📢 На вихідних долучусь до двох заходів у Києві
10 січня, субота - Презентація книги Марти Веллс "Хмарні шляхи"📙
Буде письменник Володимир Аренєв та блогерка Елла І. Так розумію, що мене запрошено як біолога критикувати анатомію персонажів. Чим і займусь, а заразом покритикую екосистеми вигаданого світу🤨
Якщо цікавить👉14:00, книгарня Readet (вул. Антоновича, 50). Вхід вільний, але необхідна реєстрація https://forms.gle/b5CPmN4NTh92EHtD7
11 січня, неділя - Лекція "Кістка бажань - забутий амулет українців?" 🦴
Розкажу що то за кістка, коли і чому її примітили та чи була вона в культурі українців.
Якщо цікавить👉16:30, Музей історії Києва (вул. Хмельницького, 7). Лекція безкоштовна, але вхід до музею платний.
10 січня, субота - Презентація книги Марти Веллс "Хмарні шляхи"📙
Буде письменник Володимир Аренєв та блогерка Елла І. Так розумію, що мене запрошено як біолога критикувати анатомію персонажів. Чим і займусь, а заразом покритикую екосистеми вигаданого світу🤨
Якщо цікавить👉14:00, книгарня Readet (вул. Антоновича, 50). Вхід вільний, але необхідна реєстрація https://forms.gle/b5CPmN4NTh92EHtD7
11 січня, неділя - Лекція "Кістка бажань - забутий амулет українців?" 🦴
Розкажу що то за кістка, коли і чому її примітили та чи була вона в культурі українців.
Якщо цікавить👉16:30, Музей історії Києва (вул. Хмельницького, 7). Лекція безкоштовна, але вхід до музею платний.
❤22🥰3
Запис лекції, яку прочитав у неділю в Музеї історії Києва
https://www.youtube.com/watch?v=H9DiSr5RV5Y
https://www.youtube.com/watch?v=H9DiSr5RV5Y
YouTube
Кістка бажань - забутий амулет українців?
Запис лекції, яку прочитав у Музеї історії Києва (11 січня 2026 року)
👍23❤12
🐦Вже днів 10 як чую від синиць спроби заспівати весняну пісню. Але лише спроби. Сьогодні почув у Києві повноцінну весняну пісню великої синиці! Якими б не були морози, час йде до весни🌨☁️🌦🌥⛅️🌤☀️
🪶На фото тримаю синицю, зловлену, закільцьовану і відпущену в рамках навчальної практики студентів-біологів у Канівському природному заповіднику (червень 2019 року). Принагідно згадався цікавий факт: якось спіймав вже закільцьовану синицю, яку раніше ловили 11 років тому. І зловили вже дорослою, не менше 2-х років. Тобто мені в руки потрапила синичка віком щонайменше 13 років!
🪶На фото тримаю синицю, зловлену, закільцьовану і відпущену в рамках навчальної практики студентів-біологів у Канівському природному заповіднику (червень 2019 року). Принагідно згадався цікавий факт: якось спіймав вже закільцьовану синицю, яку раніше ловили 11 років тому. І зловили вже дорослою, не менше 2-х років. Тобто мені в руки потрапила синичка віком щонайменше 13 років!
❤91🥰9👍3🤔3
🦕Відсканував зображення доісторичних рептилій із радянських шкільних підручників
Можна просто подивитись, та якщо цікаво навіщо, то пояснення нижче👇
📜🪶Якось у спогадах секретаря Ґете прочитав, як митець замовив гіпсові барельєфи поетів, з нетерпінням чекав на них і по отриманню довго вдивлявся у портрет Байрона. Прочитав і подумав: це ж як відрізнялось колись світосприйняття людей від нашого🤔 Якщо мені заманеться дізнатися як виглядав Байрон, то за лічені секунди знайду портрети. А ще нещодавно для цього треба було щонайменше йти до бібліотеки. І так майже з усім від зображення Вестмінстерського абатства до різьбового штуцера.
Давалось взнаки і те, що різноманіття доступних джерел ілюстрацій було нижче, ті що були формували стереотипи – "воно виглядає так!"
