BEvent Podcast Nr.1 -
Bugetul contează?
Există o legătură directă între bugetul evenimentului și succesul acestuia.
În cei 9 ani de Wedding Planning, am lucrat cu extrem de diferite bugete. Și în acest prim podcast vreau să împărtășesc părerea mea.
Lasă-mi o inimioară dacă rezonezi cu mine ❤️
#beventpodcast
Bugetul contează?
Există o legătură directă între bugetul evenimentului și succesul acestuia.
În cei 9 ani de Wedding Planning, am lucrat cu extrem de diferite bugete. Și în acest prim podcast vreau să împărtășesc părerea mea.
Lasă-mi o inimioară dacă rezonezi cu mine ❤️
#beventpodcast
❤6
Astăzi a ieșit primul #backstage din acest sezon ❤️
Vă invit să îl urmăriți
https://www.instagram.com/reel/DKd6osAN5C2/?igsh=eGZkYmd5aTl1bzIy
Vă invit să îl urmăriți
https://www.instagram.com/reel/DKd6osAN5C2/?igsh=eGZkYmd5aTl1bzIy
BEvent Podcast Nr.2 -
Povestea mea - drumul parcurs 10 ani, pentru ca astăzi să fiu anume aici.
În 2014 a venit pentru prima dată ideea de a încerca noul domeniu - wedding planner.
Iar în 2024 am avut număr record de vânzări.
În acest podcast povestesc despre ceea ce s-a întâmplat în cei 10 ani și ce concluzii mi-am făcut eu.
Lasă-mi un comentariu sau o inimioară dacă crezi că trebuie să continui cu podcastul pe Telegram.
#beventpodcast
Povestea mea - drumul parcurs 10 ani, pentru ca astăzi să fiu anume aici.
În 2014 a venit pentru prima dată ideea de a încerca noul domeniu - wedding planner.
Iar în 2024 am avut număr record de vânzări.
În acest podcast povestesc despre ceea ce s-a întâmplat în cei 10 ani și ce concluzii mi-am făcut eu.
Lasă-mi un comentariu sau o inimioară dacă crezi că trebuie să continui cu podcastul pe Telegram.
#beventpodcast
❤4
Cum să faci față PROCRASTINĂRII?
Eu pot spune că sunt regina în această sferă! Încep ziua de muncă și apoi îmi dau seama că de ceva timp tot privesc reels în Instagram sau video pe tiktok 😳
Anume pentru că foarte rapid pot sa cad în această groapă, din care apoi ies cam greu, am identificat câteva reguli care mă ajută să îmi mențin productivitatea.
1. Fac planul
Cel mai important instrument de planificare. Nu-i plan - nu-i nimic!
Eu îmi fac un plan al săptămânii. Planific toate întâlnirile de lucru, activitățile cu copilul, apoi sarcinile care nu au timp exact, dar trebuie făcute.
După asta, fac planul pe fiecare zi. Astfel, energia nu se duce pe “Ce să fac”, dar exact către sarcina setată anterior.
2. Regimul zilei și calitatea somnului
Aici e mai complicat, pentru că jumătate de an eu am regimul perturbat. Dar chiar și așa, mă strădui să respect ora de culcare (22:00) și să dorm minim 7 ore.
3. Scopul final
Unde vreau să fiu peste 10 ani. Dar peste 20 ani?
Eu am reușit să îmi formulez acest scop recent. Anume atunci când am mers peste hotare, am interacționat cu mulți alți organizatori de evenimente și am văzut modele faine de viață și carieră.
4. Focusul
Reușește cel care nu își ia privirea de pe scopul său. Aici lucrez zilnic. Să refuz ceea ce nu mă apropie de scop și să fac mai mult și mai bine ceea ce ma apropie.
Chiar și această postare este un pas important către scopul meu final, deaceea eu o scriu.
Acestea sunt câteva din regulile mele.
Tu cum te descurci cu Procrestinarea? Ce secrete ai și îți sunt utile?
Scrie în comentarii ❤️
Eu pot spune că sunt regina în această sferă! Încep ziua de muncă și apoi îmi dau seama că de ceva timp tot privesc reels în Instagram sau video pe tiktok 😳
Anume pentru că foarte rapid pot sa cad în această groapă, din care apoi ies cam greu, am identificat câteva reguli care mă ajută să îmi mențin productivitatea.
1. Fac planul
Cel mai important instrument de planificare. Nu-i plan - nu-i nimic!
Eu îmi fac un plan al săptămânii. Planific toate întâlnirile de lucru, activitățile cu copilul, apoi sarcinile care nu au timp exact, dar trebuie făcute.
După asta, fac planul pe fiecare zi. Astfel, energia nu se duce pe “Ce să fac”, dar exact către sarcina setată anterior.
2. Regimul zilei și calitatea somnului
Aici e mai complicat, pentru că jumătate de an eu am regimul perturbat. Dar chiar și așa, mă strădui să respect ora de culcare (22:00) și să dorm minim 7 ore.
3. Scopul final
Unde vreau să fiu peste 10 ani. Dar peste 20 ani?
Eu am reușit să îmi formulez acest scop recent. Anume atunci când am mers peste hotare, am interacționat cu mulți alți organizatori de evenimente și am văzut modele faine de viață și carieră.
4. Focusul
Reușește cel care nu își ia privirea de pe scopul său. Aici lucrez zilnic. Să refuz ceea ce nu mă apropie de scop și să fac mai mult și mai bine ceea ce ma apropie.
Chiar și această postare este un pas important către scopul meu final, deaceea eu o scriu.
Acestea sunt câteva din regulile mele.
Tu cum te descurci cu Procrestinarea? Ce secrete ai și îți sunt utile?
Scrie în comentarii ❤️
❤2
BEvent Podcast Nr.3 -
Piramida lui Maslow și organizarea evenimentelor
În acest episod vorbim despre Piramida lui Maslow și cum fiecare nivel al acesteia – de la nevoile de bază până la cele de autorealizare – ne ajută să creăm evenimente cu adevărat memorabile.
Află cum poți folosi acest model psihologic pentru a construi experiențe care ating oamenii exact acolo unde contează.
#beventpodcast
Piramida lui Maslow și organizarea evenimentelor
În acest episod vorbim despre Piramida lui Maslow și cum fiecare nivel al acesteia – de la nevoile de bază până la cele de autorealizare – ne ajută să creăm evenimente cu adevărat memorabile.
Află cum poți folosi acest model psihologic pentru a construi experiențe care ating oamenii exact acolo unde contează.
#beventpodcast
❤3
Olga, nu știu cum reziști în domeniul acesta!
Această frază mi-a fost adresată de dimineață, de o colegă cu care colaborăm pentru un eveniment corporativ.
Și nu este prima dată când mi se spune astfel.
Am miri care îmi spun că sunt super răbdătoare, iar după unele întâlniri pare imposibil de continuat.
Dar eu destul de rar (deja) am asemenea senzații 😆
Probabil mi-am dezvoltat o rezistență puternică la aceste situații. Deseori iau personal dificultățile. Însă mereu îmi reamintesc că asta este o parte integrantă în job-ul meu. Iar eu îmi ador job-ul.
Cel mai complicat este interacțiunea cu alți oameni - clienți și prestatori.
Dar și cel mai frumos aspect este tot acesta ❤️
Această frază mi-a fost adresată de dimineață, de o colegă cu care colaborăm pentru un eveniment corporativ.
Și nu este prima dată când mi se spune astfel.
Am miri care îmi spun că sunt super răbdătoare, iar după unele întâlniri pare imposibil de continuat.
Dar eu destul de rar (deja) am asemenea senzații 😆
Probabil mi-am dezvoltat o rezistență puternică la aceste situații. Deseori iau personal dificultățile. Însă mereu îmi reamintesc că asta este o parte integrantă în job-ul meu. Iar eu îmi ador job-ul.
Cel mai complicat este interacțiunea cu alți oameni - clienți și prestatori.
Dar și cel mai frumos aspect este tot acesta ❤️
❤4
Pe mine, activitatea de Organizator Evenimente m-a ajutat sa trec cele mai complicate perioade din viața mea de până acum.
Nu a fost mereu ușor.
Defapt, nici acum nu pot spune că merge fără efort.
Mereu trebuie să fac vânzări, să comunic cu clienții și prestatorii. Iar această muncă nu este ușoară.
A fi antreprenor înseamnă să te gândești mereu la ziua de mâine.
Cu ce vei achita chiria oficiului, angajații, mașina, cheltuielile personale. Nimeni nu îți garantează un venit, decât dacă tu nu faci acțiuni.
Anume din această cauză, mulți nu rezistă și revin în poziția de angajat.
Acolo este confortabil, este sigur.
Chiar dacă ai limite de venituri sau oportunități, ești sigur în ziua de mâine și în faptul că vei primi salariul la final de lună.
Pentru mine însă, dar și pentru multe alte persoane, această siguranță este mai degrabă o limită pe care nu o suport.
Iată de ce, la cursurile mele vin oameni diferiți, care după câteva lecții înțeleg că nu vor activa în acest regim.
Dar vin și cei pentru care acest curs este o ușă deschisă spre noua realitate în care ar dori să trăiască.
Eu vreau să vă arăt această oportunitate. Să vă îndrăgostesc în libertatea de a trăi, de a crea, de a câștiga bani, de a alege clienții, de a nu avea șef.
Prin cursurile mele, vreau să demonstrez că domeniul evenimentelor este unul cu posibilități extraordinare.
Tot ce trebuie să faci este să găsești un mentor cu care rezonezi și care te va ajuta în acest drum interesant.
Pe 20 octombrie începe cursul meu Organizator de Evenimente.
Gândește-te, poate anume aceasta este oportunitatea de care aveai nevoie.
Încearcă! Testează!
Nu contează ce faci acum și dacă ai experiență în acest domeniu.
Cursul este construit anume așa, ca să aducă claritate celor care sunt la început.
Vino!
Nu a fost mereu ușor.
Defapt, nici acum nu pot spune că merge fără efort.
Mereu trebuie să fac vânzări, să comunic cu clienții și prestatorii. Iar această muncă nu este ușoară.
A fi antreprenor înseamnă să te gândești mereu la ziua de mâine.
Cu ce vei achita chiria oficiului, angajații, mașina, cheltuielile personale. Nimeni nu îți garantează un venit, decât dacă tu nu faci acțiuni.
Anume din această cauză, mulți nu rezistă și revin în poziția de angajat.
Acolo este confortabil, este sigur.
Chiar dacă ai limite de venituri sau oportunități, ești sigur în ziua de mâine și în faptul că vei primi salariul la final de lună.
Pentru mine însă, dar și pentru multe alte persoane, această siguranță este mai degrabă o limită pe care nu o suport.
Iată de ce, la cursurile mele vin oameni diferiți, care după câteva lecții înțeleg că nu vor activa în acest regim.
Dar vin și cei pentru care acest curs este o ușă deschisă spre noua realitate în care ar dori să trăiască.
Eu vreau să vă arăt această oportunitate. Să vă îndrăgostesc în libertatea de a trăi, de a crea, de a câștiga bani, de a alege clienții, de a nu avea șef.
Prin cursurile mele, vreau să demonstrez că domeniul evenimentelor este unul cu posibilități extraordinare.
Tot ce trebuie să faci este să găsești un mentor cu care rezonezi și care te va ajuta în acest drum interesant.
Pe 20 octombrie începe cursul meu Organizator de Evenimente.
Gândește-te, poate anume aceasta este oportunitatea de care aveai nevoie.
Încearcă! Testează!
Nu contează ce faci acum și dacă ai experiență în acest domeniu.
Cursul este construit anume așa, ca să aducă claritate celor care sunt la început.
Vino!
❤1🔥1
“Soțul nu este de-acord să vin la curs. Spune că este o pierdere de timp și că acest domeniu nu este serios.”
De-ați ști de câte ori am citit acest mesaj 😔
Din păcate, familii în care femeia nu are susținere în pasiunile și activitățile sale sunt foarte multe.
Ce pot sa afirm este faptul că o femeie dependentă financiar este o femeie vulnerabilă. E mai grav decât credeți la o primă vedere.
În al doilea rând, industria event este foarte serioasă și cu mulți bani. Recomand să vă informați mai bine și chiar să transmiteți aceste informații și soțului.
În multe cupluri, după o perioadă de “lucru neserios” soțul decide să se alăture acestei afaceri, din motive financiare și nu doar.
Suntem slab informați.
Și ne orientăm mereu doar după cei câțiva oameni din jurul nostru.
Recomand să citiți statisticile internaționale și veți vedea care este potențialul acestui domeniu și perspectiva de dezvoltare.
Și nu îmi spuneți vă rog că în Moldova nu este, aceste rezultate sunt pentru America și Europa.
Vreau să vă reamintesc că 10 ani în urmă, în Moldova, organizatorii în general erau puțini și necunoscuți. Iar acum, aceasta sferă are mult mai mult spațiu de acțiune.
Să privim obiectiv și rece.
Un eveniment fără organizator este mai greu de realizat în zilele noastre. Și va fi și mai complicat.
Vă îndemn să veniți la curs și să începeți activitatea acum, cât aveți timp și posibilități de manevră, iar pentru start nu e nevoie de investiții (înafară în studii).
Peste câțiva ani, lucrurile se vor schimba considerabil!
De-ați ști de câte ori am citit acest mesaj 😔
Din păcate, familii în care femeia nu are susținere în pasiunile și activitățile sale sunt foarte multe.
Ce pot sa afirm este faptul că o femeie dependentă financiar este o femeie vulnerabilă. E mai grav decât credeți la o primă vedere.
În al doilea rând, industria event este foarte serioasă și cu mulți bani. Recomand să vă informați mai bine și chiar să transmiteți aceste informații și soțului.
În multe cupluri, după o perioadă de “lucru neserios” soțul decide să se alăture acestei afaceri, din motive financiare și nu doar.
Suntem slab informați.
Și ne orientăm mereu doar după cei câțiva oameni din jurul nostru.
Recomand să citiți statisticile internaționale și veți vedea care este potențialul acestui domeniu și perspectiva de dezvoltare.
Și nu îmi spuneți vă rog că în Moldova nu este, aceste rezultate sunt pentru America și Europa.
Vreau să vă reamintesc că 10 ani în urmă, în Moldova, organizatorii în general erau puțini și necunoscuți. Iar acum, aceasta sferă are mult mai mult spațiu de acțiune.
Să privim obiectiv și rece.
Un eveniment fără organizator este mai greu de realizat în zilele noastre. Și va fi și mai complicat.
Vă îndemn să veniți la curs și să începeți activitatea acum, cât aveți timp și posibilități de manevră, iar pentru start nu e nevoie de investiții (înafară în studii).
Peste câțiva ani, lucrurile se vor schimba considerabil!
❤2
Doar un organizator știe…
…ce muncă face un organizator.
Ceilalți doar pot intui sau imagina.
Și pentru că nu cunosc, mulți oameni critică.
Critică tot.
Pentru că organizatorul răspunde de tot.
Ajunge!
Ajunge să acceptăm această atitudine față de munca noastră.
Ajunge să ne justificăm în fața tuturor.
Ajunge să demonstrăm zilnic cât de importantă este contribuția noastră — și cât de mult bine aduce mirilor și întregii echipe.
Unii colegi nu consideră necesar să menționeze organizatorul în proiectele comune, deși s-a lucrat în echipă.
Alții cred că e normal să contacteze mirii direct și să facă schimbări în program fără a anunța organizatorul.
Iar atunci când apare o problemă, un client dificil sau o situație de forță majoră – tot organizatorul trebuie să o rezolve.
Dar când evenimentul este reușit, mirii sunt fericiți și proiectul strălucește – de organizator se uită. Ca și cum munca lui n-ar fi contat.
Ei bine…
Tocmai de aceea, tot mai mult se va lucra în ECHIPE.
Pentru că doar alături de oameni care apreciază ceea ce faci poți crea, crește și construi proiecte frumoase.
Cei care critică și caută mereu minusuri – vor rămâne pe dinafară.
Fac apel către TOȚI ORGANIZATORII din țara noastră:
Haideți să ne întâlnim!
Să discutăm despre viitorul industriei și despre cum putem dezvolta acest domeniu.
Să ne unim forțele pentru a schimba atitudinea industriei față de poziția noastră.
Doar noi putem promova, consolida și ridica această profesie la nivelul pe care îl merită.
Doar noi putem da valoare muncii noastre.
Dacă rezonați cu acest mesaj, scrieți-mi, distribuiți și altor colegi.
Apoi, vom stabili data întâlnirii.
…ce muncă face un organizator.
Ceilalți doar pot intui sau imagina.
Și pentru că nu cunosc, mulți oameni critică.
Critică tot.
Pentru că organizatorul răspunde de tot.
Ajunge!
Ajunge să acceptăm această atitudine față de munca noastră.
Ajunge să ne justificăm în fața tuturor.
Ajunge să demonstrăm zilnic cât de importantă este contribuția noastră — și cât de mult bine aduce mirilor și întregii echipe.
Unii colegi nu consideră necesar să menționeze organizatorul în proiectele comune, deși s-a lucrat în echipă.
Alții cred că e normal să contacteze mirii direct și să facă schimbări în program fără a anunța organizatorul.
Iar atunci când apare o problemă, un client dificil sau o situație de forță majoră – tot organizatorul trebuie să o rezolve.
Dar când evenimentul este reușit, mirii sunt fericiți și proiectul strălucește – de organizator se uită. Ca și cum munca lui n-ar fi contat.
Ei bine…
Tocmai de aceea, tot mai mult se va lucra în ECHIPE.
Pentru că doar alături de oameni care apreciază ceea ce faci poți crea, crește și construi proiecte frumoase.
Cei care critică și caută mereu minusuri – vor rămâne pe dinafară.
Fac apel către TOȚI ORGANIZATORII din țara noastră:
Haideți să ne întâlnim!
Să discutăm despre viitorul industriei și despre cum putem dezvolta acest domeniu.
Să ne unim forțele pentru a schimba atitudinea industriei față de poziția noastră.
Doar noi putem promova, consolida și ridica această profesie la nivelul pe care îl merită.
Doar noi putem da valoare muncii noastre.
Dacă rezonați cu acest mesaj, scrieți-mi, distribuiți și altor colegi.
Apoi, vom stabili data întâlnirii.
❤2
Astăzi începe cursul “Organizator de Evenimente” 🌟
Începe o călătorie de 2 luni prin culisele job-ului pe care mulți îl admiră.
Eu sunt plină de forțe și energie pentru noul grup. Mai ales că a trecut acest sezon de evenimente și am multe lucruri noi de transmis.
Începe o călătorie de 2 luni prin culisele job-ului pe care mulți îl admiră.
Eu sunt plină de forțe și energie pentru noul grup. Mai ales că a trecut acest sezon de evenimente și am multe lucruri noi de transmis.
Joi, 15 ianuarie, lansăm AGENDA MIRESEI realizată în parteneriat cu Bestseller Group.
Am mari emoții, dar la fel de mult mă bucur pentru această etapă la care am ajuns (în sfârșit) cu agenda.
Abia aștept să primesc feedback-urile mireselor care vor lucra cu ea ❤️
Las și aici invitația la eveniment, pentru cei interesați ✨
Am mari emoții, dar la fel de mult mă bucur pentru această etapă la care am ajuns (în sfârșit) cu agenda.
Abia aștept să primesc feedback-urile mireselor care vor lucra cu ea ❤️
Las și aici invitația la eveniment, pentru cei interesați ✨
Bună dimineața,
Sper că sunteți bine cei din Moldova și faceți față situației meteorologice complicate.
Eu revin aici în canal.
Toamna și primele luni de iarnă au fost foarte aglomerate pentru mine, atât din punct de vedere profesional, cât și personal.
- am organizat EVENT CONNECT - eveniment pentru colegii din industrie;
- am petrecut ediția 2 a cursului ORGANIZATOR DE EVENIMENTE;
- am lansat cu succes AGENDA MIRESEI;
- în luna decembrie am colaborat cu un restaurant în vederea petrecerii evenimentelor corporative de la sfârșit de an.
Acum, am reușit să ma odihnesc, să îmi adun gândurile, să planific anul 2026 și bineînțeles - să revin aici.
Îmi place să scriu și am multe de împărtășit cu voi.
De ce aici și nu pe instagram?
Pentru că îmi doresc să fiu maxim deschisă și sinceră, să vorbesc despre acele subiecte pe care nu îmi doresc să le dezvolt pe instagram.
Dacă rezonăm, mă voi bucura mult să comunicăm și voi aprecia fiecare reacție și comentariu 🫶
Sper că sunteți bine cei din Moldova și faceți față situației meteorologice complicate.
Eu revin aici în canal.
Toamna și primele luni de iarnă au fost foarte aglomerate pentru mine, atât din punct de vedere profesional, cât și personal.
- am organizat EVENT CONNECT - eveniment pentru colegii din industrie;
- am petrecut ediția 2 a cursului ORGANIZATOR DE EVENIMENTE;
- am lansat cu succes AGENDA MIRESEI;
- în luna decembrie am colaborat cu un restaurant în vederea petrecerii evenimentelor corporative de la sfârșit de an.
Acum, am reușit să ma odihnesc, să îmi adun gândurile, să planific anul 2026 și bineînțeles - să revin aici.
Îmi place să scriu și am multe de împărtășit cu voi.
De ce aici și nu pe instagram?
Pentru că îmi doresc să fiu maxim deschisă și sinceră, să vorbesc despre acele subiecte pe care nu îmi doresc să le dezvolt pe instagram.
Dacă rezonăm, mă voi bucura mult să comunicăm și voi aprecia fiecare reacție și comentariu 🫶
❤4
#beventpodcast
Pe acest canal am înregistrat 3 podcasturi vocale, în care mi-am exprimat punctul de vedere asupra a 3 subiecte.
Le puteți găsi căutând după #beventpodcast
Las aici mesaj pentru voi, dacă ați dori să discutăm la un anumit subiect.
Pentru timpul apropiat (aș vrea astăzi dar sunt acasă cu copilul așa că nu promit ))), îmi propun să desfășor tema COLABORAREA CU PRESTATORII ȘI FORMAREA ECHIPEI.
Pe acest canal am înregistrat 3 podcasturi vocale, în care mi-am exprimat punctul de vedere asupra a 3 subiecte.
Le puteți găsi căutând după #beventpodcast
Las aici mesaj pentru voi, dacă ați dori să discutăm la un anumit subiect.
Pentru timpul apropiat (aș vrea astăzi dar sunt acasă cu copilul așa că nu promit ))), îmi propun să desfășor tema COLABORAREA CU PRESTATORII ȘI FORMAREA ECHIPEI.
❤3
BEvent Podcast Nr. 4 -
Colaborarea cu prestatorii și formarea echipei
Suntem în perioada în care eu ca organizator de evenimente primesc multe oferte de colaborare.
Însă pe lângă propunerea de colaborare consider că trebuie să luăm în calcul toate aspectele, multe din ele problematice.
În această ediție am reflectat principalele aspecte la care trebuie să fie atenți organizatorii, dar și prestatorii de servicii din industria evenimentelor, în procesul de alegere a echipei.
Dacă ați ascultat și rezonați sau nu cu unele idei, voi aprecia feedback-ul fiecăruia ❤️
#beventpodcast
Colaborarea cu prestatorii și formarea echipei
Suntem în perioada în care eu ca organizator de evenimente primesc multe oferte de colaborare.
Însă pe lângă propunerea de colaborare consider că trebuie să luăm în calcul toate aspectele, multe din ele problematice.
În această ediție am reflectat principalele aspecte la care trebuie să fie atenți organizatorii, dar și prestatorii de servicii din industria evenimentelor, în procesul de alegere a echipei.
Dacă ați ascultat și rezonați sau nu cu unele idei, voi aprecia feedback-ul fiecăruia ❤️
#beventpodcast
❤3
Am început anul cu o lectură de specialitate, anume despre nunți si evenimente.
Autorul - Colin Cowie - top organizator la nivel mondial. Experiența sa este foarte impunătoare, chiar dacă este pe o altă piață.
Am citit abia primul capitol, dar mi-am notat vreo 20 idei concrete și practice pe care să le implementez și eu atât în lucrul meu zilnic, cât și în programul cursului de event planning.
Vreți să scriu aici ideile care mă prind din carte?
Autorul - Colin Cowie - top organizator la nivel mondial. Experiența sa este foarte impunătoare, chiar dacă este pe o altă piață.
Am citit abia primul capitol, dar mi-am notat vreo 20 idei concrete și practice pe care să le implementez și eu atât în lucrul meu zilnic, cât și în programul cursului de event planning.
Vreți să scriu aici ideile care mă prind din carte?
❤1
Cum ati proceda voi?
Ps: in contract nu este indicata o penalitate pentru intarziere ((
Ps: in contract nu este indicata o penalitate pentru intarziere ((
🤔1
Câteva cifre din Event Planning ⬇️
Pentru un eveniment este nevoie de aproximativ 1000 ore de muncă (un calcul mediu, pentru un eveniment standard, dar cu toate elementele incluse).
Ce înseamnă asta?
- 125 zile de muncă, a câte 8 ore integrale;
- 5,6 luni de muncă, a câte 22 zile lucrătoare;
ADICĂ!
Pentru organizarea unei nunți, tre să fii angajat cu normă întreagă pentru 5-6 luni.
Cum vă pare?
Oare sunt mirii deacord să își lase job-ul lor de bază (PLĂTIT) ca să se ocupe de organizarea nunții?
Sau totuși este mai avantajos din toate punctele de vedere, inclusiv financiar, să angajeze un organizator?
Deja este alta întrebarea, dacă organizatorul contractat știe ce are de făcut în aceste 6 luni 😁
Hai să discutăm!
Pentru un eveniment este nevoie de aproximativ 1000 ore de muncă (un calcul mediu, pentru un eveniment standard, dar cu toate elementele incluse).
Ce înseamnă asta?
- 125 zile de muncă, a câte 8 ore integrale;
- 5,6 luni de muncă, a câte 22 zile lucrătoare;
ADICĂ!
Pentru organizarea unei nunți, tre să fii angajat cu normă întreagă pentru 5-6 luni.
Cum vă pare?
Oare sunt mirii deacord să își lase job-ul lor de bază (PLĂTIT) ca să se ocupe de organizarea nunții?
Sau totuși este mai avantajos din toate punctele de vedere, inclusiv financiar, să angajeze un organizator?
Deja este alta întrebarea, dacă organizatorul contractat știe ce are de făcut în aceste 6 luni 😁
Hai să discutăm!