Бугун Фавқулодда вазиятлар бошқармаси Хаётий фаолият хавфсизлиги ўқув марказида, Сафарбарлик бўлими заҳира омбори ҳарбий хизматчилари ва хизматчилари иштирокида хизмат олиб бориш вақтида «Ички тартиб интизомни мустаҳкамлаш», «Коррупцияга қарши курашиш» ва «Жиноят ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш профилактикаси», «Тамагирлик», «Воситачилик» ва бошқа қонун бузилиш холатларини олдини олиш масалалари юзасидан учрашув ташкил этилди.
Қувасой шаҳрида ҳам тизимли профилактик тадбирлари амалга оширилмоқда!
Қувасой шаҳар ФВБ ходимлар томонидан, бўлим бошлиғи иштирокида Қувасой шаҳридаги аҳоли яшаш хонадонлари, кўп қаватли уйлар ва одамлар кўп йиғиладиган жойлар, бозорлар, ижтимоий соҳа объектларида кенг кўламли профилактик тадбирлар амалга ошириб келинмоқда. Олиб борилаётган тадбирларда, шаҳарнинг барча тегишли хизматлари, комунал соҳа вакиллари ҳам ўзаро ҳамкорликда ишлаб келмоқда. Соҳа ходимлари томонидан ўрганишлар давомида аниқланган камчиликлар ўз жойида бартараф этиш чоралари кўрилмоқда.