😎 Eslatib o‘tamiz, Farmatsevtika faoliyatini litsenziyalash va nazorat qilish boshqarmasi tomonidan reestrga kiritilgan ma’lumotlar ular kiritilgan vaqtdan e’tiboran uch yil davomida saqlanadi.
Dori vositalarining farmakologik ko‘rsatkichlari bo‘yicha klassifikatorlar tasdiqlandi
Adliya vazirligi Sog‘liqni saqlash vazirining “Dori vositalarining asosiy farmakologik ko‘rsatkichlarini o‘z ichiga oluvchi klassifikatorlarni tasdiqlash to‘g‘risida”gi buyrug‘ini (ro‘yxat raqami 3703, 2025-yil 11-noyabr) davlat ro‘yxatidan o‘tkazdi.
Ma'lumot uchun ushbu hujjat O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 19-avgustdagi PF–137-son Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida qabul qilingan.
Poytaxtimizda farmatsevtika sohasi rivojiga bag‘ishlangan yirik ilmiy-amaliy anjuman bo'lib o'tmoqda
Poytaxtimzida O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Toshkent farmatsevtika instituti hamkorligida “Milliy farmatsevtikada ta’lim, fan va ishlab chiqarishning muammolari va istiqbollari” mavzusidagi ilmiy-amaliy anjumani o‘z ishini boshladi.
250 dan ortiq ekspertlar ishtirok etayotgan mazkur tadbirda Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi mutaxassisi Xurshid Tursunov ham o'z ma'ruzasi bilan qatnashdi.
Чекланган нархлар реестри 14.11.2025.xlsx
Yurtimizda 2025-yil 14-noyabr holatiga ko‘ra, retsept bo‘yicha beriladigan 12 693 ta nom va dozirovkadagi dori vositasiga cheklangan narxlar qayd etildi.
По состоянию на 14 ноября 2025 года в нашей стране зарегистрированы предельные цены на 12 693 наименования и дозировки лекарственных средств, отпускаемых по рецепту.
Hurmatli yurtdoshlar!
😎 Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazining “Darmon” axborot tizimida olib borilayotgan profilaktika ishlar sababli bugun 14-noyabr soat 19:00 dan 15-noyabr soat 14:00 gacha axborot uzatishda vaqtinchalik uzilishlar kuzatilishi mumkin.