Track02 / Track02
Track01
с. Зарічне, Рівненської обл.
(спасибі Марії)
Ой за валом за валочком
Грім гримить
Там хлопчина коміроньку
Становить
Ставляй ставляй коміроньку
Високо
Рубай рубай віконечко
Широко
Щоб до тебе соловейки
Прилітали
Щоб тобі пісеньку
Співали
@folklore21
(спасибі Марії)
Ой за валом за валочком
Грім гримить
Там хлопчина коміроньку
Становить
Ставляй ставляй коміроньку
Високо
Рубай рубай віконечко
Широко
Щоб до тебе соловейки
Прилітали
Щоб тобі пісеньку
Співали
@folklore21
❤3
Борова ⧸ Forest song
співає Таня Осінь (любов-любов)
с. Переброди, Дубровицького р-ну Рівненської обл.
ми з сестрою в дитинстві, коли щось у лісі збирали, теж співали, але переважно придумували ці пісні самі і вони були ситуативними замовляннями
(життя без інтернету урізноманітнювало способи подолати тривожність, ага)
@folklore21
с. Переброди, Дубровицького р-ну Рівненської обл.
ми з сестрою в дитинстві, коли щось у лісі збирали, теж співали, але переважно придумували ці пісні самі і вони були ситуативними замовляннями
(життя без інтернету урізноманітнювало способи подолати тривожність, ага)
@folklore21
❤2
#Берлін
всі поїхали на Літню школу Рисі, а ми не поїхали((
хто хоче повчитися танцювати?
скрипки та бубна ми не маємо (точніше, маємо, та не те шоб граємо), але є колонка, записи тих самих мелодій, від яких ноги дригаються самі, і є прекрасна Соломія, котра вміє і танцювати, і вчити, як дригатися красиво.
це буде у сю неділю о 17й годині, точне місце -- потім (десь біля Potsdamer Platz / Tiergarten)
приходьте, бо ми, звісно, можемо і вдвох потанцювати, але це не так весело, як втрьох чи взагалі гуртом!
(пишіть, якщо що, мені @gamolina)
всі поїхали на Літню школу Рисі, а ми не поїхали((
хто хоче повчитися танцювати?
скрипки та бубна ми не маємо (точніше, маємо, та не те шоб граємо), але є колонка, записи тих самих мелодій, від яких ноги дригаються самі, і є прекрасна Соломія, котра вміє і танцювати, і вчити, як дригатися красиво.
це буде у сю неділю о 17й годині, точне місце -- потім (десь біля Potsdamer Platz / Tiergarten)
приходьте, бо ми, звісно, можемо і вдвох потанцювати, але це не так весело, як втрьох чи взагалі гуртом!
(пишіть, якщо що, мені @gamolina)
❤3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
це була репетиція іншої майстерки тиждень тому, а саму майстерку я не знімала, бо танцювала, отож вибачайте. воно має спрацювати як реклама.
❤6
а це ось випадково знайшла в закладках:
Місце запису: село Пуста Гребля Коропський район Чернігівська область;
Дата запису: 3 серпня 2002 р.;
Хто записав: Корацюба Євгенія Григорівна;
Респондент: Кисіль Марія Єлисеєвна, 1927 р.н.;
Під час Голодомору 1932-1933 років проживала в селі Пуста Гребля Коропського району Чернігівської області.
(Свідчення з фондів Музею Голодомору).
5-6 років було. Я страшна була пухла і мати пухла. Четверо дітей у матері. Хлопці їли молоко. Була у нас корова. А ми з матір’ю – медунки і од їх пухлі були. Очі не дивилися і живіт як барабан. Батько у нас умер. Я мати пошти сліпа була. Чого голод був не придумаю. Бог його знає, не вродило бог його знає. Їли ракушки. Знаю, шо у мого дядька хлопчик умер.
У 1946-1947 нехватало чогось. Нічого було їсти. У колгоспі у буртах була картопля. Вона погнила. Збирали біле у торбинку. Промивали, добавляли соди і пекли млинці. Дуже добри були. Чого голод був – не вродило, я не придумаю. Бригада позабирала жито, шо мати напахала. Жито молотить мати, приходять з бригади. Мати каже: «Хоч убіть, а не оддам», та вони взяли й забрали. У хуторі не вмирали. Їли гнилички які собирали. Зелень збирали і їли.
Місце запису: село Пуста Гребля Коропський район Чернігівська область;
Дата запису: 3 серпня 2002 р.;
Хто записав: Корацюба Євгенія Григорівна;
Респондент: Кисіль Марія Єлисеєвна, 1927 р.н.;
Під час Голодомору 1932-1933 років проживала в селі Пуста Гребля Коропського району Чернігівської області.
(Свідчення з фондів Музею Голодомору).
5-6 років було. Я страшна була пухла і мати пухла. Четверо дітей у матері. Хлопці їли молоко. Була у нас корова. А ми з матір’ю – медунки і од їх пухлі були. Очі не дивилися і живіт як барабан. Батько у нас умер. Я мати пошти сліпа була. Чого голод був не придумаю. Бог його знає, не вродило бог його знає. Їли ракушки. Знаю, шо у мого дядька хлопчик умер.
У 1946-1947 нехватало чогось. Нічого було їсти. У колгоспі у буртах була картопля. Вона погнила. Збирали біле у торбинку. Промивали, добавляли соди і пекли млинці. Дуже добри були. Чого голод був – не вродило, я не придумаю. Бригада позабирала жито, шо мати напахала. Жито молотить мати, приходять з бригади. Мати каже: «Хоч убіть, а не оддам», та вони взяли й забрали. У хуторі не вмирали. Їли гнилички які собирали. Зелень збирали і їли.
😢8
#нефольклор #берлін
(insta @vladyslava_vorobiova)
не можу не повторити вдесяте, як пишаюся командою @vitsche_berlin. окрім описаного Владою, vitsche -- неймовірна підтримка для українців Берліну.
люблю!
(insta @vladyslava_vorobiova)
не можу не повторити вдесяте, як пишаюся командою @vitsche_berlin. окрім описаного Владою, vitsche -- неймовірна підтримка для українців Берліну.
люблю!
🔥4