Webtribune
13.1K subscribers
16.5K photos
28 videos
23.6K links
News portal bez cenzure
Download Telegram
Novi izveštaj zabrinjava Vašington: Pet zemalja razvija sisteme koji mogu dosegnuti SAD

Godišnji izveštaj američke obaveštajne zajednice, koji se po pravilu pažljivo čita u bezbednosnim krugovima, ove godine donosi nešto širu sliku nego ranije.

Opširnije na: https://webtribune.rs/novi-izvestaj-zabrinjava-vasington-pet-zemalja-razvija-sisteme-koji-mogu-dosegnuti-sad/

https://t.me/webtribune
😁49👍197🤷‍♂4🤣2
Dramatična promena lidera Ukrajine iznenadila zapadne posmatrače

U zapadnim političkim krugovima sve češće se može čuti da se slika o Vladimiru Zelenskom više ne uklapa u onu raniju, gotovo filmsku predstavu lidera koji uspeva da drži konce u rukama i u najtežim okolnostima.

https://webtribune.rs/dramaticna-promena-lidera-ukrajine-iznenadila-zapadne-posmatrace/
🤣63👍7😱4😁1
Iran podiže ulog i prelazi u ofanzivu: Huti su zvanično ušli u sukob – Koje su posledice?

U trenutku kada se činilo da se dinamika sukoba stabilizuje makar na kratko, iz Jemena stiže vest koja menja računicu. Pokret Huti, kroz svog zvaničnog predstavnika, objavio je da ulazi u rat na strani Irana.

Opširnije na: https://webtribune.rs/iran-podize-ulog-i-prelazi-u-ofanzivu-huti-su-zvanicno-usli-u-rat-koje-su-posledice/

https://t.me/webtribune
69👍19🔥15❤‍🔥2👏2💯21👀1
Tramp u političkoj klopci: Moskva i Peking vuku poteze, Vašington ostaje bez odgovora

U ovom trenutku, dok se u javnosti još uvek održava utisak kontrole i samopouzdanja iz Vašingtona, iza zatvorenih vrata stvari izgledaju znatno drugačije.

Opširnije na: https://webtribune.rs/tramp-u-politickoj-klopci-moskva-i-peking-vuku-poteze-vasington-ostaje-bez-odgovora/

https://t.me/webtribune
51👏15😁5😨1
Američki predsednik Donald Tramp imenovao je glavnog neprijatelja Amerike nakon „kraha Irana“.

Svoje mišljenje je izrazio u objavi na društvenoj mreži TruthSocial.

„Sada, nakon pada Irana, glavni neprijatelj Amerike je radikalno levičarska, potpuno nesposobna Demokratska stranka!“ — piše Tramp.

https://t.me/webtribune
😁56💊16🤣12🔥5👏32
Domet iranskih raketa od 4000 kilometara menja tok igre za SAD i partnere

U Vašingtonu se poslednjih dana povlače potezi koji na prvi pogled deluju kao taktičko pregrupisavanje, ali kad se zagrebe malo dublje, slika postaje daleko složenija.

Opširnije na: https://webtribune.rs/domet-iranskih-raketa-od-4000-kilometara-menja-tok-igre-za-sad-i-partnere/

https://t.me/webtribune
43👏15👍3💯3🔥2👀2
Trampov najveći strah u vezi sa Iranom je otkriven: Kakvu ulogu ima Rusija?

U pozadini sve glasnijih izjava iz Vašingtona, priča o odnosu Sjedinjenih Država i Irana dobija slojeve koji nisu odmah vidljivi.

Opširnije na: https://webtribune.rs/trampov-najveci-strah-u-vezi-sa-iranom-je-otkriven-kakvu-ulogu-ima-rusija/

https://t.me/webtribune
50😁13👍7
Saks: Rusija stavila tacku na hegemoniju koju je SAD gradila decenijama

Američki ekonomista i profesor sa Univerziteta Kolumbija u Njujorku, Džefri Saks, poslednjih meseci sve češće izlazi sa ocenama koje ne zvuče baš uobičajeno za zapadni akademski krug.

