Hisobot davrida Vaksinalar, zardob preparatlari va mikrobiologik tahlil laboratoriyasi faoliyati nafaqat sinovlar soni, balki ularning qamrovi va yo‘nalishlari bilan ham ahamiyatli bo‘ldi. Mahalliy va xorijiy ishlab chiqaruvchilar tomonidan taqdim etilgan dori vositalari va tibbiy jihozlar bo‘yicha 4 100 ta normativ hujjat ekspertizadan o‘tkazilib, 5 600 ta laboratoriya sinovlari amalga oshirildi.
Tibbiy jihozlar sifatini nazorat qilish yo'nalishida amalga oshirilgan ishlar sarhisobi
Sog‘liqni saqlash tizimida tibbiy buyumlar va tibbiy texnikaning sifati hamda xavfsizligi — bu faqat texnik jarayon emas, balki bevosita inson hayoti va tibbiy xizmat sifati bilan bog‘liq strategik yo‘nalishdir. Shu nuqtayi nazardan, 2025 yil Tibbiy buyumlar va tibbiy texnika sifatini nazorat qilish laboratoriyasi faoliyatida tizimli yondashuv, yuqori mas’uliyat va aniq natijalar bilan yodda qoldi.
Yakunlanayotgan 2025-yil Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi uchun oddiy hisobotlar yili emas, balki tizimli o‘zgarishlar, aniq raqamlar va real natijalar yili bo‘ldi.
2025-yil — yo‘lning oxiri emas, balki yanada ulkan maqsadlar sari boshlanayotgan yangi bosqichdir. Ortda aniq natijalar, oldinda esa katta mas’uliyat va yuksak maqsadlar bor.
👍6👏4🔥2
Hurmatli hamkasblar, aziz jamoamiz aʼzolari!
Yana bir mazmunli, masʼuliyatli va samarali yil — 2025 yil ham o‘z yakuniga yetmoqda. Yangi yil ostonasida turib, avvalo, har biringizni ushbu yil davomida ko‘rsatgan fidokorona mehnatingiz, kasbiy sadoqatingiz va yuksak masʼuliyatingiz uchun samimiy minnatdorlik bilan tabriklayman.
2025 yil Markazimiz faoliyatida sifat jihatidan yangi bosqich bo‘ldi. Dori vositalari va tibbiy jihozlar muomalasida xavfsizlikni taʼminlash, davlat nazoratini kuchaytirish, raqamlashtirish, xalqaro standartlar bilan uyg‘unlashuv va ochiqlikni taʼminlash borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirildi. Eng muhimi, bu natijalar ortida raqamlar emas, balki ahil jamoa, aniq maqsad va sermahsul mehnat turibdi.
Yakunlanayotgan yil davomida farmatsevtika mahsulotlari muomalasini tartibga solish va nazorat qilish, xususan, davlat ro‘yxatidan o‘tkazish, litsenziyalash, sertifikatlashtirish, farmakologik va postmarketing nazorati, raqamli markirovkalash hamda laboratoriya sinovlari tizimi izchil takomillashtirildi. Shu bilan birga, Markaz faoliyatiga ISO 9001 xalqaro sifat menejmenti tizimining joriy etilishi boshqaruv jarayonlarining shaffofligi va samaradorligini oshirdi.
Ayniqsa, raqamlashtirish sohasida amalga oshirilgan islohotlar — elektron retsept, “DARMON” axborot tizimi, litsenziyalash va nazorat jarayonlarining to‘liq elektron shaklga o‘tkazilishi Markaz faoliyatini yangi sifat darajasiga olib chiqdi.
Jahon xalqaro maydonida esa Markazning institutsional nufuzi mustahkamlanib, yetakchi regulyator tuzilmalar bilan hamkorlik yangi bosqichga ko‘tarildi. Bu yutuqlarning barchasi — har bir bo‘lim, har bir mutaxassisning halol va vijdonan mehnati samarasidir. Shu bois, sizlarni Markazning eng katta boyligi, deb bilaman.
Albatta, oldimizda yangi vazifalar, yangi marralar turibdi. 2026 yil bizdan yana-da yuqori masʼuliyat, tashabbuskorlik va zamonaviy yondashuvlarni talab qiladi. Ishonchim komilki, bugun shakllangan kuchli jamoa bilan biz oldimizga qo‘yilgan barcha maqsadlarga albatta yetamiz.
Yangi yil barchangiz uchun sog‘lik, oilaviy farovonlik, xotirjamlik va yangi kasbiy yutuqlar olib kelsin. Markazimiz ravnaqi, yurtimiz aholisi salomatligi yo‘lida birgalikda, bir maqsad sari ishlashda davom etamiz.
Yangi yilning qadami qutlug‘ kelsin!