Tibbiyot sohasining fidoyi xodimlari!
Sizlarni — Tibbiyot xodimlari kuni bilan chin qalbimdan tabriklayman! Sog‘lom jamiyat — kuchli davlatning poydevoridir. Shu ulug‘ maqsad yo‘lida har kuni inson hayotini asrash, sog‘ligini tiklash va farovonligini ta’minlash uchun jonbozlik ko‘rsatayotgan siz, aziz soha vakillari, haqiqiy qahramonlarsiz.
Bugun mamlakatimizda sog‘liqni saqlash tizimini isloh qilish, ilg‘or tibbiy texnologiyalarni joriy etish hamda farmatsevtika sohasini rivojlantirish borasida ulkan ishlar amalga oshirilmoqda. Ushbu jarayonlarda sizning bilim va tajribangiz, mehnatsevarligingiz, insoniy fazilatlaringiz beqiyos ahamiyat kasb etadi.
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi jamoasi nomidan har biringizni samimiy tabriklaymiz. Inson sog‘lig‘iga xizmat qilish — eng ulug‘ va sharafli burchdir. Shu burchni sidqidildan ado etayotgan barcha tibbiyot xodimlariga chuqur minnatdorlik bildiraman.
Bayramingiz muborak bo‘lsin!
👏17👍7🔥3
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Tibbiyot xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida"gi Farmoni
Указ Президента Республики Узбекистан "О награждении группы работников сферы здравоохранения в связи с Днем медицинских работников"
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Tibbiyot va farmatsevtika xodimlarini qo‘llab-quvvatlash choralari to‘g‘risida"gi Qarori
Постановление Президента Республики Узбекистан "О мерах по поддержке медицинских и фармацевтических работников"