🦖Сьогодні діти вперше бачать зображення динозаврів у перші місяці життя. У 20 столітті перше знайомство з ними відбувалось значно пізніше, для багатьох на сторінках шкільного підручника📚 Чимало для кого це були чи не єдині зображення динозаврів, які довелось побачити. Так, в СРСР були в продажу альбоми з картинами Буріана або інші книги палеонтологічної тематики. Чимало хто виписував журнали, на сторінках яких подекуди траплялись зображення доісторичних істот, декому випала нагода побувати в палеонтологічному музеї🏛 Однак це були не часті події. Ілюстрація в шкільному підручнику була тим образом стародавніх тварин, який роздивлялись найдовше. І вона формувала уявлення про вигляд вимерлих створінь 🦖👀
Цікаво, що після розпаду СРСР динозаври у шкільних підручниках "вимерли". Із українських підручників по зоології пригадую їхні зображення на розвороті підручника Вервеса, Балана, Серебрякова і трішки на сторінках підручника Соболя (якщо пригадаєте ще якийсь – напишіть, будь ласка, в коментарях). Я є співавтором одного із підручників біології і ми утримались від зображення динозаврів. Більшість авторських колективів зробили так само. Сьогодні немає сенсу в підручнику пояснювати як виглядав динозавр – учнівство має їхні образи пелюшок або навіть безпосередньо із принту на пелюшках.
Можна просто подивитись, та якщо цікаво навіщо, то пояснення нижче👇
📜🪶Якось у спогадах секретаря Ґете прочитав, як митець замовив гіпсові барельєфи поетів, з нетерпінням чекав на них і по отриманню довго вдивлявся у портрет Байрона. Прочитав і подумав: це ж як відрізнялось колись світосприйняття людей від нашого🤔 Якщо мені заманеться дізнатися як виглядав Байрон, то за лічені секунди знайду портрети. А ще нещодавно для цього треба було щонайменше йти до бібліотеки. І так майже з усім від зображення Вестмінстерського абатства до різьбового штуцера.
Давалось взнаки і те, що різноманіття доступних джерел ілюстрацій було нижче, ті що були формували стереотипи – "воно виглядає так!"
🦖Сьогодні діти вперше бачать зображення динозаврів у перші місяці життя. У 20 столітті перше знайомство з ними відбувалось значно пізніше, для багатьох на сторінках шкільного підручника📚 Чимало для кого це були чи не єдині зображення динозаврів, які довелось побачити. Так, в СРСР були в продажу альбоми з картинами Буріана або інші книги палеонтологічної тематики. Чимало хто виписував журнали, на сторінках яких подекуди траплялись зображення доісторичних істот, декому випала нагода побувати в палеонтологічному музеї🏛 Однак це були не часті події. Ілюстрація в шкільному підручнику була тим образом стародавніх тварин, який роздивлялись найдовше. І вона формувала уявлення про вигляд вимерлих створінь 🦖👀
Цікаво, що після розпаду СРСР динозаври у шкільних підручниках "вимерли". Із українських підручників по зоології пригадую їхні зображення на розвороті підручника Вервеса, Балана, Серебрякова і трішки на сторінках підручника Соболя (якщо пригадаєте ще якийсь – напишіть, будь ласка, в коментарях). Я є співавтором одного із підручників біології і ми утримались від зображення динозаврів. Більшість авторських колективів зробили так само. Сьогодні немає сенсу в підручнику пояснювати як виглядав динозавр – учнівство має їхні образи пелюшок або навіть безпосередньо із принту на пелюшках.
❤31👍14🔥3🤔2
У попередньому пості навів зображення доісторичних істот на сторінках совєтських шкільних підручників. Та куди цікавіше порівняння портретів. Скажімо акадємік Васілій Робертович Вільямс (1863-1939). Сьогодні пам'ятаємо, що був у совєтській біології такий мудак Лисенко. Маю уточнення – багато було мудаків і мудакинь: Лисенко, Мічурін, Лепешинська і багато інших. Зокрема Вільямс. Вислужувався при Російській імперії, отримав купу царських орденів, вислужувався совєтському режиму, отримав купу орденів, продвигав усіляку псевдонаукову маячню, зокрема таку як самозародження життя на суходолі. А особливо піднявся на своїй теорії про урожайність і ґрунти. Коли ж хто заперечував, як академік Тулайков, тому Вільямс організовував ув'язнення із скорою смертю.
