Forwarded from Олена Зеленська | Olena Zelenska
🌍 12 березня у світі відзначають Міжнародний день шкільного харчування.
🟦 Для України це важлива тема. Ми впроваджуємо реформу шкільного харчування вже п’ять років, чотири з них – під час повномасштабної війни.
Та навіть у найскладніших умовах держава не заощаджує на добробуті дітей. Навпаки – інвестує в нього ще більше. Ми оновлюємо застарілі стандарти, модернізуємо кухні та харчоблоки, будуємо фабрики-кухні, навчаємо кухарів і запровадили субвенції, якими можуть скористатися громади, що хочуть покращити харчування дітей.
Сьогодні вже понад 2 мільйони юних українців – усі учні 1–4 класів і школярі з прифронтових регіонів – отримують безоплатні шкільні обіди.
А з 1 вересня безкоштовне гаряче харчування буде доступне для всіх 3 мільйонів школярів, які навчаються очно або у змішаному форматі.
🤝 Важливо й те, що Україна не сама на цьому шляху. Реформу підтримують міжнародні партнери, зокрема Європейський Союз. Разом ми рухаємося до адаптації системи шкільного харчування до європейських стандартів – із якісним меню та безкоштовними обідами для школярів.
Україна також приєдналася до міжнародної Коаліції шкільного харчування, що об’єднує країни навколо найкращих світових практик.
Але День шкільного харчування – це не лише про кількість. Насамперед він про якість і формування здорових харчових звичок із дитинства. Саме це від самого початку є головною метою української реформи.
🌱 Ми прагнемо ростити дітей здоровими – і виростити здорове покоління. І школа тут відіграє не меншу роль, ніж родина: саме вона закладає, що діти звикнуть бачити у своїй тарілці та що вважатимуть корисним у дорослому житті.
Тому хочу звернутися до всіх навчальних закладів і громад.
Від вас – педагогів, кухарів, технологів, управлінців – залежить не лише освіта дітей, а і їхній спосіб життя, культура та розуміння правильного харчування.
📘 Команда реформи підготувала посібник для громад і закладів освіти «Комунікація здорового харчування та проведення тематичних заходів» – із практичними порадами та ідеями для роботи з учнями й батьками.
Так само, як діти приносять домашні звички до школи, вони несуть шкільні знання та навички у свої родини. І в наших силах зробити так, щоб разом зі смачними обідами учні отримали бажання харчуватися здорово все життя.
2026 рік у межах реформи визначений роком активної комунікації.
💬 Тож комунікуйте – і комунікуйте на здоров’я. Пояснюйте, говоріть із батьками, залучайте дітей через конкурси, фестивалі та спільні події.
Наші діти виростуть здоровими, якщо це справді стане спільною справою батьків, держави, шкіл і громад.
Та навіть у найскладніших умовах держава не заощаджує на добробуті дітей. Навпаки – інвестує в нього ще більше. Ми оновлюємо застарілі стандарти, модернізуємо кухні та харчоблоки, будуємо фабрики-кухні, навчаємо кухарів і запровадили субвенції, якими можуть скористатися громади, що хочуть покращити харчування дітей.
Сьогодні вже понад 2 мільйони юних українців – усі учні 1–4 класів і школярі з прифронтових регіонів – отримують безоплатні шкільні обіди.
А з 1 вересня безкоштовне гаряче харчування буде доступне для всіх 3 мільйонів школярів, які навчаються очно або у змішаному форматі.
🤝 Важливо й те, що Україна не сама на цьому шляху. Реформу підтримують міжнародні партнери, зокрема Європейський Союз. Разом ми рухаємося до адаптації системи шкільного харчування до європейських стандартів – із якісним меню та безкоштовними обідами для школярів.
Україна також приєдналася до міжнародної Коаліції шкільного харчування, що об’єднує країни навколо найкращих світових практик.
Але День шкільного харчування – це не лише про кількість. Насамперед він про якість і формування здорових харчових звичок із дитинства. Саме це від самого початку є головною метою української реформи.
🌱 Ми прагнемо ростити дітей здоровими – і виростити здорове покоління. І школа тут відіграє не меншу роль, ніж родина: саме вона закладає, що діти звикнуть бачити у своїй тарілці та що вважатимуть корисним у дорослому житті.
Тому хочу звернутися до всіх навчальних закладів і громад.
Від вас – педагогів, кухарів, технологів, управлінців – залежить не лише освіта дітей, а і їхній спосіб життя, культура та розуміння правильного харчування.
📘 Команда реформи підготувала посібник для громад і закладів освіти «Комунікація здорового харчування та проведення тематичних заходів» – із практичними порадами та ідеями для роботи з учнями й батьками.
Так само, як діти приносять домашні звички до школи, вони несуть шкільні знання та навички у свої родини. І в наших силах зробити так, щоб разом зі смачними обідами учні отримали бажання харчуватися здорово все життя.
2026 рік у межах реформи визначений роком активної комунікації.
💬 Тож комунікуйте – і комунікуйте на здоров’я. Пояснюйте, говоріть із батьками, залучайте дітей через конкурси, фестивалі та спільні події.
Наші діти виростуть здоровими, якщо це справді стане спільною справою батьків, держави, шкіл і громад.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❤40👍6👏1😢1
Forwarded from Zelenskiy / Official
Домовилися з Премʼєр-міністеркою Юлією Свириденко, першим віцепремʼєром Денисом Шмигалем і міністрами Олексієм Соболевим і Денисом Улютіним підготувати кілька програм підтримки для українців.
