Farmatsevtika mahsulotlari xavsizligi markazi ochiq tanlov e'lon qiladi
Sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi "Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi" davlat muassasasi tashkilotdagi mavjud vakant lavozimlar uchun ochiq tanlov eʼlon qiladi.
Tanlov haqida quyidagi havola orqali batafsil tanishishingiz mumkin.
Государственное учреждение «Центр безопасности фармацевтической продукции» при Минздраве объявляет открытый конкурс на имеющиеся вакантные должности в организации.
Подробнее о конкурсе вы можете узнать по ссылке ниже.
Жиззах вилоятида ҳужжатсиз дори воситаларини муомалага киритилишининг олди олинди
Фармрейд: Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Жиззах вилоят бошқармаси, ИИБ ва Миллий Гвардия ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда қонунга хилоф равишда дори воситалари савдоси билан шуғулланиб келган фуқаролар А.Э. ва А.С. фуқаро М.Х. тегишли ҳужжатлари бўлмаган жами 31 минг дона "Natriy xlorid 0.9%” дори воситасини 8 000 АҚШ доллари ва 37,4 млн сўмга сотган вақтларида ашёвий далиллар билан ушланди.
Мазкур ҳолатлар юзасидан Жиноят кодексининг 186³-моддаси (сифатсиз ёки қалбакилаштирилган дори воситаларини ёхуд тиббий буюмларни ўтказиш мақсадида ишлаб чиқариш, тайёрлаш, олиш, сақлаш, ташиш ёки ўтказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
Марказ мутахассислари учун малака ошириш курси ташкил этилди
Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази директори ташаббуси билан, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарори ижросини таъминлаш юзасидан марказ мутахассислари учун малака ошириш курси ташкил этилди. (Фотобанк)
Бунда кўзланган мақсад муассасанинг мувофиқликни баҳолашда иштирок этувчи барча мутахассисларининг соҳадаги назорат ва амалий билимларини чуқурлаштириш ва янгилаш, уларнинг касбий тайёрлиги, бажариладиган вазифалар ва функцияларига мувофиқлигини таъминлашдир.
Ўзбекистоннинг Франциядаги элчихонасида Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази директори Алишер Темиров, Франция регулятор органи вакиллари Агентликнинг Европа ва инновациялар бўлими директори Валери Деню ҳамда Европа ва халқаро стратегик ҳамкорлик, инновацияларни ривожлантириш бўлими раҳбари Мигель Блай иштирокида ташриф доирасидаги навбатдаги учрашув бўлиб ўтди.
Унда таъкидланганидек, Франция тажрибаси асосида миллий тартибга солиш тизимини такомиллаштиришга қаратилган икки томонлама муносабатларни ўрнатиш ва бу борада ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш, фармацевтика маҳсулотларини рўйхатга олиш, сертификатлаштириш, фаолиятни лицензиялаш ҳамда фармакологик ва постмаркетинг назорати соҳаларида ўзаро тажриба алмашиш муҳимлиги қайд этилди.
Мулоқот давомида томонлар Марказ мутахассислари учун стажировка дастурларини яратиш, соҳага доир ахборот алмашиш ва ўқув тадбирларини ташкил этиш орқали кадрлар салоҳиятини ошириш бўйича қўшма дастурларни ишлаб чиқиш масалаларини муҳокама қилди.
Франция дори воситалари ва тиббий буюмлар хавфсизлиги миллий агентлиги Ўзбекистоннинг тартибга солиш тизимини такомиллаштиришда ҳамда Марказ лабораторияларининг 3-етуклик даражасини олишида ўз мутахассисларини ажратиш орқали, зарур кўмак кўрсатишга тайёрлигини билдирди.
Шунингдек, франциялик ҳамкасблар марказ вакилларини шу йилнинг октябр ойида Лион шаҳрида ЖССТ академиясининг очилиш маросимида иштирок этишга таклиф этди.
Семинар иштирокчиларига сертификатлар топширилди
Беларусь Республикаси Соғлиқни сақлаш соҳасида экспертиза ва синовдан ўтказиш маркази экспертлари томонидан Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази мутахассислари учун ташкил этилган ўқув семинари ўз ниҳоясига етди.
📑 4 кун давомида бўлиб ўтган мазкур ўқув тренинг ракурси дори воситаларини рўйхатга олиш ва уларнинг сифатини назорат қилишни асосий жиҳатларига қаратилди. (Фотобанк)
Машғулотларда фаол қатнашган барча тингловчиларга семинар якунида махсус сертификатлар топширилди.
🔬 Тиббий буюмлар ва тиббий техника сифатини назорат қилиш лабораторияси фаолияти кенгайтирилди
“Ўзбекистон аккредитация маркази” ДМ Аккредитация комиссиясининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда бир қатор аккредитация объектларининг аккредитация ва даврий баҳолаш натижалари кўриб чиқилди.
Йиғилиш хулосасига кўра:
“Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази” ДМ O‘z DSt ISO/IEC 17025:2019 стандарти талабларига мувофиқ аккредитация қилинган синов лабораториясининг (O‘ZAK.SL.0133) аккредитация соҳаси кенгайтирилди.
Эндиликда Марказнинг Тиббий буюмлар ва тиббий техника сифатини назорат қилиш лабораторияси 22 та халқаро ва 12 та миллий стандартлар асосида фармацевтика маҳсулотларини синовдан ўтказиш ҳуқуқига эга бўлди.
❗️Эълон: Фармацевтика маҳсулотлари хавсизлиги маркази очиқ танлов эълон қилади
Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги "Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази" ДМ ташкилотдаги мавжуд қуйидаги вакант лавозимлар учун очиқ танлов эълон қилади: