хавфсизлиги маркази Матбуот хизмати
Метрологик текширувдан ўтказилмаган ўлчаш ва синов воситаларининг тиббиёт фаолиятида қўлланилиши таъқиқланади
ССВ Метрология хизмати ҳозирги кунда 31 позициядаги ўлчаш ва синов воситаларини қиёслаш ҳамда метрологик аттестациядан ўтказиш ишларини амалга ошириш ҳуқуқига эга бўлиб, юртимиздаги давлат ва нодавлат тиббиёт муассаларини ҳамкорликка таклиф этади.
Хизматдан фойдаланиш ва шартнома тузиш учун қуйидаги намунани тўлдирган ҳолда аризангизни farmkomitet@ssv.uz почтасига йўллашингиз мумкин.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 15 февралдаги 112-сон қарорига мувофиқ, тиббиёт ташкилотларида фойдаланиладиган ўлчаш функцияларига эга бўлган барча тиббий техникалар метрологик назоратидан ўтказилиши лозим. Шунингдек, Соғлиқни сақлаш вазирининг 2024 йил 7 октябрдаги 313-сонли буйруғига асосан, метрология текширувидан ўтказилиши лозим бўлган тиббиёт учун мўлжалланган ўлчаш ва синов воситаларининг рўйхатига мувофиқ, ўрнатилган тартибда метрологик текширувдан ўтказилмаган ўлчаш ва синов воситаларининг тиббиёт фаолиятида қўлланилиши таъқиқланади.
Телефон: (71) 203-01-01 (ички 2240 — 2241)
Хурматли мутахассислар! Метрологик назорат ва қиёслаш ишларини ўз вақтида амалга ошириш орқали муассасасангиздаги тиббий ускуналарнинг аниқлиги ва ишончли ишлашини таъминлаш имкониятига эга бўласиз. Бу эса беморларга кўрсатилаётган тиббий хизматлар сифатини янада оширишда муҳим аҳамият касб этади.
👏3❤2👍2🔥1
Уважаемые соотечественники и представители фармацевтической отрасли!
Центр безопасности фармацевтической продукции проводит опрос с целью дальнейшего повышения качества услуг и эффективности деятельности отделов.
📝 Заполните анкету
Ваше мнение играет важную роль в повышении качества обслуживания. Предоставленная информация будет храниться конфиденциально, а результаты опроса будут проанализированы для улучшения деятельности отделов.
Меморандум доирасида келгусида амалга ошириладиган чора-тадбирлар режаси муҳокама қилинди
Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги марказида бўлиб ўтган учрашувда муассаса директори Алишер Темиров, Латвия Дори воситалари агентлиги директори Индра Дрейка, шунингдек, Озарбайжон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Таҳлилий экспертиза маркази вакиллари, томонлар ўртасида имзоланган меморандум доирасида келгусида амалга ошириладиган чора-тадбирлар режасини муҳокама қилди.
На встрече в Центре безопасности фармацевтической продукции директор учреждения Алишер Темиров, директор Латвийского агентства лекарственных средств Индра Дрейка, а также представители Центра аналитической экспертизы при Министерстве здравоохранения Азербайджанской Республики обсудили дальнейшие меры в рамках подписанного меморандума между сторонами.
👍4👏2❤1🔥1
Соғлиқни сақлаш вазирлиги Метрология хизмати мутахассислари томонидан Хоразм вилоятидаги турли тиббиёт муассасаларидаги тиббий ўлчаш воситалари ҳамда лаборатория-диагностика жиҳозлари метрология текширувидан ўтказилмоқда.
Хусусан, Янгибозор тумани тиббиёт бирлашмаси ва унинг тасарруфидаги 4 та оилавий шифокорлик пунктлари ҳамда 3 та оилавий поликлиникаларда амалга оширилган текширув ишлари давомида жами 180 та турли тиббий ўлчаш воситаси қиёслаш текширувидан ўтказилди.
Бутунжаҳон стандартлар куни муносабати билан Марказ мутахассиси тақдирланди
Бутунжаҳон стандартлар куни муносабати билан мамлакатимизда маҳсулотлар (ишлар, хизматлар) сифати ва рақобатбардошлигини ошириш, стандарт талабларига риоя этган ҳолда экспортбоп ва импорт ўрнини босувчи маҳсулотлар ишлаб чиқариш ҳамда техник жиҳатдан тартибга солиш соҳасини ривожлантиришга муносиб ҳисса қўшиб келаётган тадбиркор ва мутахассисларни тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази мутахассиси Нигора Ибрагимова “Йил стандартчиси” танловида “Маҳаллий стандартлаштиришни ривожлантиришга қўшган катта ҳиссаси учун” сертификат билан тақдирланди.
Ушбу эътироф соҳадаги мутахассисларнинг мамлакатимизда стандартлаштириш тизимини ривожлантириш, маҳсулотларнинг сифати ва рақобатбардошлигини таъминлаш йўлидаги саъй-ҳаракатлари юқори баҳоланаётганидан далолатдир.