Зокрема, Міністерство соціальної політики України має підготувати на квітень програму спеціальної доплати для українських пенсіонерів і тих груп нашого суспільства, які отримують соціальну допомогу. Таку доплату отримають щонайменше 13 мільйонів українців, її обсяг становитиме 1500 гривень. Кошти мають надійти людям без будь-якої бюрократії та будуть нараховані автоматично саме тим, чий рівень доходів означає, що підтримка потрібна.
Міністерства економіки та енергетики України мають підготувати також програму підтримки для тих наших людей, які зараз відчувають особливий тиск через дестабілізацію паливного ринку внаслідок ситуації навколо Ірану та скорочення постачання нафти на світовий ринок. Програма стосуватиметься споживачів дизеля, бензину й автомобільного газу в Україні та працюватиме через систему кешбеку, дозволяючи компенсувати частину витрат на пальне. Доручив Юлії Свириденко сьогодні-завтра опрацювати деталі програм підтримки та представити їх суспільству.
Зокрема, Міністерство соціальної політики України має підготувати на квітень програму спеціальної доплати для українських пенсіонерів і тих груп нашого суспільства, які отримують соціальну допомогу. Таку доплату отримають щонайменше 13 мільйонів українців, її обсяг становитиме 1500 гривень. Кошти мають надійти людям без будь-якої бюрократії та будуть нараховані автоматично саме тим, чий рівень доходів означає, що підтримка потрібна.
Міністерства економіки та енергетики України мають підготувати також програму підтримки для тих наших людей, які зараз відчувають особливий тиск через дестабілізацію паливного ринку внаслідок ситуації навколо Ірану та скорочення постачання нафти на світовий ринок. Програма стосуватиметься споживачів дизеля, бензину й автомобільного газу в Україні та працюватиме через систему кешбеку, дозволяючи компенсувати частину витрат на пальне. Доручив Юлії Свириденко сьогодні-завтра опрацювати деталі програм підтримки та представити їх суспільству.
👍27❤9😢3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні відзначається Всесвітній день шкільного харчування.
На Одещині триває системна модернізація шкільних харчоблоків, щоб кожен учень мав доступ до безпечної, якісної та корисної їжі.
Це частина реформи шкільного харчування, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. Вона передбачає не лише оновлення кухонь, а й зміну підходу до самого меню — воно стає більш збалансованим, різноманітним і корисним для здоров’я дітей.
У школах області вже впроваджують оновлене меню за сучасними стандартами здорового харчування, зменшують кількість солі та цукру, додають більше овочів, фруктів, корисних круп і білкових продуктів. Страви готують за новими технологічними картами, щоб зберегти більше поживних речовин.
Паралельно у закладах освіти ремонтують та модернізують харчоблоки, встановлюють сучасне енергоефективне обладнання.
Якісне та збалансоване харчування - важлива складова здоров’я, розвитку і успішного навчання дітей.
Одещина послідовно працює над тим, щоб шкільна їжа була не лише корисною, а й справді смачною.
На Одещині триває системна модернізація шкільних харчоблоків, щоб кожен учень мав доступ до безпечної, якісної та корисної їжі.
Це частина реформи шкільного харчування, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. Вона передбачає не лише оновлення кухонь, а й зміну підходу до самого меню — воно стає більш збалансованим, різноманітним і корисним для здоров’я дітей.
У школах області вже впроваджують оновлене меню за сучасними стандартами здорового харчування, зменшують кількість солі та цукру, додають більше овочів, фруктів, корисних круп і білкових продуктів. Страви готують за новими технологічними картами, щоб зберегти більше поживних речовин.
Паралельно у закладах освіти ремонтують та модернізують харчоблоки, встановлюють сучасне енергоефективне обладнання.
Якісне та збалансоване харчування - важлива складова здоров’я, розвитку і успішного навчання дітей.
Одещина послідовно працює над тим, щоб шкільна їжа була не лише корисною, а й справді смачною.
❤43👍5👏5😢2
❗️Ввечері 12 березня ворог атакував ударними безпілотниками портову інфраструктуру Одещини.
Внаслідок атаки пошкоджено продуктовий склад на території порту. Виникло займання, яке оперативно ліквідували наші рятувальники. На щастя, загиблих та постраждалих немає. Для усунення наслідків задіяні всі відповідні служби.
Внаслідок атаки пошкоджено продуктовий склад на території порту. Виникло займання, яке оперативно ліквідували наші рятувальники. На щастя, загиблих та постраждалих немає. Для усунення наслідків задіяні всі відповідні служби.
😢51❤15
З нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення привітав представників галузі з професійним святом.
Разом з першим заступником голови Одеської обласної ради, начальником Одеської МВА та в.о. міського голови Одеси відзначили найкращих працівників цієї галузі. Мав честь вручити президентські нагороди та Почесні грамоти Одеської ОДА.
Ці відзнаки - знак вдячності за щоденну роботу, відповідальність та відданість справі. Саме завдяки вам навіть у найскладніші часи в наших містах і селах зберігаються порядок, чистота та необхідні для життя мешканців умови.
Дякую кожному за вашу нелегку, але дуже важливу працю!
Разом з першим заступником голови Одеської обласної ради, начальником Одеської МВА та в.о. міського голови Одеси відзначили найкращих працівників цієї галузі. Мав честь вручити президентські нагороди та Почесні грамоти Одеської ОДА.
Ці відзнаки - знак вдячності за щоденну роботу, відповідальність та відданість справі. Саме завдяки вам навіть у найскладніші часи в наших містах і селах зберігаються порядок, чистота та необхідні для життя мешканців умови.
Дякую кожному за вашу нелегку, але дуже важливу працю!
❤31👍8