19 червня Православна Церква звершує святкування на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Не ридай Мене, Мати».
Ікона «Не ридай Мене, Мати» — одна з доволі рідкісних ікон Пресвятої Богородиці. Її особливість полягає в незвичному сюжеті. Якщо зазвичай Пресвята Богородиця зображується з Богонемовлям Христом або поруч із Христом, Який уже вийшов на проповідь, то на іконі «Не ридай Мене, Мати» Спаситель представлений мертвим, що саме по собі є вражаючим і глибоко зворушливим образом.
Христос справді помер як Людина на Хресті у Велику П’ятницю, зійшов до аду у Велику Суботу, а в Неділю, на третій день, воскрес. Отже, у стані смерті Христос перебував менше трьох днів, і саме цей священний момент відображений на іконі «Не ридай Мене, Мати».
«Не ридай Мене, Мати», — такими словами звертається Христос до Своєї Пречистої Матері. Це звернення пов’язане з євангельською подією, коли Спаситель ішов на Голгофу, а жінки Єрусалима плакали за Ним. Тоді Господь, звертаючись до них, сказав, щоб вони плакали не за Ним, а за собою і за своїми дітьми, які не впізнали у Ньому Месію і віддали Його на смерть.
Пресвята Богородиця, як Мати, що безмежно любить Свого Сина, природно оплакує Його. Але Христос, навіть перебуваючи у смертному спочинку, утішає Її словами: «Не ридай Мене, Мати», — адже Він воскресне і перебуватиме разом зі Своєю Пречистою Матір’ю у Царстві Небесному на віки вічні.
Сюжет цієї ікони та сама подія, зображена на ній, настільки величні й сповнені глибокого духовного змісту, що звертатися до неї лише з повсякденними потребами видається недоречним. Саме тому молитва, якою завершується акафіст перед іконою «Не ридай Мене, Мати», містить традиційні для християнського благочестя прохання.
Так, вірні моляться до Пресвятої Богородиці, просячи зміцнити їхню віру, а також віру священнослужителів та архіпастирів Церкви.
Окрім того, у молитві містяться прохання про заступництво за весь народ і про наставлення на шляху до Царства Небесного.
Справді, людині надзвичайно важко самостійно проходити шлях духовної боротьби та спасіння. Саме тому вона звертається по заступництво й провід не до будь-кого, а до Пресвятої Богородиці, Яка стала Матір’ю Воплоченого Бога.
І, нарешті, у цій самій молитві міститься щире уповання на те, що ніхто, хто прибігає до Пресвятої Богородиці «у скорботах і потребах», не відійде від Неї без духовної втіхи, допомоги та благодатного дару.
Ікона «Не ридай Мене, Мати» — одна з доволі рідкісних ікон Пресвятої Богородиці. Її особливість полягає в незвичному сюжеті. Якщо зазвичай Пресвята Богородиця зображується з Богонемовлям Христом або поруч із Христом, Який уже вийшов на проповідь, то на іконі «Не ридай Мене, Мати» Спаситель представлений мертвим, що саме по собі є вражаючим і глибоко зворушливим образом.
Христос справді помер як Людина на Хресті у Велику П’ятницю, зійшов до аду у Велику Суботу, а в Неділю, на третій день, воскрес. Отже, у стані смерті Христос перебував менше трьох днів, і саме цей священний момент відображений на іконі «Не ридай Мене, Мати».
«Не ридай Мене, Мати», — такими словами звертається Христос до Своєї Пречистої Матері. Це звернення пов’язане з євангельською подією, коли Спаситель ішов на Голгофу, а жінки Єрусалима плакали за Ним. Тоді Господь, звертаючись до них, сказав, щоб вони плакали не за Ним, а за собою і за своїми дітьми, які не впізнали у Ньому Месію і віддали Його на смерть.
Пресвята Богородиця, як Мати, що безмежно любить Свого Сина, природно оплакує Його. Але Христос, навіть перебуваючи у смертному спочинку, утішає Її словами: «Не ридай Мене, Мати», — адже Він воскресне і перебуватиме разом зі Своєю Пречистою Матір’ю у Царстві Небесному на віки вічні.
Сюжет цієї ікони та сама подія, зображена на ній, настільки величні й сповнені глибокого духовного змісту, що звертатися до неї лише з повсякденними потребами видається недоречним. Саме тому молитва, якою завершується акафіст перед іконою «Не ридай Мене, Мати», містить традиційні для християнського благочестя прохання.
Так, вірні моляться до Пресвятої Богородиці, просячи зміцнити їхню віру, а також віру священнослужителів та архіпастирів Церкви.
Окрім того, у молитві містяться прохання про заступництво за весь народ і про наставлення на шляху до Царства Небесного.