За пізніх років диктатури Джугашвілі, Вільямс був однією із зірок шкільних підручників. А фото зірки не можна публікувати без ретуші. Тому на портретах Вільямсу і бровки підстригли і насуплений погляд замінили на оченята-бусинки, зробили ринопластику, зменшили нижню губу (на оригінальному фото теж відретушовано, насправді у Вільямса ґемба була як вареник). Та й загалом омолодили діда – на портреті має орден Леніна, який отримав у 68-літньому віці, а виглядає, так, що хоч до вінця веди.
Після того як Джугашвілі здох, Вільямса хутенько прибрали із шкільних підручників. Центральне фото із підручника "Основы дарвинизма" від колективу Мельников, Шибанов, Корсунська, 1952 рік, третє видання. Також маю 7-ме видання цього підручника, 1956 року. Там Вільямса зазором не видати, ні в тексті ні в ілюстраціях. Крайнє справа – із підручника "Загальна біологія" (Геллер, Калашникова). 1953 рік видання, підписано до друку 13 липня, тобто після смерті Джугашвілі. Вільямс ще є, але орденочки з грудей зняли, трішки підретушували та вже не такий молодий і красивий. Сумний якийсь вийшов. І недарма, далі про нього спробують забути.
_
Підручники з біології вдалось придбати завдяки грантовій підтримці KSE #TalentsForUkraine, за що їм дяка🤝💙💛
За пізніх років диктатури Джугашвілі, Вільямс був однією із зірок шкільних підручників. А фото зірки не можна публікувати без ретуші. Тому на портретах Вільямсу і бровки підстригли і насуплений погляд замінили на оченята-бусинки, зробили ринопластику, зменшили нижню губу (на оригінальному фото теж відретушовано, насправді у Вільямса ґемба була як вареник). Та й загалом омолодили діда – на портреті має орден Леніна, який отримав у 68-літньому віці, а виглядає, так, що хоч до вінця веди.
Після того як Джугашвілі здох, Вільямса хутенько прибрали із шкільних підручників. Центральне фото із підручника "Основы дарвинизма" від колективу Мельников, Шибанов, Корсунська, 1952 рік, третє видання. Також маю 7-ме видання цього підручника, 1956 року. Там Вільямса зазором не видати, ні в тексті ні в ілюстраціях. Крайнє справа – із підручника "Загальна біологія" (Геллер, Калашникова). 1953 рік видання, підписано до друку 13 липня, тобто після смерті Джугашвілі. Вільямс ще є, але орденочки з грудей зняли, трішки підретушували та вже не такий молодий і красивий. Сумний якийсь вийшов. І недарма, далі про нього спробують забути.
_
Підручники з біології вдалось придбати завдяки грантовій підтримці KSE #TalentsForUkraine, за що їм дяка🤝💙💛
👍30❤12❤🔥4👏3⚡1
👋 Разом з колегами оголошуємо набір двох курсів!
Петро Чорноморець, Олена Солянник та Олексій Болдирєв пропонують курс Біохардкор. Про молекули, гени, клітини, хаос, еволюція, імунітет, енергетичний обмін, електичні процеси на мембранах і все таке🧬🔬🧪
Курс умовно безрозмірний: досліджуємо, поки буде група.
Старт офлайн: заняття по 4 години, раз на два тижні, по суботах в Києві. Початок 21 лютого.
Онлайн: заняття по 3 години, раз на два тижні, по понеділках в Зумі. Початок 23 лютого.
🥚🌍Від мене курс "Складні системи або майонез"
Існує декілька історій про винахід майонезу і не принципово яка з них правильна. Так чи інак цей простий соус хтось мав би винайти. А ось передісторія… Чимало обставин передувало появі майонезу: напрямок обертання Землі, рух континентів у палеозойську еру, розквіт водоростей мезозойської ери, еволюція людей, війни, помилки, винаходи, релігійні реформи і багато іншого. Курс є оглядом важливих подій, більшість із яких проігноровано шкільною програмою з історії та географії. Спершу вони здаються розрізненими, але ми поєднаємо всі разом завдяки соусу - майонезу))
Старт онлайн: заняття по 2 години, раз на два тижні, по суботах в Зумі. Початок 14 лютого.
