Здоровье нации — наш общий путь и общая ответственность.
🟦🟦 Айни дамда Тошкентда VI Евроосиё фармацевтика саммити бўлиб ўтмоқда
2025 йил 7-9 октябрь кунлари “Tashkent Pharma Park” инновацион илмий-ишлаб чиқариш фармацевтика кластери технопарки майдонида "Global Pharmaceutical Leaders’ Club" ҳамкорлигида ташкил этилган 6-Евроосиё фармацевтика саммити - “Фармацевтика: ижтимоий келишув сифатида” мавзусидаги нуфузли халқаро тадбир бўлиб ўтмоқда.
Саммит фармацевтика соҳасидаги муҳим йўналишлар, инновацияларни жорий этиш, давлат ва хусусий сектор ҳамкорлигини ривожлантириш ҳамда аҳолининг дори воситаларига бўлган эҳтиёжини қондириш ва соҳа барқарорлигини таъминлашнинг энг самарали усули масалаларига қаратилган.
👍64🔥4
UZ: Евроосиё фармацевтика саммити — фармацевтика бозоридаги стратегик ечимлар ишлаб чиқиладиган, инсон саломатлиги ва жамият фаровонлигига таъсир этувчи муҳим платформа ҳисобланади. Унда назарий ҳисоблар эмас, балки амалиётга асосланган тажрибалар, ҳақиқий муаммолар ва уларнинг ечимлари муҳокама қилинади.
RU: Евразийский фармацевтический саммит — это важная платформа для выработки стратегических решений на фармацевтическом рынке, которые влияют на здоровье человека и благополучие общества. На саммите обсуждаются не теоретические расчёты, а практический опыт, реальные проблемы и пути их решения.
EN: The Eurasian Pharmaceutical Summit is an important platform for developing strategic solutions in the pharmaceutical market that impact human health and social well-being. The summit focuses not on theoretical discussions, but on practical experience, real challenges, and effective solutions.
UZ: Бу йилги тадбирда 11 та мамлакатдан келган 300 дан ортиқ етакчи экспертлар, жумладан регуляторлар, дори воситалари ишлаб чиқарувчи ва дистрибьютор компаниялар, дорихона тармоқлари ва ижтимоий дастурлар соҳасидаги мутахассислар иштирок этмоқда.
RU: В этом году в саммите принимают участие более 300 ведущих экспертов из 11 стран, включая представителей регулирующих органов, производителей и дистрибьюторов лекарственных средств, а также специалистов аптечных сетей и социальных программ.
EN: This year’s summit brings together more than 300 leading experts from 11 countries, including representatives of regulatory authorities, pharmaceutical manufacturers and distributors, as well as specialists from pharmacy chains and social programs.