Məlumata görə, avtomobilin sahibi siqnalizasiya sistemini işə saldığı zaman partlayış baş verib.
İlkin versiyaya görə, hadisə nəticəsində avtomobilin sürücüsü, 56 yaşlı kişi xəsarət alıb və xəstəxanaya yerləşdirilib.
Naxçıvan Baş Gömrük İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilmiş tədbirlər nəticəsində xüsusilə külli miqdarda psixotrop maddə aşkar edilərək qanunsuz dövriyyədən çıxarılıb.
Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, ölkəmizdən tranzit keçməklə İrandan Türkiyəyə gedən yük nəqliyyat vasitəsi "Şahtaxtı" gömrük postunda gömrük yoxlamasına cəlb edilib.
Yoxlama zamanı, nəqliyyat vasitəsinə aid qoşqudan, kustar üsulla hazırlanmış xüsusi saxlanc yerindən 20 ədəd plastik qabda maye halında, təmiz çəkisi 41 kiloqram 600 qram olan xüsusilə külli miqdarda psixotrop maddə - metamfetamin aşkar edilib.
❤2⚡1🥴1
🔥 Villada dəhşətli yanğın - ANBAAN GÖRÜNTÜLƏR Hadisə Ağstafa rayonunun Köçəsgər kəndində baş verib. İlkin məlumata görə, xəsarət alan yoxdur.
Xəbər verdiyimiz kimi, ötən gün Ağstafada 3 mərtəbəli ev yanıb. Məlum olub ki, sözügedən villa iş adamı Xanəhmədov Mahir Kərim oğluna məxsusdur.
Şəxsin “MediHall Hospital'”da ölməsi faktı ilə bağlı araşdırma aparılır.
Bu barədə Axar.az-a Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətindən bildirilib.
"Fevralın 10-da paytaxtın Binəqədi rayonu ərazisində yerləşən "MediHall Hospital”da əməliyyat olunmuş 1983-cü il təvəllüdlü Nigar İsmayılovanın 3 gün sonra həmin klinikada ölməsi faktı ilə bağlı Binəqədi rayon prokurorluğunda araşdırma aparılır.
Hadisənin səbəbi tam, hərtərəfli və obyektiv araşdırılaraq nəticəsi barədə müvafiq qərarın qəbul olunması təmin ediləcək", - məlumatda qeyd olunub.
Qadının estetik əməliyyat olduğu bildirilir.