Facebook https://www.facebook.com/Farg'onaviloyatiFVB
Farg‘ona viloyat FVB Matbuot xizmati rasmiy muhokama gruhiga qo’shiling
Электр қурилмалари ва кабеллардан (удлинитиль) хавфсизлик қоидаларига амал қилган холда фойдаланинг!!!
Бугун соат 10:31да Марғилон шаҳар 7-ЁҚҚга Марғилон шаҳар А.Навоий МФЙ Мустақиллик кўчаси 525 уй, 40хонадонда ёнғин бўлаётганлиги бўйича ҳабар келиб тушди.
Содир бўлган ёнғинда уй эгаси фуқаро А.К куйиш натижасида воқеа жойида вафот этган.
Ходиса ўрганилганда, ёнғиннинг тахминий сабаби, Хонадон эгаси томонидан носоз электр кабелларидан белгиланмаган тартибда уйнинг пол қисмидаги гилам тўшамаси устидан тортилган бўлиб, қўшни хонадонларга хавфсизлик талабларига зид равишда олиб кирилганлиги, бу ҳам етмагандей битти удлинитилга ортиқча юкланиш юклатилганлиги натижасида келиб чиққанлиги маълум қилинмоқда.
Фавқулодда вазиятлар бошқармаси огоҳлантиради!
Юқоридаги каби холатларни олдини олиш мақсадида, элекр қурилмаларидан фойдаланишда хавфсизлик қоидаларига амал қилишингиз тавсия этилади.
Мавсумни беталофар ўтказиш мақсадида, Қўштепа ва Ўзбекистон туманларида амалга оширилаётган профилактик тадбирлар бўйича
ВИЛОЯТ ҲУДУДИДА ФАОЛИЯТ ОЛИБ БОРАЁТГАН БАРЧА ОАВ ВАКИЛЛАРИ, АХБОРОТ ХИЗМАТЛАРИ РАҲБАРЛАРИ, ЖУРНАЛИСТЛАР ВА БЛОГЕРЛАР ИШТИРОКИДА МАТБУОТ АНЖУМАНИ ЎТКАЗИЛДИ
Ўзбекистон Республикаси Президент Админстратцияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникатциялар агентлиги ҳамда Фарғона вилояти ҳoкимлиги томонидан тасдиқланган 2021 йил IV-чорак "Медиа-режаси"га асосан, Фарғона вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармасида 2021 йил IV-чорагида ўтказиладиган медиа тадбирлар режасига асосан, Йил якунига қадар тизимда олиб борилган ишлар, эришилган ютуқлар ва камчиликлар ҳамда келгуси йилда амалга оширилиши кўзда тутилган масалалар шунингдек, бугунги куннинг долзарб масаласи бўлиб турган “2021-2022 йилги Куз-қиш мавсуми олдидан содир бўлиши мумкин бўлган фавқулодда вазиятлар, ёнғинларни олини олишга қаратилган “Мавсумни беталофат ўтказайлик” мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтди.