#WAAW, #AMR and #AntimicrobialResistance
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi korrupsiyaga qarshi kurashish choralarini kuchaytirmoqda
Markazning 2025–2026 yillarga mo‘ljallangan korrupsiyaning oldini olish dasturi doirasida joriy yil noyabr oyida muassasasning bir guruh xodimlari “Korrupsiyaviy xavf-xatarlarni bartaraf etish” mavzusidagi maxsus o‘quv kursini muvaffaqiyatli tamomladilar. O‘quv jarayoni O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi va Huquqni muhofaza qilish akademiyasi hamkorligida tashkil etilib, 24 soatlik chuqurlashtirilgan dastur va yakuniy attestatsiyani o‘z ichiga oldi.
Markaz xodimi “Sog‘liqni saqlash a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi Nazorat inspeksiyasi boshlig‘i Tadjiev Xayrulla Kanimkulovich sog‘liqni saqlash sohasidagi ko‘p yillik samarali faoliyati uchun “Sog‘liqni saqlash a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Bugungi muassasada bo’lib o’tgan yig‘ilishida ushbu yuksak mukofotni Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi direktori Alisher Temirov tantanali ravishda Xayrulla Tadjievga topshirdi. Taqdirlash jarayonida uning uzoq yillik halol mehnati, soha rivojiga qo‘shgan amaliy hissasi va markazdagi nazorat tizimini mustahkamlashdagi faoliyati alohida e’tirof etildi.