Forwarded from FAVQULODDA VAZIYATLAR VAZIRLIGI/МИНИСТЕРСТВО ПО ЧРЕЗВЫЧАЙНЫМ СИТУАЦИЯМ (ФВВ Матбуот хизмати)
Profilaktik tadbirlar aholi xavfsizligi va xotirjamligini ta'minlashga xizmat qiladi
Bugungi kunda Favqulodda vaziyatlar vazirligi tomonidan daxldor xizmatlar bilan hamkorlikda aholi yashash xonadonlari, ko‘p qavatli uylar va insonlar ko‘p yig‘iladigan joylar, savdo bozorlari, ijtimoiy soha obyektlarida sodir bo‘lishi mumkin bo‘lgan yong‘inlar, gaz va havo aralashmasining chaqnashi, fuqarolarning is va tabiiy gazdan zaharlanishi hamda boshqa favqulodda vaziyatlarni oldini olish borasida respublikamiz bo‘ylab keng ko‘lamli profilaktik tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, Farg‘ona viloyatining Quvasoy shaharda tashkil etilgan tadbir ham ayni shu maqsadga qaratildi. Unda bir nechta ishchi guruhlar tomonidan joylarda o‘rganish tadbirlari o‘tkazildi. O‘rganish natijasida aniqlangan kamchliklar joyida bartaraf etilib, kelgusida bu kabi holatlar takrorlanmasligi bo‘yicha zaruriy tavsiyalar berildi.