Ovqatdan keyin ichish mumkinligini
Farmatsevtik laboratoriyalarning akkreditatsiya sohasi kengaytiriladi
Normativ-huquqiy hujjatlar loyihalari muhokamasi portaliga “Aholi salomatligi — 2030” milliy strategiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi Prezident qarori loyihasi muhokama uchun eʼlon qilindi.
Farmatsevtika faoliyatini litsenziyalash boshqarmasi xodimlari attestatsiyadan o'tkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining tegishli qaroriga muvofiq, mansabdor shaxslar nazorat qiluvchi organ tomonidan uch yilda kamida bir marta attestatsiyadan oʻtkazilishi belgilangan boʻlib, bugun "Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi" davlat muassasasida Farmatsevtika faoliyatini litsenziyalash boshqarmasi mutaxassislari oʻrnatilgan tartibda attestatsiyadan oʻtkazildi.
Сотрудники отдела фармацевтического лицензирования прошли аттестацию
Соответствующим решением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 19 октября 2022 года установлено, что должностные лица должны проходить аттестацию в надзорном органе не реже одного раза в три года, в установленном порядке в государственном учреждении «Центр безопасности фармацевтической продукции».
Tibbiy buyumlar ishlab chiqaruvchi mahalliy kompaniyalar vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazida, muassasa rahbari Agzam Nartayev va tibbiy buyumlar ishlab chiqaruvchi mahalliy kompaniyalar vakillari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda mahalliy ishlab chiqaruvchilarimiz tomonidan ishlab chiqarilgan tibbiy buyumlarni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish bilan bog‘liq muhim masalalar muhokama qilindi.
Sifatsiz, qalbakilashtirilgan, O‘zbekiston Respublikasida ro‘yxatdan o‘tkazilmagan dori vositalarini va tibbiy buyumlarni, shuningdek O‘zbekiston Respublikasida ro‘yxatdan o‘tkazilgan dori vositalarining g‘ayriqonuniy nusxalarini import qilish taqiqlanadi.
Diqqat e'lon!
Dori vositalarini ishlab chiqarish, sifatini nazorat qilish, ularni chakana yoki ulgurji sotish bilan shugʻullanish sohasida kamida ikki yillik ish tajribasiga ega boʻlgan oliy maʼlumotli farmatsevtlar diqqatiga!
GxP halqaro sifat talablarini amaliyotga joriy qilishni jadallashtirish va bu orqali aholini xavfsiz dori vositalari bilan taʼminlash maqsadida Zarur amaliyotlar markazi, GDP va GPP xalqaro sifat talablari boʻyicha malaka oshirish oʻquv kurslariga taklif qiladi.
Oʻquv kurslarini muvaffaqiyatli tamomlagan jami 100 ga yaqin tinglovchilar nazariy va amaliy imtihondan oʻtgandan soʻng, bosqichma-bosqich Zarur amaliyotlar markaziga inspektor sifatida ishga qabul qilinishi mumkin.
Xujjatlar www.uzpharm-gxp.uz rasmiy saytida joriy yilning 31-dekabriga qadar qabul qilinadi.
☑️ Murojaat uchun telefon:
71-203-30-32 (ichki raqamlar 159 va 151).
Manzil: Toshkent shahri, Yunusobod tumani, Chingiz Aytmatov koʻchasi, 1-A uy.
Markazda Ekspertlar kengashining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi direktori A.Nartayev boshchiligida bo'lib o'tgan 27-sonli majlisda, mahalliy va xorijiy davlatlar ishlab chiqaruvchilari tomonidan taqdim etilgan dori vositalarini davlat ro‘yxatidan o‘tkazish, ro‘yxatdan o‘tkazilganlik guvohnomasini amal qilish muddatini uzaytirish muhokama qilindi.