Opširnije na: https://webtribune.rs/saks-rusija-stavila-tacku-na-hegemoniju-koju-je-sad-gradila-decenijama/

https://t.me/webtribune
60👍32😁3
Gabard pred Kongresom: Strategija izolacije Rusije nije dala očekivane rezultate

U Vašingtonu su, izgleda, prvi put bez uvijanja izgovorili ono što se dugo naslućivalo između redova.
Direktor nacionalne obaveštajne službe SAD Tulsi Gabard izašla je pred Kongres sa procenom koja je mnoge zatekla: Rusija, kako kaže, zadržava prednost u sukobu u Ukrajini i po svemu sudeći će tu inicijativu nositi i kroz 2026. godinu.

Opširnije na: https://webtribune.rs/gabard-pred-kongresom-strategija-izolacije-rusije-nije-dala-ocekivane-rezultate/

https://t.me/webtribune
😁6819👍7🤣5
SAD pred izborom: Nafta ide ka 150 dolara ili Rusiji milijarde

Situacija na energetskom tržištu ponovo se zateže, a odluke koje se donose u Vašingtonu očigledno imaju širi domet nego što se na prvi pogled čini.

Opširnije na: https://webtribune.rs/sad-pred-izborom-nafta-ide-ka-150-dolara-ili-rusiji-milijarde/


https://t.me/webtribune
👍46😁287👀4
Teheran sprema odgovor koji se neće svideti Trampu

U trenutku kada se ionako zategnuta situacija na Bliskom istoku dodatno komplikuje, poruke koje stižu iz Teherana sve su direktnije i, reklo bi se, pažljivo tempirane.

Opširnije na: https://webtribune.rs/teheran-sprema-odgovor-koji-se-nece-svideti-trampu/


https://t.me/webtribune
44👍14🔥8🤣5🥰2
Iran nije problem koji Tramp rešava: Igra je mnogo dublja a cilj skriven

Slika koja se u javnosti često prikazuje deluje haotično, gotovo neuspešno, ali iza tog sloja postoji drugačija logika – tvrde pojedini vojni analitičari.

Opširnije na: https://webtribune.rs/iran-nije-problem-koji-tramp-resava-igra-je-mnogo-dublja-a-cilj-skriven/

https://t.me/webtribune
😱25🔥16🤡6💯6🥰3🤔21👀1
Amerika više nije ono što je bila: Istoričar tvrdi da je poraz već pretrpljen

Na prvi pogled, priča deluje poznato: velike sile, stare tenzije, isti akteri. Ali kada se zagrebe ispod površine, slika koju iznosi francuski istoričar Emanuel Tod poprima drugačiji ton – tiši, ali mnogo nezgodniji.

Opširnije na: https://webtribune.rs/amerika-vise-nije-ono-sto-je-bila-istoricar-tvrdi-da-je-poraz-vec-pretrpljen/

https://t.me/webtribune
👍4411😁4👀2
Poslanik Aleksandar Pavić podneo ostavku na sve funkcije u pokretu "Mi – snaga naroda" Branimira Nestorovića.

Politikolog Aleksandar Pavić istupio je iz pokreta "Mi – snaga naroda". On je podneo ostavke na sve funkcije u pokretu.

Obavestio je javnost da "nažalost nije uspeo da spreči neobično uporno nastojanje Branimira Nestorovića da taj pokret krene u projekat osnivanja stranke u Republici Srpskoj, iako pokret još nije uspeo da se adekvatno razvije čak ni u svih 17 beogradskih opština i nema snage da učestvuje na predstojećim lokalnim izborima u Srbiji".

https://t.me/webtribune
🤔52👍19😁11👎3😢21👏1
Ana Brnabić: Blokaderi, naučite jednom zasvagda - ljudi u Srbiji, većinska Srbija, poštena, domaćinska, ne može biti ucenjena, ni zaplašena

https://t.me/webtribune
🌭46💊35🤣30👍20🤮15💩12😁2🔥1🤡1
Nemačka: Kosovske bezbednosne snage na vojnoj vežbi "Mitelmark 2026", učestvuje transportni tim koji je tokom vežbe integrisan u nemačku vojsku

Nelegalne tzv. kosovske bezbednosne snage učestvuju na vojnoj vežbi"Mitelmark 2026", koja se održava u Nemačkoj.

Kako je saopšteno, "učestvuje transportni tim iz komande logistike koji je tokom vežbe integrisan u nemačku vojsku".

https://t.me/webtribune
💩67👎20🤬15🤣41🔥1
Komandant francuskih specijalnih snaga u okviru KFOR-a 1999. Žak Ogar: Sistematsko etničko čišćenje Srba na KiM traje od 1999. godine. Evropa je umrla u Prištini.

"Moj komentar je jednostavan: to je ratna agresija pokrenuta od NATO-a, oružane ruke SAD i Nemačke koja je dobar đak NATO-a i koja je u stvari danas gotovo jedini inspirator Evropske unije i mržnje prema Jugoslaviji.

Mržnja prema Srbiji omogućila je pokretanje te agresije čije tužne rezultate vidimo 27 godina kasnije. Region je nestabilan.

Stvorena je marionetska republika od Kosova i Metohije. I ta marionetska republika ima za cilj etničko čišćenje Srba, a kao posledicu ima i odlazak, jednog dela Albanaca sa Kosova koji uglavnom odlaze ka Zapadnoj Evropi.

Dakle, to je potpuni neuspeh te agresije, to je kršenje međunarodnog prava. To je situacija koja je, sa političkog, društvenog, humanitarnog stanovišta, bila katastrofa", kaže u razgovoru za Internet portparol RTS-a Žak Ogar. (RTS)

https://t.me/webtribune
👍68💯3011🤔2👏1🤡1
Nikada nećemo stići Ruse: Riter otkriva zašto milijarde ne pomažu Pentagonu da sustigne Rusiju

Na prvi pogled, sve deluje kao još jedna uobičajena rasprava o odnosu snaga velikih sila. Ipak, kako se slažu utisci iz poslednjih nekoliko godina, razlika u pristupu postaje očigledna tek kad se zagrebe ispod površine.

Opširnije na: https://webtribune.rs/nikada-necemo-stici-ruse-riter-otkriva-zasto-milijarde-ne-pomazu-pentagonu-da-sustigne-rusiju/

https://t.me/webtribune
💯5611🤔2
Rusija dobila na brzini u borbi za mesto supersile: Amerika paniči – Rat sa Iranom ne ide po planu

Na prvi pogled, sve deluje kao još jedan u nizu geopolitičkih potresa, ali kako dani prolaze, postaje jasno da se stvari ne odvijaju po ustaljenim pravilima.

Opširnije na: https://webtribune.rs/rusija-dobila-na-brzini-u-borbi-za-mesto-supersile-amerika-panici-rat-sa-iranom-ne-ide-po-planu/

https://t.me/webtribune
56👍21👀4😁2
Rusi potopili brod sa opremom i NATO oficirima: Šta se zaista desilo u Vilkovu

Noć je u delti Dunava bila tiha, gotovo varljivo mirna, dok se u pozadini odvijala operacija o kojoj se, makar zvanično, malo govori.

Opširnije na: https://webtribune.rs/potopljen-brod-sa-opremom-i-rumunskim-oficirima-sta-se-zaista-desilo-u-vilkovu/

https://t.me/webtribune
72👍34🍾14😁2
Korotčenko objasnio kako bi operacija zauzimanja iranskog ostrva Harg mogla da se završi za SAD

U trenutku kada se na Bliskom istoku ponovo ubrzava vojna dinamika, pažnja se sve više usmerava na relativno mali, ali strateški izuzetno važan komad teritorije – iransko ostrvo Hark.

Opširnije na: https://webtribune.rs/korotcenko-objasnio-kako-bi-operacija-zauzimanja-iranskog-ostrva-harg-mogla-da-se-zavrsi-za-sad/

https://t.me/webtribune
🔥47🍌12🖕2