Офлайн: заняття по 2 години, раз на два тижні, по неділях в Києві. Початок 22 лютого.
📋Анкета для реєстрації на курси 👉
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYxH5NWdod-GItuqWerXbo_H0DI1Ww91ZOs9yvKvOxs695oQ/viewform
Петро Чорноморець, Олена Солянник та Олексій Болдирєв пропонують курс Біохардкор. Про молекули, гени, клітини, хаос, еволюція, імунітет, енергетичний обмін, електичні процеси на мембранах і все таке🧬🔬🧪
Курс умовно безрозмірний: досліджуємо, поки буде група.
Старт офлайн: заняття по 4 години, раз на два тижні, по суботах в Києві. Початок 21 лютого.
Онлайн: заняття по 3 години, раз на два тижні, по понеділках в Зумі. Початок 23 лютого.
🥚🌍Від мене курс "Складні системи або майонез"
Існує декілька історій про винахід майонезу і не принципово яка з них правильна. Так чи інак цей простий соус хтось мав би винайти. А ось передісторія… Чимало обставин передувало появі майонезу: напрямок обертання Землі, рух континентів у палеозойську еру, розквіт водоростей мезозойської ери, еволюція людей, війни, помилки, винаходи, релігійні реформи і багато іншого. Курс є оглядом важливих подій, більшість із яких проігноровано шкільною програмою з історії та географії. Спершу вони здаються розрізненими, але ми поєднаємо всі разом завдяки соусу - майонезу))
Старт онлайн: заняття по 2 години, раз на два тижні, по суботах в Зумі. Початок 14 лютого.
Офлайн: заняття по 2 години, раз на два тижні, по неділях в Києві. Початок 22 лютого.
📋Анкета для реєстрації на курси 👉
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYxH5NWdod-GItuqWerXbo_H0DI1Ww91ZOs9yvKvOxs695oQ/viewform
🥰17❤12🔥3👏2👍1
У різних куточках північної півкулі на свято Стрітення намагаються передбачити прихід весни, проявами чого є Дня бабака у США та українська народна прикмета "Якщо на Стрітення півень води нап'ється, то на Юрія віл трави напасеться".
В Україні віру у можливість робити прогноз посилює назва – Стрітення. Мається на увазі Стрітення Господнє, грецькою назва свята "συνάντησις" – зустріч. Та в народі трансформувалось у "стрітення зими та весни". Дехто йде далі і вигадує: " хочу нагадати саме про язичницьке, дуже древнє коріння свята Стрітення, яке сягає сивої давнини." (цитую із сайту ТСН). Насправді, Стрітення святкували ще християни Єрусалиму у IV столітті, про що відомо із спогадів паломниці Етери та проповіді патріарха Кирила Єрусалимського. Вкрай дивно допускати, що християни Близького Сходу запозичували календар у язичників Східної Європи, однак багато хто вірить, що саме так і було із Стрітенням, "Купала", "Воздвиженням", "Калитою" і багатьма іншими святами.
Перевірка погодних прикмет була першим моїм дослідженням, яке особисто я вважаю науковим. Будучи підлітком поставив за мету встановити які прикмети справджуються, а які ні. Приблизно три роки записував погодні умови та одночасно збирав прикмети. Дослідження провалилось на підготовчих етапах. Виявив наступне:
1) У більшості випадків відсутня інформація де саме записана прикмета. Все ж клімат Галичини і Слобожанщини помітно відрізняється, тоді як сучасні збірки прикмет звалюють всіх до купи.
2) Відсутня інформація про роки появи прикмети. Українці послуговувались юліанським календарем, в якому майже кожного століття набігає день розбіжності.
3) Частину прикмет важко перевірити. Наприклад прикмета для Благовіщення: "Якщо ввечері зоряно, то вродять коноплі". В прикметах майже відсутні сільськогосподарські культури, які популярні в 21 столітті: кукурудза, соя, соняшник тощо.
