Одеса. Офіційно
82K subscribers
36.1K photos
4.92K videos
2 files
20.5K links
Новини та офіційні коментарі органів влади Одеси.

Офіційний канал начальника Одеської МВА - https://t.me/odesaMVA

Офіційний канал в.о міського голови Ігоря Коваля - https://t.me/odessakoval

Офіційні сповіщення про повітряну тривогу - t.me/warningodesa
Download Telegram
Одеські медики отримали «Орден Святого Пантелеймона» за мужність та порятунок людей під час війни

Днями відбулася особлива, надзвичайно емоційна подія — вручення відзнак Ордену Святого Пантелеймона, який у спільноті заслужено називають «Медичним Оскаром». Під час повномасштабної війни ця нагорода набула нового, сакрального значення: тепер це знак найвищої мужності, стійкості та титанічної праці заради порятунку українців.

🥀Церемонія була сповнена і гордості, і глибокого болю. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять одеських медиків, які загинули внаслідок російського вторгнення. Вони віддали власні життя, рятуючи інших, і назавжди залишаться в проєкті «Посвіт пам’яті».

Кожна історія цьогорічних лауреатів вражає до глибини душі. Особливу, безмежну вдячність висловили колективу пологового будинку № 5. У ніч на 28 березня цього року, під час жорстокої дронової атаки рф, у будівлі спалахнула пожежа. Медики не піддалися паніці: під вибухами вони чітко й злагоджено евакуювали в укриття породіль та 👶новонароджених малюків, а потім допомагали гасити вогонь, рятуючи свій медзаклад.

За самовіддане служіння, професіоналізм та залізну волю почесну нагороду отримали найкращі цивільні та військові лікарі, медичні сестри, науковці та медзаклади Одещини.

Три номінанти від Одеської області вже пройшли до фіналу, який оцінювала міжнародна комісія з 11 країн світу. Попереду — завершальний етап, який відбудеться 25 липня в Києві.

Низький уклін усім Героям у білих халатах за кожне врятоване життя та за те, що ви тримаєте наш тил і фронт! 💙💛

👉 Офіційні новини Одеси

▶️ YouTube-канал Одеси

⚡️ Офіційний сайт Одеси
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
111👍26👎4👏3🤬1
«Не будемо надто регламентувати»: як Дюк запустив економічне диво Одеси

Маючи навколо себе команду з «мошенников и авантюристов», Дюк де Рішельє зробив ставку на єдине, у що вірив — на свободу. Він захоплювався ідеями тогочасних економістів і мав просте правило: «Не будемо надто регламентувати». Його принципом було нікому не давати монополій чи привілеїв, бо найкраща вигода — це свобода дій.

Замість бюрократії та контролю Дюк почав вибивати для Одеси системні преференції у центральної влади:
Зниження мита на чверть порівняно з іншими портами.
Право транзиту іноземних товарів через Одесу до Європи та безмитне зберігання їх на складах до півтора року.
Коммерційний арбітражний суд (чи не перший в імперії), щоб іноземні купці не чекали роками на рішення корумпованих суддів, а вирішували суперечки швидко.

Результати шокували всіх. Уже за перший рік правління Рішельє кількість торгових суден в Одеському порту зросла вдвічі — з 300 до 600! Товарообіг злетів з 2,3 до 6 мільйонів.

Одеса перетворилася на головні ворота для експорту дешевої пшениці. З травня по серпень сюди з усієї України тягнулися тисячі повозок із зерном. Рішельє особисто розпорядився вирити біля міських воріт величезні резервуари з водою, щоб насамперед напоїти волів, які тащили цей хліб. Вдень до міста прибувало до 1000 підвод!

Але що ж Одеса купувала натомість? Опис вантажу лише одного судна з Марселя відкриває нам дивовижний світ тогочасного міського шику.

Про парасольки, дзеркала та шоколад посеред степу — у нашому наступному пості.

За матеріалами книги Катерини Глаголєвої «Дюк де Ришельё».
Ілюстрація - творчість ШІ

👉 Офіційні новини Одеси

▶️ YouTube-канал Одеси

⚡️ Офіційний сайт Одеси
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
125👍49🔥6🤬4👎3
🔴 Одеський район - повітряна тривога!
🤬94😢71
🟢 Одеський район - відбій повітряної тривоги!
59👍23