Emin və Mehman Hüseynov qardaşlarının anasının erməni olması ilə bağlı faktlar
🔴 Dumanlı hava ilə əlaqədar olaraq Zığ dairəsi-Hava Limanı yolunda bəzi zolaqlar üzrə 20 km/saat endirilən sürət həddi bərpa edilərək əvvəlki vəziyyətinə qaytarılıb
TƏBİB icraçı direktoru Vüqar Qurbanov vəzifəsindən çıxarılıb.
Axar.az Bakupost.az-a istinadla xəbər verir ki, sədrin səlahiyyətlərinin icrası qurumun müavini Anar İsrafilova həvalə olunub.
Hələlik rəsmi qurumlar tərəfindən Vüqar Qurbanovun vəzifədən azad edilməsinin səbəbləri açıqlanmayıb.
Məsələ ilə bağlı əlavə məlumat veriləcəyi gözlənilir.
6👌3
KİV: Azərbaycanda alimentin məbləğinin artırılacağı gözlənilir.
Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi, Prezidentinin Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Azərbaycan və Serbiyanın interregional əməkdaşlığı ilə bağlı paylaşım edib.
Tırla minik avtomobilinin toqquşması səbəbindən tıxac yaranıb
🚨Bakıda yük avtomobilinin iştirakı ilə yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Hadisə ötən gün Ziya Bünyadov prospektində yerləşən tuneldə qeydə alınıb.
Belə ki, hərəkətdə olan minik avtomobili yük avtomobilinin qarşısına keçərək anidən əyləcə basıb. Arxadan gələn yük avtomobili isə minik avtomobilinə çırpılıb.
Qəza zamanı xəsarət alanların olub-olmaması barədə məlumat verilməyib.
Bakıda "Qarabağ" və İngiltərənin "Nyukasl" komandaları arasında keçiriləcək UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyununu norveçli hakimlər idarə edəcək.
Axar.az xəbər verir ki, qarşılaşmanın baş hakimi Espen Eskas olacaq.
Ona həmyerliləri Jan Erik Engan və Isaak Elias Bashevkin köməklik göstərəcəklər. Dördüncü hakim funksiyasını Sigurd Kringstad yerinə yetirəcək.
VAR-da niderlandlı Rob Dieperink, AVAR-da Dennis Higler əyləşəcəklər. Hakim-inspektor italiyalı Matteo Simone Trefoloni, UEFA nümayəndəsi litvalı İqnas Marcinkeviçiusdur.
Qeyd edək ki, görüş fevralın 18-də, saat 21:45-də Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda start götürəcək. Cavab qarşılaşması isə fevralın 24-dən 25-nə keçən gecə, saat 00:00-da İngiltərədə baş tutacaq.