“Истеъмолчилар ҳуқуқларини самарали ҳимоя қилишни ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент қарори (ПҚ–296-сон, 06.10.2025 й.) қабул қилинди.
Айрим дорихоналарда сертификатланмаган дори воситалари аниқланди
Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази ва Рақобат қўмитаси томонидан ҳамкорликда ўтказилган назорат хариди тадбирлар натижасида, республиканинг айрим дорихоналардан харид қилинган препаратлари Давлат реестрига киритилмагани ёки мувофиқлик сертификати мавжуд эмаслиги аниқланди.
Фармрейд: Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Фарғона тумани бўлими, ДХХ ва ИИБ ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро Х.И. “Хўжа Ахмад Вале” МФЙ ҳудудидаги хонадонида 6 880 дона “Зардекс” номли дори воситасини сотиш мақсадида сақлаб келганлиги аниқланиб, ушбу маҳсулотлар ашёвий далил сифатида олинган.
Лаборатория Центра успешно прошла очередную периодическую оценку
На очередном заседании Аккредитационной комиссии Узбекского центра по аккредитации были рассмотрены результаты аккредитации и периодической оценки ряда объектов аккредитации.
👍 Для справки: лаборатория Центра по контролю качества медицинских изделий и медицинской техники в настоящее время уполномочена проводить испытания фармацевтической продукции на основе 38 международных, 34 национальных и 42 межгосударственных стандартов.
📞 Тел.: (71) 203-01-01 (вн. 2120)
По итогам заседания официально подтверждено действие свидетельства об аккредитации № O'ZAK.SL.0133, выданного 14 сентября 2021 года в соответствии с требованиями стандарта O‘z DSt ISO/IEC 17025:2019, на Лабораторию по контролю качества медицинских изделий и медицинской техники Центра безопасности фармацевтической продукции.