinin hər iki istiqamətində saat 02:30-dan 05:15-ə kimi hərəkət dayandırılaraq nəqliyyat vasitələri alternativ yollara yönləndirilicək
🗓 21 fevral tarixində paytaxtın Suraxanı rayonu, Aeroport şosesində (“Buta Palace” yaxınlığı) yeni quraşdırılan elektron məlumat-sürət tablolarının üzərində olduğu metal konstruksiyada son tamamlama işləri ilə əlaqədar:
🕛 00:00-dan 05:45-dək Hava limanı yolundan (Hava limanı körpüsündən "Koroğlu" metro stansiyası istiqamətində,
🕑 02:00-dan 05:15-dək isə "Koroğlu" metro stansiyasından (Suraxanı dairəsi üzərindəki yol ötürücüsündən) Hava limanı istiqamətində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinə məhdudiyyət tətbiq ediləcək.
🛣 Şosenin hər iki istiqamətində isə 02:30-dan 05:15-ə kimi hərəkət dayandırılacaq.
⤴️ Alternativ yol kimi:
➡️ Mərdəkan şosesindən gələnlər (Hava limanına gedişdə məhdudiyyət olmayacaq) Zığ şosesinə, şəhər istiqamətindən gələnlər isə Suraxanı rayonu, Xanlar Ələkbərov və 14 İyul küçəsinə istiqamətləndiriləcək.
➡️ Sürücülər şəhərdən Hava limanı istiqamətinə alternativ olaraq 8 Noyabr prospektindən Zığ yoluna keçməklə də hərəkət edə biləcəklər.
🚔 Avtomobillərin alternativ yollarda rahat və təhlükəsiz hərəkətini təmin etmək üçün yol polisi tərəfindən zəruri tədbirlər görüləcək.
⚡️Bu gün səhər saatlarından etibarən UEFA Çempionlar Liqasının “Qarabağ”la oyunu üçün Bakıya gələn “Nyukasl” azarkeşləri bilet verilişi məntəqəsinə yollanıblar. Nəticədə Neftçilər prospektində uzun növbə yaranıb.
Xatırladaq ki, “Qarabağ”la matçı təxminən 2 min ingilis azarkeşin izləməsi planlaşdırılır.