Ishtirokchilar quyidagi havola orqali ro‘yxatdan o‘tishlari so‘raladi.
Tibbiy jihozlarni tasniflash bo‘yicha yangi qoidalar tasdiqlandi
Sog‘liqni saqlash vazirining buyrug‘i bilan tibbiy jihozlarning turlari bo‘yicha nomenklatura klassifikatsiyasi hamda ularni qo‘llash xavfi darajasiga ko‘ra tasniflash qoidalari tasdiqlandi. Yangi tartibga muvofiq, tibbiy jihozlar xavf darajasidan kelib chiqib aniq toifalarga ajratiladi va ularni baholash, ro‘yxatdan o‘tkazish hamda nazorat qilish jarayonlari yagona tizim asosida amalga oshiriladi.
Dori vositalari va tibbiy jihozlar tanqisligi sharoitida ularni tezkor ta’minlash bo‘yicha yangi tartib joriy etildi
Sog‘liqni saqlash vazirligi dori vositalari va tibbiy jihozlarning vaqtinchalik tanqisligi yuzaga kelgan holatlarda tibbiy yordam uzluksizligini ta’minlashga qaratilgan yangi tartibni tasdiqladi. Mazkur hujjatga muvofiq, hayot uchun muhim ahamiyatga ega dori vositalari va tibbiy jihozlar davlat ro‘yxatidan o‘tkazilmasdan, majburiy sertifikatlash sharti asosida yurtimizga olib kirilishi va tibbiyot amaliyotida qo‘llanishiga ruxsat etiladi.