🗺 Bu dəmir yolu şəbəkəsi Ordubad rayonunun Ermənistanla sərhəd ərazisində TRIPP marşrutuna qoşularaq Zəngəzur dəhlizi ilə başlayan yeni regional nəqliyyat bağlantısının bir hissəsi olacaq.
#ady #azərbaycandəmiryolları #naxçıvan #TRIPP
Agentliyin əməkdaşı 2000-ci il təvəllüdlü Çobanov Vasif Fizuli oğlu xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən piyada əleyhinə mina partlayışı baş verib.
Hadisə nəticəsində əməkdaş sol əlindən və üz nahiyəsindən müxtəlif xəsarətlər alıb.
Çobanov Vasif rayon mərkəzi xəstəxanasına təxliyə olunub. Vəziyyəti qənaətbəxşdir, həyati təhlükəsi yoxdur.
🙏11❤2
📞 Starmer və Tramp telefonla Ukrayna və İran məsələlərini müzakirə ediblər.
Böyük Britaniyanın baş naziri Kir Starmer ABŞ Prezidenti Donald Tramp ilə gecə saatlarında telefon danışığı aparıb. Danışıq zamanı tərəflər ABŞ-ın vasitəçiliyi ilə Cenevrədə gedən Rusiya–Ukrayna sülh danışıqlarını, eləcə də Vaşinqtonla Tehran arasında nüvə proqramı üzrə dialoqu müzakirə ediblər.
Bakının Binəqədi rayonu, Binəqədi kəndi, Gülüstan küçəsi 15 ünvanında içməli su borusunda yaranan qəza günlərdir aradan qaldırılmayıb.
Sakinlərin verdiyi məlumata görə, artıq 10 gündən çoxdur boru partlayıb və su fasiləsiz şəkildə küçəyə axır.
Nəticədə ərazidə yollar palçığa çevrilib, insanların hərəkəti çətinləşib.
Sakinlər problemin həlli üçün aidiyyəti qurumlara dəfələrlə müraciət etdiklərini desələr də, indiyə qədər tədbir görülməyib.
Məsələ ilə bağlı İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidmətindən bildirilib ki, hazırda vəziyyət araşdırılır və nəticə ilə bağlı əlavə məlumat veriləcək.