Telegram | Youtube | Facebook | Instagram | Медиабанк | Сайт
Ijtimoiy tarmoqlarda, fuqaro Toshkent shahar, Parkent bozori ro’parasidagi “City Pharm” dorixonasidan xarid qilingan shprits ignasi uchida noma’lum suyuqlik borligi haqida ma’lum qilgan.
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi ushbu holat yuzasidan o’rganish ishlarini olib borish va vaziyatga aniqlik kiritish maqsadida mazkur video muallifidan quyidagi (91) 542-37-17 raqam orqali bog’lanishini so’raydi.
Agarda siz farmatsevtika mahsulotlarining sifatsiz, belgilangan talablarga nomuvofiq ishlab chiqarilgan, nuqsonli holatlariga duch kelsangiz yoki uning sifatidan shubhalansangiz Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markaziga murojaat qiling. Bunda o‘ram yoki qadoqdagi dori vositasi bilan birga uning xarid (tovar va kassa) chekini taqdim etishingiz kerak bo’ladi.
Manzil: Toshkent sh., Ozod ko‘chasi, K. Umarov tor ko‘chasi, 16-uy, telefon (71) 203-01-01 ichki raqam 23-40)
Официальное обращение
В соцсетях распространилась информация о том, что на кончике иглы шприца, купленного гражданином в аптеке City Pharm напротив Паркентского рынка в Ташкенте, оказалась неизвестная жидкость.
Центр безопасности фармацевтической продукции просит автора данного видео связаться по номеру (91) 542-37-17 для проведения изучения и выяснения обстоятельств по данной ситуации.
Дорогие соотечественники!
Если вы столкнулись с некачественной, не соответствующей требованиям, бракованной фармацевтической продукцией или вы сомневаетесь в ее качестве, обратитесь в Центр безопасности фармацевтической продукции. При этом вам необходимо будет предъявить чек на покупку (товар и касса) вместе с лекарством в упаковке.
Адрес: город Ташкент, улица Озода, переулок К. Умарова, 16, телефон (71) 203-01-01 (внутренний номер 23-40)
Voyaga yetmagan klinik tadqiqot subyektlari ishtirokidagi klinik tadqiqotdan oldin, qoida tariqasida, voyaga yetgan klinik tadqiqot subyektlarida klinik tadqiqot o‘tkazilgan bo‘lishi kerak.
Клиническому исследованию с участием несовершеннолетних субъектов клинического исследования, как правило, должно предшествовать клиническое исследование на совершеннолетних субъектах клинического исследования.
“Arzon Dorixona” MCHJga tegishli dorixona litsezniyasi bekor qilindi
Farmatsevtika faoliyatini litsenziyalash boshqarmasi mutaxassislari tomonidan fuqaro murojaati asosida Toshkent shahar, Uchtepa tumani, Foziltepa koʻchasi, 26B-uy manzilida joylashgan “Arzon Dorixona” MCHJga tegishli dorixonada tekshiruv oʻtkazilganda, tahlillar natijasiga koʻra, 25 turdagi dori vositasining Davlat roʻyxatidan oʻtmaganligi hamda tegishli muvofiqlik sertifikati mavjud emasligi aniqlandi.
⚡️ТАЙИНЛОВ
Соғлиқни сақлаш вазирлигининг тегишли буйруғи билан Иноятов Амрилло Шодиевич Саломатлик ва стратегик ривожланиш институти директори лавозимига тайинланди.