Тому народні прикмети становлять інтерес виключно етнографічний, а не метеорологічний.
Кращі прогнози погоди дає… не знаю хто. На мою думку ніхто. Ще 15 років тому довіряв довгостроковим прогнозам (1-2 тижні). Сьогодні навіть на день передбачення не завжди справджується. Припускаю, що це пов'язано із заміною прогнозів, створених у ручному режимі на прогнози, згенеровані програмою. На скриншотах два прогнози для Києва щодо січня – початку лютого цього року. Згідно із заявою прес-служби Національного гідрометцентру січень 2026 не холодний – 1-7 градус морозу, опади менше норми. За прогнозом від ресурсу Погода.Мета, зараз в Києві близько нуля. Часом здається, що бабак точніше передбачить.
В Україні віру у можливість робити прогноз посилює назва – Стрітення. Мається на увазі Стрітення Господнє, грецькою назва свята "συνάντησις" – зустріч. Та в народі трансформувалось у "стрітення зими та весни". Дехто йде далі і вигадує: " хочу нагадати саме про язичницьке, дуже древнє коріння свята Стрітення, яке сягає сивої давнини." (цитую із сайту ТСН). Насправді, Стрітення святкували ще християни Єрусалиму у IV столітті, про що відомо із спогадів паломниці Етери та проповіді патріарха Кирила Єрусалимського. Вкрай дивно допускати, що християни Близького Сходу запозичували календар у язичників Східної Європи, однак багато хто вірить, що саме так і було із Стрітенням, "Купала", "Воздвиженням", "Калитою" і багатьма іншими святами.
Перевірка погодних прикмет була першим моїм дослідженням, яке особисто я вважаю науковим. Будучи підлітком поставив за мету встановити які прикмети справджуються, а які ні. Приблизно три роки записував погодні умови та одночасно збирав прикмети. Дослідження провалилось на підготовчих етапах. Виявив наступне:
1) У більшості випадків відсутня інформація де саме записана прикмета. Все ж клімат Галичини і Слобожанщини помітно відрізняється, тоді як сучасні збірки прикмет звалюють всіх до купи.
2) Відсутня інформація про роки появи прикмети. Українці послуговувались юліанським календарем, в якому майже кожного століття набігає день розбіжності.
3) Частину прикмет важко перевірити. Наприклад прикмета для Благовіщення: "Якщо ввечері зоряно, то вродять коноплі". В прикметах майже відсутні сільськогосподарські культури, які популярні в 21 столітті: кукурудза, соя, соняшник тощо.
Тому народні прикмети становлять інтерес виключно етнографічний, а не метеорологічний.
Кращі прогнози погоди дає… не знаю хто. На мою думку ніхто. Ще 15 років тому довіряв довгостроковим прогнозам (1-2 тижні). Сьогодні навіть на день передбачення не завжди справджується. Припускаю, що це пов'язано із заміною прогнозів, створених у ручному режимі на прогнози, згенеровані програмою. На скриншотах два прогнози для Києва щодо січня – початку лютого цього року. Згідно із заявою прес-служби Національного гідрометцентру січень 2026 не холодний – 1-7 градус морозу, опади менше норми. За прогнозом від ресурсу Погода.Мета, зараз в Києві близько нуля. Часом здається, що бабак точніше передбачить.
❤29💯6🤔1
📘📘Два підручники мають однакові обкладинки, та між ними прірва.
