"X" sosial şəbəkəsinin işində irimiqyaslı nasazlıq baş verib
🇧🇾🗣🇺🇸 Aleksandr Lukaşenko Donald Trampın siyasəti ilə bağlı “narahat olmamağa” çağırıb.
Belarus lideri bildirib ki, Trampın yanaşması əvvəldən bəlli idi: “sülh güc vasitəsilə”.
“Onun taktikası belədir - əvvəl təzyiq göstərir, sonra geri çəkilir. Bu, onun üsuludur. Güclü dövlətdir, qüdrətlidir, dünyada liderdir. Onun taktikası belədir. Buna görə də ona qarşı hücuma keçmək, üstünə getmək lazım deyil. Mən onu müdafiə etmirəm, amma reallıq budur. Bunu ABŞ ilə danışıqlarda da aydın hiss edirik. Və biz bu danışıqlarda öz problemlərimizi həll edə bilirik”, - deyə Lukaşenko bildirib.
O əlavə edib: “Ancaq biz heç bir halda bu problemləri qardaş və bizə doğma olan Rusiyanın hesabına həll etmirik”.
Bu gün TƏBİB-in İcraçı direktoru vəzifəsindən azad edilən Vüqar Qurbanovun şəxsi avtomobili və nömrəsinin fotosu yayılıb.
Axar.az Milli.az-a istinadən xəbər verir ki, Vüqar Qurbanovun şəxsi avtomobili 99-VJ-999 nömrəli BMV X7 markalı minik vasitəsidir. Vüqar Qurbanov avtomobilin nörməsini də təsadüfən seçməyib.
😁154👎4👍1
🇦🇿 Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sosial media hesablarında Serbiya Respublikasına rəsmi səfərinə dair videoçarx paylaşılıb
8👍5
🗣ABŞ dövlət katibi Marko Rubio ölkəsinin Çinlə münasibətlərindən danışıb:
“Çin böyük bir ölkədir. Onun bir milyarda yaxın əhalisi var və dünyanın ikinci ən böyük iqtisadiyyatına sahibdir. Çinin nüvə silahları mövcuddur. ABŞ və Çin arasında münasibətlərin olmaması və qarşılıqlı əlaqənin qurulmaması dəlilik olardı".
Məşhur Hollivud aktyoru Robert Düval 95 yaşında vəfat edib.
Aktyor "Xaç atası", "Apokalipsis bu gün" filmlərində rol alıb.