Справді, людині надзвичайно важко самостійно проходити шлях духовної боротьби та спасіння. Саме тому вона звертається по заступництво й провід не до будь-кого, а до Пресвятої Богородиці, Яка стала Матір’ю Воплоченого Бога.
І, нарешті, у цій самій молитві міститься щире уповання на те, що ніхто, хто прибігає до Пресвятої Богородиці «у скорботах і потребах», не відійде від Неї без духовної втіхи, допомоги та благодатного дару.
❤9🙏6👌1
Forwarded from Хмельницька єпархія УПЦ
🕯️МИТРОПОЛИТ ВІКТОР ЗВЕРШИВ ЧИН ПОХОРОНУ ВОЇНА-ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ У ХРАМІ НА ЧЕСТЬ РІЗДВА БОЖОЇ МАТЕРІ М. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО 🇺🇦
19 червня 2026 року митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор звершив чин похорону воїна-захисника України Коваля Віктора Валерійовича у храмі на честь Різдва Божої Матері м. Хмельницького.
Його Високопреосвященству співслужили: духівник Хмельницької єпархії архімандрит Пахомій (Дідик), секретар керуючого єпархією архімандрит Макарій (Груздєв), благочинний храмів м. Хмельницького протоієрей Михайло Козовий та міське духовенство.
Після відспівування Владика звернувся до рідних і близьких загиблого воїна зі словом співчуття та підтримки.
🙏ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ТА ВІЧНИЙ СПОКІЙ ГЕРОЮ УКРАЇНИ - ЗАГИБЛОМУ ВОЇНУ ВІКТОРУ🕯️
🔗 Офіційний сайт
👥 Facebook
💬 Telegram
📹 Instagram
19 червня 2026 року митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор звершив чин похорону воїна-захисника України Коваля Віктора Валерійовича у храмі на честь Різдва Божої Матері м. Хмельницького.
Його Високопреосвященству співслужили: духівник Хмельницької єпархії архімандрит Пахомій (Дідик), секретар керуючого єпархією архімандрит Макарій (Груздєв), благочинний храмів м. Хмельницького протоієрей Михайло Козовий та міське духовенство.
Після відспівування Владика звернувся до рідних і близьких загиблого воїна зі словом співчуття та підтримки.
🙏ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ТА ВІЧНИЙ СПОКІЙ ГЕРОЮ УКРАЇНИ - ЗАГИБЛОМУ ВОЇНУ ВІКТОРУ🕯️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🙏14❤1👌1
⛪20 червня - мученика Феодота Анкірського (303).
⚜Святий Феодот у своєму готелі давав притулок християнам, які залишилися без житла, приховував християн, яких переслідували, допомагав у тюрмах невинно засудженим.
Коли у Анкирі християнські церкви були розорені і закриті, Божественну літургію стали звершувати у його готелі.
⚜У той час смерть за Христа прийняли сім святих дів, з яких старша, свята Текуса, була тіткою святого Феодота. Святі діви з юних років присвятили себе Богу, жили в постійних молитвах, пості, стриманості і досягли старечого віку.
⚜Приведені на суд як християнки святі діви мужньо сповідали свою віру в Христа і були піддані катуванням, але залишилися непохитними. Правитель віддав їх безсоромним юнакам на осквернення. Святі діви гаряче молилися, просячи у Бога допомоги. Юнаки схаменулися, самі заплакали і пішли геть.
⚜Тоді правитель наказав, щоб святі взяли участь у язичницькому ритуалі. За відмову вони були засуджені до смерті. Кожній на шию був прив'язаний важкий камінь, і всі сім святих дів були втоплені в озері.
⚜У наступну ніч свята Текуса явилася уві сні святому Феодоту, просячи дістати тіла їх і поховати по-християнськи. Християни підійшли до тіл святих мучениць і відвезли їх до церкви, де і поховали.
⚜Дізнавшись про викрадення тіл святих мучениць, правитель розлютився і наказав знаходити усіх християн піддавати їх мукам.
Феодот постав перед судом. У люті язичники піддали святого тривалим катуванням і відсікли йому голову.
⚜Священик Фронтон зібрав святі останки і привіз їх на місце, вказане святим Феодотом для свого поховання, і з честю поховав.
Згодом він спорудив на цьому місці церкву.
🙏Тропар
Страдальчески подвизався добре, со сострадальцы твоими, Феодоте, и венцы почести приясте с честными страстотерпицами девами. Темже Христа Бога молите непрестанно о всех нас.🙏
⚜Святий Феодот у своєму готелі давав притулок християнам, які залишилися без житла, приховував християн, яких переслідували, допомагав у тюрмах невинно засудженим.
Коли у Анкирі християнські церкви були розорені і закриті, Божественну літургію стали звершувати у його готелі.
