Чекланган нархлар реестри 04.11.2025.xlsx
Yurtimizda 2025-yil 4-noyabr holatiga ko‘ra, retsept bo‘yicha beriladigan 12 662 ta nom va dozirovkadagi dori vositasiga cheklangan narxlar qayd etildi.
По состоянию на 4 ноября 2025 года в нашей стране зарегистрированы предельные цены на 12 662 наименования и дозировки лекарственных средств, отпускаемых по рецепту.
Odob-axloq komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
😎 Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazida, muassasa direktori Alisher Temirov boshchiligida Odob-axloq komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda markaz rahbariyati, hududiy filiallar va tarkibiy bo‘linmalar mas'ul xodimlari hamda komissiya a’zolari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda xodimlarning muassasa ichki mehnat tartibi qoidalari va ijro intizomiga rioya etish holati, shuningdek, ehtimoliy manfaatlar to‘qnashuvi, xususan korrupsiyaning oldini olish masalalari tahlil va muhokama qilindi.