Dori vositalarini ishlab chiqarish va import jarayonlaridagi muammolar muhokama qilindi
Joriy yilning 26-noyabr kuni "Tashkent Pharm Park" binosida “Dori vositalarini ishlab chiqarish va import qilishdagi muammolar” mavzusida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi, Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi, Markaziy bank, CRPT Turon, Soliq qo‘mitasi, Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi hamda Zarur amaliyotlar markazi mas'ullari ishtirok etdi.
Toshkent shahrida sifati kafolatlanmagan dori vositalarini sotayotgan shaxs ushlandi
Farmreyd: Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Uchtepa tumani bo‘limi va Bojxona xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda qonunga xilof ravishda dori vositalari savdosi bilan shug‘ullanib kelgan D.N. fuqaro B.S.ga xorijda ishlab chiqarilgan tegishli hujjatlari bo‘lmagan 9 turdagi jami 542 quti dori vositalarini 6 400 AQSH dollariga sotgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi xulosalariga ko‘ra, ashyoviy dalil sifatida olingan dori vositalariga muvofiqlik sertifikatlari rasmiylashtirilmaganligi, shuningdek saqlash sharoitlariga amal qilinmaganligi qayd etilgan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining tegishli moddasi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
👍3👏2🔥1
Prezident farmoni bilan shaxmat bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi Javohir Sindarovga "O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi" faxriy unvoni berildi.
Shaxmat bo‘yicha Jahon kubogi sohibi bo‘lgan shaxmatchimiz Prezident sovg‘asi - 3 xonali xonadon, uning murabbiylari esa pul mukofotlari bilan taqdirlanadi.