Марказ мутахассислари Москвада халқаро ўқув-семинарда иштирок этмоқда
Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази Фармаконазорат бўлими мутахассислари Москва шаҳрида ўтказилаётган «MedDRA ёрдамида кодлаш» мавзусидаги халқаро очиқ (face-to-face) ўқув-семинарида иштирок этмоқда.
Ушбу ўқув-семинар дори воситаларини қўллашдан кейин юзага келадиган ножўя реакциялар ҳақидаги маълумотларни халқаро талабларга мувофиқ кодлаш, қайта ишлаш ва таҳлил қилиш бўйича мутахассисларни назарий ва амалий кўникмаларини оширишга қаратилган.
👏5👍42
Будет проведен мастер-класс по теме "Фармацевтического контроля и регистрации лекарственных средств"
📆 26 сентября 2025 года в 14:00 в Центре безопасности фармацевтической продукции для представителей фармацевтических компаний будет проведён практический мастер-класс на тему «Фармаконадзор и регистрация лекарственных средств».
Мероприятие проводится в сотрудничестве с Национальным научным центром фармаконадзора Российской Федерации. Тренинг проведут генеральный директор Центра Анатолий Крашенинников, эксперт по регистрации Виктория Коротенко и начальник отдела фармакологического надзора Центра безопасности фармацевтической продукции Сабохат Хайитова.
По окончании мастер-класса участникам будут вручены специальные сертификаты.
👍 Телефоны для справок:
(99) 111-45-44; (71) 203-01-01 (2351)
Адрес:
100002, г. Ташкент, ул. Озод, проезд К. Умарова, д. 16. (ссылка на локацию)
👍 Рецепт билан бериладиган дориларни электрон рецепт асосида тайинлаш тартиби белгиланди
Ўзбекистонда рецепт билан бериладиган дори воситаларини электрон рецепт асосида тайинлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди. Тартибга кўра, рецепт шифокор томонидан тасдиқлангач, у «Электрон рецепт» модулига узатилади ва ССВ ахборот тизимидаги дорихоналарда электрон шаклда кўринади.
👍21🔥1
Процесс защиты интеллектуальной собственности при регистрации лекарственных средств и медицинских изделий будет цифровизирован
В целях реализации Указа Президента Республики Узбекистан от 19 августа 2025 года №УП-137 «О дополнительных мерах по упорядочению оборота лекарственных средств и медицинских изделий» в Центре безопасности фармацевтической продукции состоялась рабочая встреча.
👍 В мероприятии приняли участие представители Центра и Министерства юстиции. В ходе встречи были обсуждены перспективы цифровизации механизмов защиты объектов интеллектуальной собственности в процессе государственной регистрации лекарственных средств и медицинских изделий.
Маҳаллий ишлаб чиқарувчилар билан онлайн мулоқот ўтказилди
😎 Жорий йилнинг 25 сентябр куни Zoom платформасида маҳаллий дори воситалари ишлаб чиқарувчи корхоналар иштирокида онлайн мулоқот ташкил этилди. Тадбирда Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази ҳамда Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлигининг масъул ходимлари иштирок этди.
Мулоқотда “TEMUR MED FARM” МЧЖ томонидан давлат рўйхатидан ўтказиш ва амалдаги гувоҳномалар муддатини узайтириш учун тақдим этилган 31 номдаги дори воситаcи, шунингдек, “REKA-MED FARM” МЧЖ ҚК ишлаб чиқарган 31 номдаги дори воситаларини давлат рўйхатидан ўтказиш ҳамда гувоҳнома бериш масалалари кўриб чиқилди.