Retsept bilan sotiladigan dori vositalari ro‘yxati qanchalik to‘g‘ri shakllantirilgan? - Javob
Toshkent shahridagi ayrim dorixonalarda retseptsiz sotiladigan dorilarni sotib olishning imkoni bo‘lmayapti... - Javob
Dorixona xodimlari bilan “Elektron retsept” bo‘yicha o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkazilganmi? - Javob
Surunkali kasalligi bor bemorlar bu jarayonda qanday yo‘l tutadi? Har gal o‘zlariga kerakli dorilar uchun qayta retsept oladimi? - Javob
Shoshilinch holatda bemorga tibbiy yordam ko‘rsatish zarur bo‘lsa, kerakli dori vositalarini qanday oladi? - Javob
Endilikda aholi ayrim dori vositalarini retseptsiz sotib ololmasligi sababli oilaviy poliklinikalar bemorlar oqimiga tayyormi? - Javob
Ayrim fuqarolar tizim “osilib” qolishi, uzoq yuklanishini aytmoqda. Chindam ham shundaymi? - Javob
Hayvonlar uchun mo‘ljallangan veterinariya dori vositalari va ozuqabop qo‘shimchalar ro‘yxati haqida qayerdan ma'lumot olish mumkin? - Javob
Elektron resept asosida dori vositalarini sotib olish mexanizmlari qanday ishlaydi? - Javob
Elektron resept tizimiga o‘tishning birinchi bosqichida qaysi guruhga mansub dori vositalari elektron resept asosida beriladi? - Javob
👍 Yangi yil bayrami munosabati bilan quyidagi kunlar dam olinadi:
👍 31-dekabr qo'shimcha dam olish kuni;
👍 1-yanvar — Yangi yil bayrami;
👍 2-yanvar — qo'shimcha dam olish kuni;
👍 3-yanvar (shanba) — 5 kunlik ish haftasida ishlaydigan xodimlar uchun odatiy, 6 kunlik ish haftasida ishlaydiganlar uchun qo'shimcha dam olish kuni.
🕐 Murojaatnomaning to‘g‘ridan-to‘g‘ri translyatsiyasini soat 11:00 dan boshlab:
👍 “Toshkent” va “Dunyo bo‘ylab” (ruscha tarjimasi bilan);
👍 “Yoshlar” va “Uzreport TV” (inglizcha tarjimasi bilan) telekanallarida;
🇺🇿 Prezident matbuot xizmatining Telegram, Facebookdagi sahifalari hamda YouTubedagi rasmiy kanalida tomosha qiling.
"2026 — Mahallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish yili"
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasi bo‘lib o‘tmoqda.
Unga ko‘ra, “2026 yil — Mahallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish yili” deb e’lon qilindi.
🔔 Shuningdek, yil davomida kanalda:
🕊 1100 dan ortiq post nashr qilindi;
🕊 4000 yangi obunachilar qo‘shildi;
🕊 170 ta kanal bizdan iqtibos oldi;
🕊 748 marta postlarimiz repost qilindi;
🕊 50 mingga yaqin kishi postlarimizni ulashdi.
👀 Kanalimizga joylanayotgan axborotlarning ko‘p o‘qilishlari va faol reaksiyalar faoliyatimizga bo‘lgan ishonch va qiziqish ortib borayotganidan darak beradi.