⚜У той час смерть за Христа прийняли сім святих дів, з яких старша, свята Текуса, була тіткою святого Феодота. Святі діви з юних років присвятили себе Богу, жили в постійних молитвах, пості, стриманості і досягли старечого віку.
⚜Приведені на суд як християнки святі діви мужньо сповідали свою віру в Христа і були піддані катуванням, але залишилися непохитними. Правитель віддав їх безсоромним юнакам на осквернення. Святі діви гаряче молилися, просячи у Бога допомоги. Юнаки схаменулися, самі заплакали і пішли геть.
⚜Тоді правитель наказав, щоб святі взяли участь у язичницькому ритуалі. За відмову вони були засуджені до смерті. Кожній на шию був прив'язаний важкий камінь, і всі сім святих дів були втоплені в озері.
⚜У наступну ніч свята Текуса явилася уві сні святому Феодоту, просячи дістати тіла їх і поховати по-християнськи. Християни підійшли до тіл святих мучениць і відвезли їх до церкви, де і поховали.
⚜Дізнавшись про викрадення тіл святих мучениць, правитель розлютився і наказав знаходити усіх християн піддавати їх мукам.
Феодот постав перед судом. У люті язичники піддали святого тривалим катуванням і відсікли йому голову.
⚜Священик Фронтон зібрав святі останки і привіз їх на місце, вказане святим Феодотом для свого поховання, і з честю поховав.
Згодом він спорудив на цьому місці церкву.
🙏Тропар
Страдальчески подвизався добре, со сострадальцы твоими, Феодоте, и венцы почести приясте с честными страстотерпицами девами. Темже Христа Бога молите непрестанно о всех нас.🙏
❤6🙏5🕊2
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
📖ЄВАНГЕЛІЄ ДНЯ У ВИКОНАННІ ДІТЕЙ НЕДІЛЬНОЇ ШКОЛИ ПАРАФІЇ РІЗДВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ⛪️
☦Неділя 3-тя після П'ятидесятниці. Про служіння Богу або мамоні.🕊
(Мф.6; 22-33).
Читає: асистент викладачів Стець Марина
❤7🙏3👌1
🌿⛪️☦БОГОСЛУЖІННЯ В НЕДІЛЮ 3-ю ПІСЛЯ ПЯТИДЕСЯТНИЦІ. Вмч. Федора Стратилата☦⛪️🌿
21 червня 2026 року в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Хмельницького, була відслужена Воскресна Божественна Літургія.✨
Очолив богослужіння клірик храму, протоієрей Ігор Дзюбецький у співслужінні духовенства.
Після читання святого Євангелія, клірик храму протоієрей Димитрій Гроцкий, звернувся до вірян зі словом проповіді.
Богослужіння виконували хори під керівництвом мон. Іларії (Білик) та професійний хор під керівництвом Катерини Вініченко.
Під час Літургії підносилися особливі молитви за мир в Україні, воїнів-захисників нашої держави, збереження їхніх життів, дарування перемоги та благословення нашому українському народу.🙏
По закінченні Літургії на центрі храму було відслужено молебень Господу Богу та усім святим, в кінці якого настоятель архімандрит Пахомій привітав вірян з Недільним днем та закликав на усіх Боже благословення🕊.
Також вкінці була відслужена панахида за спочилими воїнами і рідними нашими.
За традицією в недільні дні, після богослужіння на території храму відбувся благодійний обід для усіх нужденних і малозабезпечених верств населення.🍵
Посилання на сторінки 👇
📱 hram_rizdva_bojoi_materi
📱 Facebook Rizdva
21 червня 2026 року в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Хмельницького, була відслужена Воскресна Божественна Літургія.✨
Очолив богослужіння клірик храму, протоієрей Ігор Дзюбецький у співслужінні духовенства.
Після читання святого Євангелія, клірик храму протоієрей Димитрій Гроцкий, звернувся до вірян зі словом проповіді.
Богослужіння виконували хори під керівництвом мон. Іларії (Білик) та професійний хор під керівництвом Катерини Вініченко.
Під час Літургії підносилися особливі молитви за мир в Україні, воїнів-захисників нашої держави, збереження їхніх життів, дарування перемоги та благословення нашому українському народу.🙏
По закінченні Літургії на центрі храму було відслужено молебень Господу Богу та усім святим, в кінці якого настоятель архімандрит Пахомій привітав вірян з Недільним днем та закликав на усіх Боже благословення🕊.
Також вкінці була відслужена панахида за спочилими воїнами і рідними нашими.
За традицією в недільні дні, після богослужіння на території храму відбувся благодійний обід для усіх нужденних і малозабезпечених верств населення.🍵
Посилання на сторінки 👇
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❤6🙏5👍1👌1