Справа книга 1986 року - перший із совєтських підручників, у якому надруковано слово "менструація". Зліва - 1969 року, статевий розвиток дівчат описано одним реченням: "У дівчат голос стає дзвінким"👀 Натомість є уточнення: "Уважне вивчення зародкового розвитку людини поряд з багатьма іншими зібраними наукою фактами незаперечно доводить, що людина походить від тварин. Справді наукові знання викривають безгрунтовність релігійних уявлень про створення людини богом"🫤
У 1986 році в підручнику з'являються слова "статевий член", "статеві губи", "овуляція", "полюція" (але ще не "клітор", він з розпадом совка з'явиться🤭). Запліднення названо результатом статевого акту. Раніше запліднення описували як результат зустрічі сперматозоїда та яйцеклітини. А обставини зустрічі, то вже, дітки, самі здогадайтесь🤫
До речі, я також є співавтором шкільного підручника з біології. Якщо Ви вчитель і обираєте підручник для 9 класу за програмою НУШ, то запрошую ознайомитись із підручником нашого колективу та видавництва Астон 👋
🙏Будь ласка, не пишіть у коментарях, "в СРСР сексу не було". Ця відома фраза походить від різного розуміння багатозначного слова sex. Американка, яка запитувала, притримувалась широкого розуміння, за яким секс – будь-який статевий контакт. У розумінні совєтської жінки, авторки фрази, секс – це щось таке, із викрутасами. Звісно, вона помилялася, в совку всяке було. Та все ж не настільки дурна, щоб не знати що статевий акт передує народженню дітей. Я трохи розпитував старші покоління колег про секс при совку. Було всяке, зокрема таке, про що й подумати не міг (без перебільшень!). Коли інтернету немає, замість ігрових приставок ігри на інженерному калькуляторі МК-85 (хто не розуміє про що – погугліть), платівка Бітлз коштує як пів зарпалти, по радіо лунає ВІА "Поющіє гітари", із новин газета Правда та програма Вєсті, відпустка в санаторій "Меліоратор" за щастя*, по чорно-білому телевізору чорно-білі "17 миттєвостей весни", із делікатесів салат олів'є, а із коктейлів лише гоголь-моголь з бренді – в такому світі секс залишається однією із небагатьох доступних розваг. Був секс, був.
* якщо Ваші рідні відпочивали в Сочі, то працювали в партійних органах або КДБ))
UPD: в коментарях і телеграму і фейсбуку пишуть, що один раз відпочивали в Сочі, не будучи наближеними до партії. Один раз - вірю. Але були такі, які щороку відпочивали і тепер коментують "ви всьо врьотє".
Справа книга 1986 року - перший із совєтських підручників, у якому надруковано слово "менструація". Зліва - 1969 року, статевий розвиток дівчат описано одним реченням: "У дівчат голос стає дзвінким"👀 Натомість є уточнення: "Уважне вивчення зародкового розвитку людини поряд з багатьма іншими зібраними наукою фактами незаперечно доводить, що людина походить від тварин. Справді наукові знання викривають безгрунтовність релігійних уявлень про створення людини богом"🫤
У 1986 році в підручнику з'являються слова "статевий член", "статеві губи", "овуляція", "полюція" (але ще не "клітор", він з розпадом совка з'явиться🤭). Запліднення названо результатом статевого акту. Раніше запліднення описували як результат зустрічі сперматозоїда та яйцеклітини. А обставини зустрічі, то вже, дітки, самі здогадайтесь🤫
До речі, я також є співавтором шкільного підручника з біології. Якщо Ви вчитель і обираєте підручник для 9 класу за програмою НУШ, то запрошую ознайомитись із підручником нашого колективу та видавництва Астон 👋
🙏Будь ласка, не пишіть у коментарях, "в СРСР сексу не було". Ця відома фраза походить від різного розуміння багатозначного слова sex. Американка, яка запитувала, притримувалась широкого розуміння, за яким секс – будь-який статевий контакт. У розумінні совєтської жінки, авторки фрази, секс – це щось таке, із викрутасами. Звісно, вона помилялася, в совку всяке було. Та все ж не настільки дурна, щоб не знати що статевий акт передує народженню дітей. Я трохи розпитував старші покоління колег про секс при совку. Було всяке, зокрема таке, про що й подумати не міг (без перебільшень!). Коли інтернету немає, замість ігрових приставок ігри на інженерному калькуляторі МК-85 (хто не розуміє про що – погугліть), платівка Бітлз коштує як пів зарпалти, по радіо лунає ВІА "Поющіє гітари", із новин газета Правда та програма Вєсті, відпустка в санаторій "Меліоратор" за щастя*, по чорно-білому телевізору чорно-білі "17 миттєвостей весни", із делікатесів салат олів'є, а із коктейлів лише гоголь-моголь з бренді – в такому світі секс залишається однією із небагатьох доступних розваг. Був секс, був.
