O‘zbekiston va Polsha farmatsevtika sohasida yangi hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildi
Polsha farmatsevtika sanoati uyushmasi prezidenti Krzysztof Kopeć boshchiligidagi delegatsiyaning O‘zbekistonga tashrifi doirasida “Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi” davlat muassasasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda tomonlar O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 19-avgustdagi PF–137-son Farmoni asosida joriy etilayotgan, dori vositalarini ro‘yxatdan o‘tkazishda yangi soddalashtirilgan tartiblar hamda regulyator tizimdagi islohotlarni muhokama qildi.
🔥6👍4
😎 Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi Narkotiklarni nazorat qilish qo‘mitasi tomonidan (03.11.2025):
↗️ Giyohvandlik vositalari, psixotrop moddalar va prekursorlar muomalasi bilan bog‘liq faoliyat uchun berilgan litsenziyalar reestri;
↗️ Giyohvandlik vositalari, psixotrop moddalar va prekursorlarni olib kirish, olib chiqish uchun berilgan sertifikatlar reestri to‘g‘risidagi axborotlar yangilandi.
👍 Narkotiklar nazorati qo‘mitasi faoliyati bilan bog‘liq savollar bo‘yicha quyidagi elektron pochta manzili nnqkomitet@ssv.uz va quyidagi raqamlar (71) 242-84-59, 203-01-01 (ichki 2180-2185) orqali murojaat qilishingiz mumkin.
〰️〰️〰️〰️
📺 Ishga qabul qilish to‘liq shaffof va ochiq tarzda o’tishini ta’minlash hamda korrupsion omillarni oldini olish maqsadida mazkur jarayon muassasaning YouTube sahifasi orqali jonli efirga uzatildi.
😎 Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi tomonidan Rossiya Federatsiyasining Farmakonazorat milliy ilmiy markazi hamda Toshkent davlat farmatsevtika instituti bilan hamkorlikda “Korxonada farmakonazorni qanday tashkil qilish kerak” mavzusida seminar tashkil etildi.
🟥 🟦🟦🟦
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Markaziy Osiyo mamlakatlari va AQSH yetakchilarining “C5+1” formatidagi sammitida ishtirok etdi.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял участие в саммите лидеров стран Центральной Азии и США в формате «C5+1».