Bugun poytaxtimizda “Giyohvand moddalar savdosi va uyushgan jinoyatchilikka qarshi kurashish — qat’iy va doimiy nazoratni talab qiladigan muhim masala” mavzusida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Andijon viloyatida dorixona xodimlari uchun profilaktik tadbir o‘tkazildi
Andijon viloyatida "Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi" davlat muassasasi Farmatsevtika faoliyatini litsenziyalash va nazorat qilish boshqarmasi, Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish Departamenti viloyat boshqarmasi hamda Anidjon viloyati Sog‘liqni saqlash boshqarmasi hamkorligida dorixona tarmog‘i xodimlari uchun profilaktik tadbir tashkil etildi.
Tadbirning asosiy maqsadi — dori vositalari muomalasida qonunchilik talablariga rioya etilishi, dorixonalar faoliyatida shaffoflik va tartib-intizomni kuchaytirish, shuningdek sohada raqamlashtirish jarayonlarini yanada samarali yo‘lga qo‘yishdan iborat bo‘ldi.
Sohada korrupsiyaga yo‘l qo‘ymaymiz!
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi faoliyatining eng muhim tamoyillaridan biri — halollik, ochiqlik va adolatdir. Bizning maqsad esa — aholiga xavfsiz, sifatli va ishonchli dori vositalarini yetkazish jarayonida korrupsiyaviy xatti-harakatlarga yo‘l qo‘ymaslikdir.
Agar siz qonunbuzarlik, manfaatlar to‘qnashuvi holatlari va korrupsiyaviy harakatlarga duch kelsangiz zudlik bilan biz bilan bog‘laning:
Giyohvandlik va narkojinoyatlarga qarshi kurashish bo‘yicha milliy strategiya qanday bajarilmoqda?
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 3 noyabrdagi “Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik va narkojinoyatlardan samarali himoya qilish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi farmoni ijrosi doirasida qanday ishlar amalga oshirilmoqda?
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi Narkotiklarni nazorat qilish qo‘mitasi raisi Ismatjon Azizov O'zbekiston miliiy axborot agentligi Uza.uz'ga shu haqda ma’lumot berdi.