* якщо Ваші рідні відпочивали в Сочі, то працювали в партійних органах або КДБ))
UPD: в коментарях і телеграму і фейсбуку пишуть, що один раз відпочивали в Сочі, не будучи наближеними до партії. Один раз - вірю. Але були такі, які щороку відпочивали і тепер коментують "ви всьо врьотє".
❤29👍14❤🔥8
Forwarded from Біллі Мілліган на мінєралкє
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Доктор Горобець про підлітків і вампірів.
Фрагмент курсу "Монстри і Горобець. Доктор Горобець".
Незабаром буде новий курс "Складні системи і Горобець".
Реєстрація на курс: https://docs.google.com/forms/d/1ECgFQWPl39E20xR_5y6iV1kDy8RdSU4bvHzGC_jfylM/edit
#чорноморець
Фрагмент курсу "Монстри і Горобець. Доктор Горобець".
Незабаром буде новий курс "Складні системи і Горобець".
Реєстрація на курс: https://docs.google.com/forms/d/1ECgFQWPl39E20xR_5y6iV1kDy8RdSU4bvHzGC_jfylM/edit
#чорноморець
❤18👍6🔥1
👆 Фрагмент із курсу, який провів наприкінці 2025 року разом із командою Петра Чорноморця
❗️Наразі відкрита реєстрація на курс "Складні системи" де обговоримо, що великого, цікавого або підступного мало статись на планеті, щоб сьогодні існував майонез
❗️Наразі відкрита реєстрація на курс "Складні системи" де обговоримо, що великого, цікавого або підступного мало статись на планеті, щоб сьогодні існував майонез
❤17👍3
Дві причини, з яких я уникав Тредсу:
1) Короткий формат, доводиться спрощувати, уникати посилання на першоджерела
2) Більшість контенту непотреб, який волів би ніколи не бачити, але алгоритми мережі його підтягують
Дві причини, з яких я почав розвивати Тредс:
1) Короткий формат. Працюєш, з'явилася думка "Це цікаво", написав, працюєш далі. Пости для Фейсбуку/Телеграму пишу довго.
2) Більшість контенту непотреб і чимало кого це дратує. Є запит на щось пізнавальне, зокрема на мої пости.
Наприклад вчора готувався до уроку і згадав про континент Зеландія. Нині затоплений, від нього лише 6% площі над водою стирчить – острови Нова Зеландія. Нашвидкоруч написав у тредс і запостив з думкою: "Та кого воно тут зацікавить?..". За 20 годин набрало більше тисячі вподобайок…
Тож буду продовжувати вести Тредс окремо від Фейсбуку/Телеграму
Якщо цікаво, то запрошую👉
https://www.threads.com/@paleornithologist/post/DUk2KYhDXI8?xmt=AQF00dyXa33k7_HG-UcQWpQ864_j-OOm_O8oVT5XRn7mhP5Qytl0CgF-wJZts1MtTCPzmoyp&slof=1
1) Короткий формат, доводиться спрощувати, уникати посилання на першоджерела
2) Більшість контенту непотреб, який волів би ніколи не бачити, але алгоритми мережі його підтягують
Дві причини, з яких я почав розвивати Тредс:
1) Короткий формат. Працюєш, з'явилася думка "Це цікаво", написав, працюєш далі. Пости для Фейсбуку/Телеграму пишу довго.
2) Більшість контенту непотреб і чимало кого це дратує. Є запит на щось пізнавальне, зокрема на мої пости.
Наприклад вчора готувався до уроку і згадав про континент Зеландія. Нині затоплений, від нього лише 6% площі над водою стирчить – острови Нова Зеландія. Нашвидкоруч написав у тредс і запостив з думкою: "Та кого воно тут зацікавить?..". За 20 годин набрало більше тисячі вподобайок…
Тож буду продовжувати вести Тредс окремо від Фейсбуку/Телеграму
Якщо цікаво, то запрошую👉
https://www.threads.com/@paleornithologist/post/DUk2KYhDXI8?xmt=AQF00dyXa33k7_HG-UcQWpQ864_j-OOm_O8oVT5XRn7mhP5Qytl0CgF-wJZts1MtTCPzmoyp&slof=1
❤34🔥8👏1🤔1